Jak na věc


ztracena v africe

„Osudové setkání dvou malých chlapců vyrůstajících v odlišných světech, kteří jsou v boji o přežití odkázáni jeden na druhého.”

    Setkání pořádá Zábřežská kulturní a místní skupina České křesťanské akademie. Akce je součástí „Welzlování 2013“ – festivalu cestovatelů, dobrodruhů a recesistů. Výtěžek dobrovolného vstupného bude věnován na projekt založení knihovny ve vesnici Buraniro.
    Česká křesťanská akademie, místní skupina Zábřeh zve všechny zájemce na audiovizuální pořad Elišky Maradové o práci a životě ve středoafrickém státu Burundi. Setkání se uskuteční v prostorách zábřežského kina Retro (Farní 14) v úterý 15. ledna 2013 od 17.00 hodin.
    Zábřeh: „Nemůžete zachránit Afriku od chudoby – to nejde. Je součástí Afriky, zrodila se v ní. Ale ta chudoba je provokující, nutí se bít, nutí lidi vycházet ze sebe sama ven, nutí komunikovat, nutí být člověkem...,“ říká lékařka Eliška Maradová, která bude večerem provázet, a dodává: „Bude to povídání o tom, jak jsem se v Africe ztratila, abych se v ní znovu narodila a zamilovala si ji.“

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00