Jak na věc


zhasni parcely na měsíci

» Textová dílna Slávka Janouška i pro vás! (FOLKtime.cz)

    Nazdárek Dušane, já to tedy pochopil jako vyznání kapele a její tvorbě a navíc se mi to líbí. Jo a co vím, tak Kuba má trampské kořeny, ale když se nad tím zamýšlím dál, tak jako ty, bylo by dobré, aby se ten Kuba konečně vyjádřil že? Třeba ho najednou potkám v ulicích Janova v černošedém oblečku hodných radikálů.
    No mně naopak tohle připadá lepší, protože se v tom mnohem snáz najdou nové příspěvky. Když tu bývalo třeba osmdesát příspěvků a jeden přibyl, byl bych stihl napsat dslších 80 než ten jeden novej najít! Zaplaťpámbu za tohle!
    To řazení příspěvků v diskuzi se mi jeví jako značně zoufalé, starý systém byl lepší. Proč např. když odpovídám někomu v diskuzi, se to zařadí až za reakci, která tam již visí a ne přímo za příspěvek, na který odpovídám? Díky.


» Dubnový set (Miloš Keller)

    Luboši, oslovovat někoho, aby nám napsal recenzi na desku, se mi upřímně trochu příčí. Pokud někdo dělá časopis jako soukromá firma, je jeho věcí, co si do něj dává a druhá strana to musí respektovat. Jsme v F@C zmiňováni poměrně často, za což jsme rádi. Ale právě ta dlouhá lhůta od vydání desky mi přijde tak trochu neprofesionální. Třeba u Epy de mye se my to taky zdálo dlouhé. Nevím, jak je tomu v jiných žánrech, ale nedokážu si představit, že by některé popové kapele vyšlo cd a my četli první recenzi tři čtvrtě roku poté. Nicméně kapela Zhasni je amatérským sdružením a tak to taky beru...Je fakt, že na nás nikdo neni tak zvědavý jako na Druhou Trávu, Nohavic atd. atd.
    Žamboši mě uchvacují ďábelskou hrou Šedého vlka a něžným zpěvem Malé vlčice, Lucie Redlová mě dostává muzikálností a živelností, Kosmonaut je pro mě jev nevídaný, živočišný, ten, který si vydupal, prosadil a zdokonalil svůj vlastní styl. Zhasni... to není jen kapela, to je něco ve mě.
    Zhasni - Je to tak nutný...", slideshowGroup: "5713" })'>Zhasni: Je to tak nutný...Vydavatel: vlastním náklademVydáno: 2009Hodnocení desky: 7,82/10Seznam písní: Vchod • Pošli mi • Kastelán • Mlčení slov • Tak trochu • Strom bičovaný větrem • Vlaštovky • Vichřice • V mosteckých emauzích • Čaroděj • Zahořely • Parcely na měsíci • V nebeských vesnicích • Poslední zhasíná Co o albu napsala Jana Tippmanová: "Lídrem desky je pro mě překvapivě Kuba Horák, na koncertech to bývá Michal Vaněk. Teď si jen přát, aby to Zhasni takhle hrálo i naživo." (7 bodů)Více komentářů v hodnocení desekHodnotit můžete i vy, stačí se pouze zaregistrovat


FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

    Není zač, Olino. Já děkuju, že o těch písních přemýšlíš. Už chápu...této věty jsem si v recenzi nevšiml. Moje chyba. Denny ví. On tomu chtěl jen dát jiný rozměr. Díky a ahoj
    Zdravím všechny. To, že deska Zhasni oslovuje zejména přátele autorů a interperů přece není nic proti ničemu. Spíš naopak. Svědčí snad o její "opravdovosti". A já třeba se zájmem sleduju cestičky, kudy se ta deska od kamaráda ke kamarádovi šíří a jak lidi ovlivňuje, jak je oslovuje a hladí a pomáhá si srovnat své vlastní věci, které jsou v určité rovině tak podobné těm na desce. Takže pro mě ta deska vyjímečná rozhodně je, právě proto.
    Když beru v potaz, že asi tak 90% článků zde je subjektivně zabarvených, tak proč ne tento? Navíc je-li ještě tak umně napsán, tím spíš. Ale to nebylo ani přímo na tebe, Dušane, takže nech na hlavě(nebo na ...? )


