Jak na věc


zavedení čípku

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Suppositoria glycerini Léčiva používat

    Čípky jsou ideální volbou pro mnoho nemocných, například pro pacienty podstupující chemoterapii, kteří trpí nevolností a nejsou schopni udržet konopí v žaludku. Jsou vhodné i pro starší nebo pro děti, kteří by neměli kouřit nebo nemohou polykat tablety. Hodí se i pro chirurgické pacienty, kteří nemohou bezprostředně před a po operaci nic jíst, nebo pro pacienty, kteří nemohou polykat kvůli mrtvici nebo jinému zdravotnímu problému.
    V případě kouření nastupují účinky konopí téměř okamžitě, ale netrvají dlouho, pokud se inhalace pravidelně neopakuje. Účinky konzumace konopí se mohou projevit až po 30 minutách, protože látka musí projít skrze střeva a játra. Naproti tomu účinky rektálně podaného konopí mohou nastoupit už po 10–15 minutách a trvají od čtyř do osmi hodin.
    Očkování dosahuje nejvyšší účinnosti, pokud je aplikováno dříve. Než se dívky s HPV viry setkají, tedy před prvním pohlavním stykem.  Výzkumy ukazují, že přes 8 % dívek má první pohlavní styk ještě před 15. rokem života Proto byla jako optimální pro vakcinaci dívek zvolena hranice 13 let. Dívkám, které se doposud s HPV viry nesetkaly, pak poskytuje plně hrazená vakcína Cervarix až 93% ochranu proti závažným přednádorovým stavům, které jsou posledním předstupněm před rakovinou děložního čípku.


Nenašli jste to, co hledáte? Napište nám.

    Konopí, části této rostliny a výrobky z ní podléhají v řadě zemí světa zvláštní právní úpravě. Provozovatel neodpovídá za případné nedodržení rozhodné právní úpravy ze strany jednotlivých uživatelů těchto stránek, nebo jakoukoli újmu tím vzniklou.
    Položte se na bok a přikrčte nohy. Pomocí ukazováčku zasuňte čípek do řitního otvoru špičkou napřed. Zasuňte čípek do konečníku asi 2,5–4 cm hluboko, až za vnitřní svěrač řitní.
    Abychom zabránili čípku před vyklouznutím, musíme hýždě pevně stisknout a na 2–3 vteřiny zatnout svaly řitního svěrače. Zůstaňte ležet na boku alespoň několik dalších minut. Během několika následujících hodin existuje riziko, že tekutý obsah bude lehce vytékat, což bychom měli mít na paměti při plánování dalších aktivit (ideální je z tohoto hlediska užívat čípky před spaním).
    Formy na čípky bývají dostupné ve dvougramové verzi pro dospělé a jednogramové verzi pro děti. Hotové čípky by měly být skladovány v chladu a před jejich podáním je dobré se vždy ujistit, že je pevný (ideální je mít je celou dobu v lednici). Pokud není, uložte jej do chladničky nebo mrazničky.


Pomáhejte vytvářet největší encyklopedii konopí u nás.

