Jak na věc


země lhostejnost karel kryl

Deset století architektury: Betonová hranice

    Postižených, pokud budeme počítat i jejich rodiny, byl za celé období teroru maximálně milion. Každý z těch ostatních si musel řešit sám, zda se snažil nekolaborovat, či zda naopak k projevům zvůle aktivně přispíval nebo jim alespoň přikyvoval.
    Nejširší nabídku většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu, a mnoho dalšího nabízí mezinárodní agrosalón ZEMĚ ŽIVITELKA.
    Po celou dobu Země živitelky probíhají odborné semináře, programy i bohatý doprovodný program, předprodej vstupenek je přes distribuční síť TICKETSTREAM.
    Už loňský rok neměl chybu, takže jsme se těšili i letos. Nejvíc naše děti bavilo trávit čas v Dětském zemědělském světě, ale užili jsme si i program na předvadišti.
    Nedílnou součástí Země živitelky je soutěž o nejlepší vystavený exponát Zlatý klas, která probíhá pod odbornou garancí Ministerstva zemědělství ČR. Soutěž Zlatý klas se stala za dobu své existence prestižní záležitostí a výrobci oceněných produktů tuto soutěž považují za významný přínos pro prezentaci a publicitu svých výrobků.


Padla poslední klapka Zdivočelé země

    Oblíbený seriál České televize plný napětí, dobrodružství a pohnutých lidských osudů uprostřed historických společenských zvratů, od renomovaných tvůrců - režiséra Hynka Bočana a autora Jiřího Stránského.
    Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Zemědělské technice je věnována největší část areálu, jsou to zejména hlavní trasy a také pavilon Z. Na předvadišti probíhá bohatý doprovodný program, pavilon T1 patří českým výrobcům nabízejícím kvalitní české potraviny, které je možné ochutnat i zakoupit za zvýhodněné ceny. Pravidelně zde vystavují odborné organizace, zemědělské instituce a firmy, které doplňují expozice jednotlivých krajů ČR. Všechny organizace, které jsou v pavilonu T1, poskytují odborné informace veřejnosti včetně informačních materiálů.


NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT PLEMENE OVCÍ ZWARTBLES

    Kovbojství je pro mě určitým způsobem života. Jde řekněme o jakousi obdobu skautských ideálů. Setkal jsem se s takovými kluky dokonce v kriminále. I když jejich ideály byly trochu rodokapsové, dokázaly jim dát sílu přežít. Časem se pak navíc obvykle posunuli k víře v něco hlubšího, než jsou kovbojské zásady.
    Rozsáhlá televizní sága vypráví přitažlivou formou o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících: od dramatického, politicky i lidsky konfliktního osidlování pohraničí v prvních letech po osvobození, přes padesátá léta plná politické zvůle a bezpráví, uvolnění let šedesátých, srpnovou okupaci v roce 1968 a nástup normalizace v letech následujících – až po konec osmdesátých a počátek let devadesátých, kdy padl komunismus a přišla vytoužená svoboda.
    Pravidelně probíhá Mezinárodní výstava družstevnictví, která přináší aktuální informace o výrobním a spotřebním družstevnictví, podnikání zemědělských nebo odbytových družstev a prezentace úspěšných družstevních podniků s širokým sortimentem kvalitních výrobků.
    Příběh nebude nic přikrašlovat. Přesto máme s režisérem Hynkem Bočanem zásadu – kdekoli může zaznít trochu pohody nebo srandy, tak to zazní. I pro mou kriminální zkušenost byl totiž humor svrchovaně důležitý – bez něj bychom chcípli.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00