Jak na věc


zděné domy na klíč levně morava

Moderní pasivní rodinný dům 4+kk s rovnou střechou

    Rychleji se dá postavit dřevostavba. Ta může vyrůst už během pár dní, kdežto u zděné stavby trvá realizace měsíce. Zděná stavba používá technologie, které si vyžadují přestávky. Rychlost růstu zděné stavby může ovlivnit také nepříznivé počasí.
    Tepelně akumulační vlastnosti hrají jednoznačně na stranu zděné stavby. Používaná technologie zajišťuje výborné izolační vlastnosti, které zajistí, že v létě se teplota uvnitř domu bude držet příjemně dole a v zimě se teplo v domu zas lépe udrží.
    I v otázce ceny se plusový bod přičítá na stranu dřevostavby. Cena je ale také individuální položkou. U zděné stavby můžete ušetřit například i v případě, rozhodnete-li se pro řešení svépomocí.
    Stavíme a prodáváme kvalitní zděné keramické komíny firem SCHIEDEL a CIKO. U těchto komínu zajišťujeme i záruční a pozáruční servis. Po dohodě je možné dodat i jakýkoliv jiný komínový systém (např. HELUZ, BLK, EFFE DUE atd.)


Sendvičová konstrukce zděného rodinného domu

    Jedná se především o stavebnicové komíny skládající se z lehčených betonových tvárnic, minerální izolace a vnitřních šamotových nebo nerezových vložek. Zděné komíny se nejvíce uplatňují v novostavbách a to především v provedení pro interiér domu. V místě jejich umístění musí být vytvořen dostatečně pevný základ a hydroizolace. Těleso komínu je samostatná konstrukce a nesmí být pevně spojeno s jinými konstrukcemi stavby. Ve všech prostupech stropy, příčkami atd. musí být umožněna dilatace komínu. Krokvové jištění komínu musí také umožnovat dilataci. Dle doporučení výrobců je vhodné celé těleso komínu zpevnit stavebním lepidlem a perlinkou.
    Provedení nadstřešní části má mnoho variant např. komínové tvárnice připravené na omítnutí, komínové tvarovky s imitací cihel, komínové tvárnice připravené pro zateplení a omítnutí, komínový prefabrikovaný plášť ze sklovláknitého betonu nebo nerezové ukončení.
    Tato konstrukce se někdy nazývá také jako dvouplášťová. Spočívá ve vrstvení materiálů s různou povahou. Výsledkem je komplexní řešení, zajišťující stabilitu i tepelnou izolaci.
    Jak už tomu bývá, každý typ konstrukce má své zastánce i odpůrce. Pokud právě stojíte před otázkou, zda zvolit zděný dům nebo dřevostavbu, nečekejte jednoznačnou odpověď.
    Další možností zpevnění tělesa je možné provézt vložením armatury do rohů tvárnic a vyplnit zálivkovou hmotou. Tímto způsobem se zajišťují nadstřešní části komínů nebo celé komíny, které jsou vedené vně stavby. Obvyklá minimální bezpečností vzdálenost tělesa komínu od hořlavých konstrukcí je 5cm.


Charakteristické vlastnosti zděných domů

    Nemusíte se bát, že jsou zděné stavby zastaralé a nepřináší moderní technologii. Zděné stavby prošly v posledních letech výrazným vývojem a svým majitelům nabízí současně velice komfortní řešení.
    Každý má své pro a proti. Jejich srovnání může být zavádějící, záleží na spoustě individuálních faktorů. Vezměte proto v úvahu vlastnosti obou variant a rozhodněte se podle svého zdravého rozumu.
    Zděné domy jsou stavěny poměrně jednoduchou technologií, takže není problém řešit zděnou stavbu svépomocí. Dřevostavby jsou z hlediska technologie obtížnější. Velmi při nich záleží na přesném dodržení detailů stavby.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00