Jak na věc


značka jogurtů

108 komentářů to “Jak děláme domácí jogurt”

    Méně kyselé chuti lze dosáhnout o něco nižší očkovací dávkou, nižší teplotou při zrání (osvědčilo se mi cca 36°C) a mnohem delší dobou zrání (9 – 12 – 16 hodin) – kdy je potřeba chuť a konzistenci jogurtu v průběhu zrání kontrolovat. Je to však velmi subjektivní. Někdo se po méně kyselých jogurtech může utlouct, někomu to naopak nechutná. Je dobré si ze začátku trochu zaexperimentovat, pořídit si nějaký sešitek a zapisovat si dávky, teploty a časy a vyladit si svoji variantu.
    Milá Pavlíno, já jsem si koupila za cca 200 kč na aukru kapesní váhu. Výhoda je cena a to, že skutečně funguje, nevýhoda to, že přijde balíček rovnou z Číny. S touto kulturou jsem spokojená, jenom mám problém a zatím po x pokusech jsem nenašla řešení, že se mi neudělá kyselý jogurt. Oproti té milcomácké se s ní výborně pracuje, je jí vždy rovnou na mateční jogurt, prostě ideální, až na tu kyselost. Ale je možné, že pro někoho jiného bude jogurt kyselý dost, jen máme jinak nastavenou hranici. Nakonec jsem se rozhodla, že si koupím i od Milcomu a tu nasypu do té ekokozácké, rozdrtím dohromady a budu používat takto Ta mikrováha je vynikající.


Centrum nastavení ochrany osobních údajů

    Zdravím MOniko, všemi články na této stránce- tedy všemi články o jogurtu se táhne jedna dlouhá nit o tom,že jsou napsány proto, že jsem měla stejný problém jako vy a vyřešila ho jediná věc, koupě kultury. Pokud jí nehccete, není pomoci. Kultura stojí u ekokozy 250 Kč a je na 250 litrů jogurtu, což znamená investici 1Kč na litr jogurtu. To podle mě není mnoho. chápu, že možná nemáte mrazák, a že to pro vás není možné, já už taky zase ani ten provizorní je a mám jí u známé. Nic jiného poradit neumím, z jogurtu je dobrý jogurt, jen táhlý a řídký. S kulturou skvělý, netáhlý a neřídký. Každým opakovaným použitím kultury se snižuje kvalita jogurtu, tudíž pokud mlékárna použije první generaci, vy budete mít vždy minimálně druhou a táhlý jogurt. Dávat do toho sušené mléko je hodně neekonomické a navíc to je trochu cítit v chuti. MOžná zkustě najít někoho, kdo by si vzal s vámi kulturu napůl. Možná poradí někdo něco i s jogurtem, ale osobně s tím mám zkušenost, že chuť výborná a konzistence po
     Když se použije k zaočkování nějaký vyloženě hodně přezrálý jogurt, nebo ho někdo skladuje v ledničce hodně dlouho, tak to také není dobré. Obvykle se pak těžko vytváří sraženina.
    Jogurtovače jsou kapitola sama pro sebe. Co lze asi tak čekat od plastové krabičky se záhřevnou deskou a plastovými dózami za 150 – 300 Kč? Rozhodně nejsou ideálním řešením. Ne vždy bývá problém na straně jogurtovače. Horší je, když si lidi nepřečtou návod – někdy se dává studené mléko, někdy se musí mléko vytemperovat na kultivační teplotu = opravdu si ji dobře změřit… není to jedno. Ale i tak nemohu takto tvrdit, že zrovna jogurtovač paní Lenky byl nebo nebyl rozbitý, takové schopnosti nemám.
    Jestli si vyšetřím trochu času, pokusím se sepsat novodobou domácí výrobu neslazeného kondenzovaného mléka ruskou technologií – zapečené mléko. Není k tomu zapotřebí přímo ruská ježibabí pec.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00