Jak na věc


změna objemu vody při zamrznutí

Německo je napřed o třicet let, upozorňuje Libor Witassek

    Městský architekt a urbanista, živnostník, člen Společně pro Přerov. Vedoucí workshopů na téma veřejný prostor měst a vesnic a jejich vztah ke krajině.
    Změny času letní - středoevropský (ANKETA)Nevím jak vás, ale mě ty změny času štvou. Vyhovuje mi spíše světlo déle odpoledne, než to, že je v 17:00 tma a světlo brzo ráno. Proto by se mi líbil spíše "letní" čas v zimě...
    CNRM (verze CNMR-CM5) – země původu: Francie; model s podobnou změnou teplot jako HadGEM, ale nárůstem srážek ve všech měsících zejména na jaře a na podzim; předchozí verze tohoto modelu byla použita jako hlavní řídící model tzv. Pretelovy zprávy z roku 2011;
    Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.
    Kdy skončí střídání času? Vypadá to na rok 2021. Původní termín, tedy v příštím roce, se pravděpodobně již nestihne připravit. Byl prý příliš ambiciózní.


Posun času zkomplikuje dopravu! Zastaví se některé vlaky i MHD

    Letní čas a jeho výhodyAsi jsem natvrdlý, ale čtu si o tom, proč byl zavedený letní čas: kvůli úspoře energie. Chápal bych to během války. A taky po válce. Ale proč pak v roce 1979 a v letech následujících? Nebyl by někdo tak hodný a jednoduše mně, natvrdlému člověku, vysvětlil princip té úspory...
    Naposledy si hodinky přeřídíme v příštím roce. Alespoň tak to v září avizoval předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Jenže to některé státy rozzuřilo, podle nich se to za tak krátkou dobu nedá stihnout.
    Jedná se prakticky o popis zemědělského sucha. Adaptační opatření jsou založena na vybudování vodních nádrží jako zdrojů vody pro mikrozávlahy, budování opatření pro zadržení vody v krajině stejně jako aplikace měkkých opatření jako je pěstování suchovzdorných odrůd či využití vhodných technologií pro zlepšení struktury půdy.
    Člen výboru pro územní plánování v Hradci Králové, člen občanských sdružení Kruh pro občanskou společnost a Změna pro Hradec. Dlouholetý architekt Doudleb nad Orlicí, člen České komory autorizovaných architektů.


K přechodu na letní čas 2019 dojde

    Konec střídání časů se blíží. Podle rozhodnutí Evropské unie by se členské země měly rozhodnout, který budou využívat. Chtějí si ale Češi ponechat letní, nebo zimní? Redaktoři TN.cz vyrazili do ulic a zjišťovali, který čas se obyvatelům České republiky více zamlouvá a jak na ně střídaní času dopadá.
    ekolog, náměstek primátora města Liberec pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace, zastupitel Libereckého kraje, zakladatel a předseda ekologické organizace Čmelák - Společnost přátel přírody, zakladatel Krajského protikorupčního pracoviště
    architektka zahradní a krajinářské tvorby, náměstkyně primátora města Liberec pro veřejnou zeleň a životní prostředí, místopředsedkyně ekologické organizace Čmelák - Společnost přátel přírody, trojnásobná mistryně ČR ve střelbě z malorážky
    MRI (verze MRI-CGCM3) – země původu: Japonsko; reprezentuje GCM modely předpovídající pro naše území relativně nižší nárůst teplot a nárůst srážek s výjimkou konce léta a podzimu.
    Za nepojištěná auta budou majitelé opět platit30.01.2018Za motorová vozidla, na něž jejich vlastníci neuzavřeli povinné ručení, se od 1. ledna začíná opět platit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Sazby...


ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O CYKLO BALÍČEK.

    Ponechat si letní, nebo zimní čas? O málokterém tématu se v poslední době mluví víc. Který čas je pro lidský organismus výhodnější z hlediska zdraví? Podle expertky je odpověď jednoznačná.
    HadGEM (verze HadGEM2-ES) – země původu: Velká Británie; model reprezentující výraznější změnu rozložení srážek v našem regionu (úbytek letních a podzimních srážek a nárůst jarních srážek). Předchozí verze tohoto modelu byly použity ve většině studií na našem území citovaných mezivládním panelem pro změnu klimatu;
    V noci ze soboty na neděli nás čeká posun z letního na zimní čas. Ve tři hodiny ráno si přetočíme ručičky o hodinu zpět. Pokud se v tu dobu chystáte cestovat, měli byste se mít na pozoru. Změna ovlivní některé vlakové spoje i jízdní řády městské hromadné dopravy.
    Říjen přináší celou řadu změn, které se dotknou života všech obyvatel České republiky. Uleví seřidičům, snížily se nároky na obsah povinné výbavy a lékárniček. Naopak se zpřísňují pravidla pro udělování hypoték. Obmění se zastupitelstva obcí a Senátu a v Praze potěší studenty a seniory - zaplatí méně za jízdné hromadnou dopravou.


ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

    Konec střídání času se komplikuje. Rakousko jakožto předseda Rady EU členským zemím navrhlo odložit zrušení změny času až na rok 2021. Novinářům to po jednání ministrů dopravy sdělil rakouský ministr Norbert Hofer. Státy se zatím neshodly.
    Změny v STK od 1.10.2018, prodloužení STK u motocyklů01.11.2018Změna zákona, která vyšla v platnost 1.10.2018 jistě potěší všechny motorkáře. Frekvence návštěv STK se u motocyklů snižuje, budou muset kontrolu podstoupit po 6 letech od nákupu...
    Veškeré doklady se předkládají v originále, popř. v ověřených kopiích, vždy jedná osoba oprávněná nebo osoba s plnou mocí.
    Chceme zimní čas, zaznělo z úst premiéra Andreje Babiše (ANO) po středečním jednání vlády. Variantu podporuje i Babiš a doporučují jí vědci, kteří se zabývají výzkumem biologických rytmů. Lidem se ovšem více zamlouvá letní čas, jak vyplynulo z ankety TN.cz, ve které hlasovalo téměř 21 tisíc čtenářů.
    Jaký je pro Vás lepší čas: zimní/letní?podělte se o svůj názor(pokud chcete) na otázku. Opravdu mám vždycky radost (mírnou) při změně na letní čas. Zimní mě fakt vadí ikdyž to je myslím ten co byl vždycky resp. od základu. Asi budu spíš vyjímka. Zimní čas s temnými brzskými večery mě opravdu nevyhovuje. Jak to máte vy?


Myslíte si, že probíhá klimatická změna?

    Pokuta za neplacené povinné ručení se vrací, už ji schválila Sněmovna08.08.2017Předloha, jež také zpřesní povinnost mít pojištěný automobil, nyní zamíří k posouzení do Senátu.Poslanci přistoupili i na jediný pozměňovací návrh, který podal Jiří Dolejš...
    Debatu o zrušení změny času vystřídala diskuze o tom, který z nich bychom si měli ponechat. Evropská komise se přiklání k zachování letního času, podle posledního návrhu by si ale členské země mohly vybrat, který z časů si ponechají. Podívejte se na jejich výhody a nevýhody.
    Pravděpodobné budoucí klima je znázorněno pomocí Globálních klimatických modelů (GCM). Z celkem 40 GCM, které jsou v současné době k dispozici, bylo pro potřeby tohoto webu vybráno 5 modelů, které reprezentují celou šíři klimatického spektra:


Rozhovor o klimatu pro lidovky.cz

    Pro výpočet daného ukazatele je využit nástroj AgriClim (případně některé z jeho součástí), který umožňuje prostřednictvím definovaného kritéria či kombinace kritérií hodnocení agroklimatologických podmínek z různých hledisek. Základem je využití databáze meteorologických prvků v denním kroku (maximální a minimální teploty vzduchu, sumy globální sluneční radiace, úhrnů srážek, rychlosti větru, vlhkosti vzduchu) pro současné klima, která vychází z měření na jednotlivých stanicích v rámci celé ČR. Tyto hodnoty jsou interpolovány do gridů (500 x 500 m) pokrývající ČR, pro které je následně aplikován AgriClim. Mezi jeho klíčové součásti patří model SoilClim pro výpočet referenční a aktuální evapotranspirace (ETr a ETa), vlhkosti a teploty půdy a popis půdního klimatu (dle USDA). Postup zohledňuje retenční kapacitu půdy každého gridu ve dvou hloubkách a pravděpodobné zastoupení vegetace (zohledněn Landuse). Přítomnost sněhové pokrývky je odhadována modelem SnowMAUS. Pro zkoumání změn v příp
    Řídit se do budoucna jen letním, nebo zimním časem? O tom mají do budoucího roku rozhodnout členské země Evropské unie. Češi mají ale podle ankety na TN.cz poměrně jasno.
    Je to k neuvěření, ale skutečně proběhla diskuze o změně času a dokonce i k diskuzi na půdě EU. Poslední návrh spočívá v tom, že jednotlivé státy mají oznámit, zda si přejí jeho zrušení. Poslední povinná změna pro všechny proběhne 31. 3. 2019. Státy kterou budou chtít trvale zavést zimní čas učiní tak poslední změnou 27. 10. 2019. Nic není stále jistého, ale po letech je nejvýraznější změna v postoji EU a jednotlivých států po 40ti letech!
    BNU (verze BNU-ESM) – země původu: Čína; reprezentuje GCM modely předpovídající pro naše území relativně nižší nárůst teplot a redukci srážek ve všech měsících kromě léta;


Jak se efektivně starat o veřejný prostor ve městě

    Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidel28.11.2017'Od ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez povinného ručení. ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00