Jak na věc


zubaři pardubice

Re: Dobrý zubař, který přibírá nové pacienty - Ostrava

    Na otázku, kdy by mělo dítě poprvé navštívit dětského zubaře, zní stručná odpověď: "První návštěva by měla proběhnout v době prvních narozenin dítěte." A pediatři souhlasí.
    V minulosti zvali dětští zubaři typicky dítě na návštěvu každých šest měsíců. Situace se ale mění. Nyní se plán návštěv ordinace dětského zubaře může lišit v závislosti na potřebách a rizicích každého dítěte. Jak vaše dítě roste, pomůže vám dentální tým zjistit, jak předcházet běžným ústním problémům.
    V České republice chybějí tisíce lékařů. Hlavně na venkově nejsou praktici ani zubaři. Společnost všeobecného lékařství zjišťovala, za jakých podmínek by mladí absolventi šli pracovat na vesnici a zjistila, že je pro ně důležité, aby tam měli pracovní uplatnění i jejich partneři.
    Zubaři v minulém roce dali pacientům o desetitisíce méně plomb než v roce 2015, přesto od pojišťoven získali desítky milionů navíc. Můžou za to změny v úhradové vyhlášce. Za jednu plombu dostávají lékaři okolo 270 korun. Stomatologové ale navrhují, aby si za plomby platili pacienti.


Ošetříme Vás bez strachu a bolesti

    Ministerstvo zdravotnictví finančně podpoří vznik ordinací zubařů v oblastech, kde jich je nedostatek. Do pohraničí by mělo jít během čtyř let 100 milionů korun - na jednu ordinaci by tak vycházel zhruba milion a dvě stě tisíc. Zubaři ale tvrdí, že je to málo.
    Biatlonový pohár v Novém Městě na Moravě, to je velký festival fanoušků v celém areálu Vysočina Arény i mimo něj. Letos na něj má dorazit na 20 tisíc návštěvníků. Co všechno je v Novém Městě čeká?
    Myšlenka, že je vhodné navštívit dětského zubaře již v takto raném věku dítěte je pro mnoho rodičů stále překvapující. Četné studie však prokázaly, že děti v předškolním věku mají ve stále větší míře velké množství dutin a následně i kazů. Více než jedno ze čtyř dětí má alespoň jednu dutinu v zubu ve věku čtyř let. U mnoha dětí se ale zubní dutiny objevují již ve dvou letech.
    Zubařům došla trpělivost a budou protestovat. Pojišťovny jim prý za výkony platí málo. Z veřejného pojištění by chtěli až dvojnásobek toho, co dostávají dnes. Stomatologickou péči pro pacienty to sice prý nezlevní, ale zkvalitní. Zdravotní pojišťovny a někteří pacienti to považují za absurdní.


Takhle řádí fanoušci na biatlonu! Výborné jídlo i atmosféra

    Ale prevence zubních dutin a možnost jejich výskytu není vše, co by rodiče měli vědět. Aby se dozvěděli o zubním zdraví jejich dítěte co nejvíce, je vhodné v jednom roce dítěte přijít na osobní konzultaci k dětskému zubaři v Liberci. Společně prodiskutujeme a probereme otázky:
    Účelem první návštěvy dětského zubaře je dozvědět se co nejvíce o zdraví ústní dutiny vašeho dítěte. Zubař vám udělí rady, jak se nejlépe starat o jedinečné potřeby vašeho dítěte, než nastanou jakékoliv problémy s jeho zuby.
    Je důležité najít dětského zubaře, kterému budete důvěřovat a u kterého se budete v ordinaci i s dítětem cítit pohodlně a dobře. Na této první návštěvě u dětského zubaře, dostanete odpovědi na vaše otázky a začnete budovat vztah svého dítěte k dětskému zubaři a dentistům a péči o zuby obecně.
    Žádné další bolestivé vrtání zubů a strach z návštěvy zubní ordinace! Nový dentální gel Brix 3000 slibuje úlevu pro pacienty zubních ordinací. Podle výrobce gel odstraní zubní kaz bezbolestně a do dvou minut. Pak stačí jen přidat plombu a je to!


Kdy poprvé navštívit dětského zubaře?

    V posledních letech již většina škol a univerzit pro zubní lékaře připravuje budoucí dentisty na a nové absolventy na poskytování péče pro malé děti. Přesto je vhodné zaměřit se na některé otázky před výběrem vhodného dětského zubaře pro vaše dítě.
    Lékařské pohotovosti se připravují na chřipkovou epidemii. Ta si nevybírá a často pacienta sklátí i o víkendu, kdy mají obvodní lékaři zavřeno. Jedinou šancí jsou proto pohotovosti.
    Zástupci České stomatologické komory dnes zveřejní výsledky jednání, která se týkala náhrad za amalgámové plomby. Ty zubaři nebudou smět dávat dětem a těhotným ženám.
    Chcete-li zabránit vzniku dutin v zubech u dítěte v raném dětství, měli byste nejprve zjistit riziko rozvoje dutin u vašeho dítěte. Je velmi důležité naučit se, jak zvládat stravu, zubní hygienu dítěte a dávkování fluoridu, aby se zabránilo problémům v budoucnosti. Prevence zubních kazů v raném věku dítěte pomůže vyvarovat se kazům v jeho pozdějším věku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00