» Zhasni v Brně (Michal Kosmonaut Šimíček)

    Letošní rok byl bohatý na CD spřízněných kapel a muzikantů jako žádný jiný. Vydávali Žamboši, Lucka Redlová, Kosmonaut a Nevermore a také Zhasni. Na Facebook jsem jednou napsal, že Zhasni tvoří skinheadský básník Kuba Horák, prokletý básník Michal Vaněk a Irča Vaňková těm dvěma dává alespoň základní zdání solidnosti. Přesto jsou tihle tři (+ rytmika, ale kluky osobně moc neznám) ze všech jmenovaných formací mojí srdeční záležitostí největší.
    Díky, Slávko. To potěší. Jsme samozřejmě moc rádi, že se "to" vysílá. Countryradio sleduje údajně skoro nejvíc posluchačů u nás...ale abych tolik nemazal Milošovi-), nejvíc jedeme Proglasu.
    Díky, Milane. A Juppovi chráněnci asi moc nejsme. Deska vyšla v březnu, jsou na ní poměrně známá jména (ne ta naše ), takže by to mohlo být pro toto medium i docela zajímavé... a v FaC bys recenzi hledal marně.
    Kuba píše texty, kterým věřím, protože v nich vždy dokážu najít něco, co znám. Jak vypadá slunce z louky nad Čingovem? Krásně. Dívali jsme se na něj několik dnů na nejlepší dovolené mého života. S tímhle jedním řádkem přichází na návštěvu i chlad podzimní louky po ránu, mlžný opar a vůně kávy k snídani. Jak zní Jan Spálený, když chraptí „Je to tak nutný?“ Jako s poznáním pokyvující hlava s úsměvem, který už ví. Kdo je muž s knírem píšící na březovou kůru? Ten, kdo ukazuje cestu v nouzi nejvyšší.


» 17. FOLKomín obrazem (Renata =o))

    Zažíváme období hojnosti a období strádání. Jsou životní etapy, kdy se nám daří a chvíle, kdy je to na opuštění planety. Jsme euforičtí i v depresích. Někdy je léto, jindy mlha a chlad. CD Zhasni je průvodcem tímhle vším. Není to tématická deska. Je to příběh poskládaný z not, slov a hlasů, příběh bez začátku a bez konce, příběh povědomý.
    Je to tak nutný... je deska, kterou budu poslouchat za rok, za deset a možná i za padesát let, deska, kterou pustím ještě mnoha lidem, určitě jednou svým dětem a těm kamarádům, o kterých si budu myslet, že si to zaslouží.
    Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.


» Rozezhraj a Zhasni (Janek Eret)

    Ahoj lidi. Díky všem za reakce. U té Montyho jsem zamáčkl, ale je to kamarád, tak se to nepočítá Nebo jo? Teď koukám, že všichni, co reagovali, jsou mými (nebo našimi) přáteli..co s tím? Denny (taky kamarád, přiznávám) napsal svůj pohled na desku, na to, co s ním dělá - nepsal recenzi jako takovou. Fakta ho pro tentokrát zas až tak nezajímala. Dal do ní i náš společný na hraně i za ní se pohybující humor (skinheadský básník). Pro mě osobně, a věřím, že i pro další členy kapely, je to, co napsal, silné...a chce se mi po tom tvořit tak nějak víc. Iluze o dokonalosti díla si ani tak nedělám/e. Toho bych se nebál
    Ok. Nechci, aby to vyznělo, že považuji naše cd za tak výjimečnou záležitost, které je nutně potřeba se věnovat, ale když už to označilo tolik lidí za povedený debut, považoval jsem za logické, že se tomu bude nějaká recenze věnovat v čase vzniku nebo krátce po něm. Jinak mě osobně stačí ty názory, co se ke mně dostaly...a jak jsem psal výše, v F@C zmiňováni a připomínáni jsme (M. Tesař, JmB, T. Hrubý, M. Keller) a díky za to.
    "Kdo je muž s knírem píšící na březovou kůru? Ten, kdo ukazuje cestu v nouzi nejvyšší." Já tedy nevím, ale narozdíl od autora jsem v něm poznala stoprocentně Vlastu Redla...


