Jak na věc


zlomky online

Pexeso zlomky + desetinná čísla 2

    Protože jmenovatel zlomků není stejný musíme zlomky převézt na společný jmenovatel. Musíme tedy jeden zlomek (nebo oba – viz dále) vynásobit (rozšířit) tak aby byl jmenovatel stejný. Jinými slovy hledáme nejmenší společný násobek jmenovatelů. V našem příkladě jsme rozšířili 2 -> nezmění se hodnota -> jmenovatel bude stejný jako u prvního zlomku
    Zlomky z přírodního kamene - howlitu jsou v různých velikostech. Je to přírodní materiál a jako takový může mít velikostní, barevné i tvarové odchylky! Zlomky přírodních minerálů jsou jedny z nejvariabilnějších bižuterních prvků. Jsou krásné kresbou kamene.
    Zlomky z přírodního kamene jsou v různých velikostech. Je to přírodní materiál a jako takový může mít velikostní, barevné i tvarové odchylky! Zlomky přírodních minerálů jsou jedny z nejvariabilnějších bižuterních prvků. Jsou krásné kresbou kamen.
    3. Společný jmenovatel získáme vzájemným vynásobením jmenovatelů. Toto funguje vždy, ale musím potom násobit velkými čísly což není praktické a u převádění více zlomku než dvou se dostaneme k ještě větším číslů, proto vždy nejdříve prověřujeme jestli není možné dosáhnout společného jmenovatele podle bodu 1. a 2.


Krácení zlomků - online cvičení

    Zlomky z přírodního kamene jsou v různých velikostech. Je to přírodní materiál a jako takový může mít velikostní, barevné i tvarové odchylky! Zlomky přírodních minerálů jsou jedny z nejvariabilnějších bižuterních prvků. Jsou krásné kresbou kamene.
    Zlomky používáme v běžném hovoru denně. Fotbalové utkání se dělí na poločasy, hokejový zápas na třetiny, kupujeme polovinu másla nebo čtvrtku kuřete. Můžeme mít tři čtvrtě hodiny zpoždění, můžeme v polovině cesty píchnout pneumatiku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00