Jak na věc


zrcadlení tv na mobil

Bystřická zrcadlení - Fotografická soutěž

    První téma – PO BYSTŘICKU S HUMOREM – je vyhrazeno geografickému regionu Bystřicko na Vysočině, které bylo v uplynulém období vyhlášeno „Excelentní evropskou destinací“. Fotografie tohoto tématu musí být prokazatelně pořízeny v regionu Bystřicko.
    Druhé, volné téma pod názvem BARVY, SVĚTLA, STÍNY je geograficky neomezené. Snímky mají využít možnosti a kouzla fotografie se světlem a barvami. Snímky mohou být černobílé, barevné, mohou být použity úpravy.
    V rámci soutěže je vypisovaný také samostatný soutěžní okruh, věnovaný nejmladším talentům v oblasti fotografie – FOTOGRAF JUNIOR do 15 let, ve kterém lze zasílat snímky jak dokumentární, tak umělecké, a to v tématu KOHO NEBO CO MÁM RÁD / RÁDA.


Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2019 udělili

    Lze už u přijímacích zkoušek rozpoznat herecký talent? Jak se dnes herectví a režie na českých divadelních školách učí? Připraví adepty dobře pro jejich budoucí profesi? Jaký je dnes zájem o studium na divadelních školách? Najdou jejich adepti uplatnění? Jak si naše divadelní školy stojí ve srovnání s evropskými? Diskutují Thomas Zielinski – režisér a pedagog Akademie für Darstellende Kunst Baden-Württemberg, doc. Jan Burian – režisér a vedoucí Katedry činoherního divadla DAMU, Jana Soprová – kritička a pedagožka Vyšší odborné školy herecké, režisér Tomáš Svoboda a režisérka a vedoucí Ateliéru dramatické výchovy pro neslyšící JAMU Zoja Mikotová.
    Pro autory nejlepších přihlášených fotografií je připravena řada věcných cen věnovaných partnery i organizátorem soutěže. Hodnotit snímky bude odborná porota pod vedením prof. Mgr. Jindřicha Štreita, dr.h.c. Svůj hlas může udělit každý divák prostřednictvím ankety na webové soutěžní galerii.
    Vyhlášení výsledků a slavnostní ukončení soutěže proběhne 23. listopadu 2019 v rámci DNE S FOTOGRAFIÍ na Vysočině, na který všichni účastníci obdrží spolu s pozvánkou vstup zdarma.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00