FOLKtime - Vaše brána do světa folku

    Protože mám kapelu Zhasni a zejména její tři základní piliře moc rád a to i lidsky, bylo by těžké cokoli napsat objektivně o této dobré desce. Po řadě demo snímků ať již celé kapely nebo sól Michala Vaňka, se podařilo velmi dobré dílo. Proto jsem neváhal a pozval kapelu v širším obsazení ( což kapele velice prospělo) na Folkomín a myslím, že jsem chybu neudělal. Jen nevím,kdo se skrývá za americky znějícím jménem autora, ale paní ministryně spravedlnosti vydala druhou knihu povídek rovněž pod italským pseudonymem. Autor Zhasni miluje celým srdcem a oslovili jej stejně jako mě zejména velikou a křehkou poetikou. Neškodilo by ale přidar k impresím trochu faktografie, ale nedávno zde vyšla reportáž z festivalu, aniž se čtenář o něm něco dozvěděl. Autora ale chápu, protože mám ty lidi a jejich muziku taky moc rád.
    Mám Zhasni v krabičce co nosím po kapsách a pouštím je na výlety do mé hlavy ve chvílích soukromí a osamocení. Za to jim patří můj velký dík. Je to tak nutný.
    No tak tedy nevím. Pokud má tento článek sloužit jako obdivný vzkaz členům kapely, pak asi svůj účel splnil... Ovšem jako upozornění na výjimečnou desku zůstal tak trochu na půl, či spíše na čtvrt cesty. Za skinehaedského básníka považuji já osobně úplně jiného interpreta, se kterým bych Kubu jen nerad srovnával. I když... sakra... teď vlastně nevím, jestli jsem album Je to tak nutný nepochopil nějak nesprávně... Mohl by se prosím Kuba vyjádřit ke svému vztahu k národnostním menšinám? Ať mám(e) tedy jasno... Každopádně si myslím, že autor článku poněkud podcenil fakt, že i Folktime občas čtou noví čtenáři, kteří Zhasni nikdy neslyšeli.


3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

    Olino, na te pisni jsou nejdulezitejsi refreny a mela by z ni byt citit nejaka pokora a to, ze nikdo na tom nasem svete neni cernobily. Jiste tam je i vyjadreni jisteho obdivu. O kom je a neni...to je, doufam, jedno.., i když tomu "narozdil od autora" nerozumim - ja prece nikde nerikal a nepsal, ze je to o tom, co ukazuje cestu v nouzi nejvyssi. Je to takova pohadka. Nejdulezitejsi na pohadce je - a zije, ziji tam dodnes..-)
    Ve Zhasni se potkali lidé vzácným způsobem - pocitová hudba, která se neopakuje, nekolovrátkovatí, objevuje a texty, které nelžou a jsou skládané talentovaným řemeslníkem - a teď si dovolím klišé - s Van Goghovskou žízní po životě.
    Ano? No to se mi právě nezdá, dřív byl nový příspěvek jasně označen, dnes se objeví pouze v upoutávce na hl.straně. A hlavně ty mezírky v sloupci, podle který se má poznat, kam příspěvek spadá, jsou tak nejasné, že dohledat, na co to vlastně byla reakce, je celkem problém. No budiž, když se vám to líbí...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00