Jak na věc


zipy prodej

Suchý zip samolepící kolečka Ø35 mm

    Pro další informace o sortimentu zipů využijte prosím některý z následujících odkazů, nebo klikněte na odkaz "zobrazit produkty skupiny" pro zobrazení nejběžnějších dodávaných produktů.


Suchý zip komplet samolepící šíře 50mm

     Vynález suchého zipu byl vskutku objevný. Vynalezl ho švýcarský inženýr Georges de Mestral v roce 1948 při procházce v Alpách. Tenkrát se na něj i na jeho psa nalepil lopuch. Svému objevu dal název „velcro“ podle francouzských slov „velours (samet) a „crochet“ (háček). V některých zemích se dokonce pod tímto názvem suchý zip prodává a často jde o obchodní značku. V textilním průmyslu se suchý zip používá od 80. let 20. století. Zhruba o dvacet let dříve se použil do interiéru kosmických lodí k přichytávání různých věcí. Vše má své výhody i nevýhody. Se suchým zipem se snadno a rychle manipuluje, není citlivý na vlhkost, je funkční dokonce i pod vodou, je levný, snadno se vyrábí a na rozdíl od magnetických spojů se používá i v prostředí, kde by magnetické pole bylo problémem. Nevýhodou je, že se opotřebovává, tudíž po čase spojení není spolehlivé, je omezen teplotou (ve vyšších teplotách nylonové háčky nevydrží) a chytá na sebe také jiné vláknité materiály, což způsobuje špatnou funkčn
    Suchý zip – věc, bez které se v dnešní době neobejde nikdo z nás. Nedají na něj dopustit zejména ti, kteří nejsou přívrženci knoflíků či tkaniček. Suché zipy jsou součástí batohů, obuvi, potahů a spousty dalších textilních výrobků. Snadno a rychle se s ním manipuluje, je k dostání v mnoha velikostech, délkách i barvách. Suchý zip je nepostradatelnou součástí textilní galanterie.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8402
cache: 0024:00:00