    Příklad na dávkování: Pro výrobu jednoho plata (10 kusů) jednogramových čípků s desetiprocentním obsahem výtažku je potřeba zahřát ve vodní lázni 9 mililitrů „základu“ s 1 mililitrem výtažku a důkladně zamíchat, dokud se výtažek zcela nerozpustí. Forma na čípky se poté upevní do nějakého stojanu a lehce zchladlá směs postupně rozlije do všech deseti čípků.
    V různých internetových obchodech se zdravotnickými potřebami je možné objednat si plastové formičky (někdy i v lékárně, ale rozhodně to není pravidlem) o objemu 1 nebo 2 mililitry.
    Do kterého věku je žena v riziku onemocnění a chodí ženy na preventivní gynekologické prohlídky? Co odpoví docent Jiří Sláma z gynekologicko-porodnické kliniky VFN v Praze.
    Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s vyšším výskytem rakoviny děložního čípku. Onemocnění se navíc čím dál častěji objevuje u stále mladších. Proto ČR umožnila zavedení plošné vakcinace pro 13leté dívky.
    V budoucnu se díky vakcinaci předpokládá snížení výskytu onemocnění a tedy i snížení počtu provedených konizací děložního čípku. V současné době tento chirurgický zákrok v České republice podstupuje zhruba 12 tisíc žen ročně.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Pravděpodobně ucítíte hřejivý, uvolňující pocit, který se šíří směrem z pánevní oblasti do zbytku těla. K uvolnění bolesti může dojít téměř okamžitě a až na několik hodin, bez jakékoli úzkosti nebo ovlivnění vnímání. Většina pacientů je nadšena účinky konopných čípků v porovnání s jinými metodami užívání konopí.
    Čípky jsou efektivní metodou užívání konopí pro lékařské účely. Po zavedení do řitního otvoru jsou kanabinoidy rychle vstřebány skrze stěnu tlustého střeva přímo do krevního oběhu. Na správném zavedení čípku není nic složitého a může s ním poradit lékař, případně stačí pročíst instrukce na internetu.
    Díky očkování mohou být dívky a ženy významně chráněny proti rakovině děložního čípku a zároveň proti závažným přednádorovým stavům. Ty se nejčastěji léčí pomocí ambulantního chirurgického zákroku, tzv. konizací děložního čípku. Po něm se však zvyšuje riziko předčasných porodů a rizikových těhotenství.
    Čípky obsahující léčivé kanabinoidy mají poměrně rychlý nástup účinků (o něco pomalejší než kouření, zato rychlejší než konzumace konopných pokrmů) a působí déle. Největší výhodou tohoto způsobu aplikace konopí je však to, že nezpůsobuje takové omámení neboli rauš při ústním požití (jak kouřením, tak jídlem) většího množství psychoaktivního THC.


Zavedení hrazeného očkování pro 13leté dívky – zájem o očkování proti rakovině děložního čípku za 1.rok vzrostl!

    Provozovatel těchto stránek, společnost Canna b2b, s.r.o., IČ 020 23 024, se sídlem Cafourkova 525/11, 181 00 Praha 8 - Bohnice, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp.zn. C 214621, neodpovídá za správnost, aktuálnost ani úplnost informací na těchto stránkách uvedených. Provozovatel neodpovídá za jakoukoli újmu přímo či nepřímo vzniklou užitím takovýchto informací či jakéhokoli obsahu těchto stránek, ani za újmu vzniklou dočasným či trvalým znepřístupněním těchto stránek. Provozovatel si vyhrazuje právo kdykoliv jakýkoli obsah těchto stránek změnit či odstranit, a to i bez předchozího upozornění. Provozovatel neodpovídá za možné závazky osob, jejichž nabídky lze na těchto stránkách nalézt zejména, nikoli však výlučně, ve formě inzerce či reklamy. Provozovatel rovněž neodpovídá za obsah jakýchkoli stránek, na než vedou odkazy z těchto stránek.
    Jako poslední je potřeba konopný výtažek a může se začít vyrábět (v případě, že není k dispozici výtažek, postupuje se jako při výrobě mastí ze sušeného rostlinného materiálu).
    Od 1. dubna 2012 se tak mohou 13leté dívky u nás nechat očkovat proti rakovině děložního čípku z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Dívkám jsou plně nebo částečně, záleží na výběru vakcíny, hrazeny všechny tři očkovací dávky. Pokud jim je první dávka aplikována nejdříve v den dovršení třináctých narozenin a nejpozději den před jejich čtrnáctými narozeninami.
    Co se týče nemocí, tak vhodné jsou pro pacienty s Crohnovou chorobou, ulcerozní kolitidou a dalšími obtížemi spojenými s trávicím traktem a vylučováním. Svědectví nemocných také ukazují, že jsou velmi účinné při různých problémech s prostatou.
    Přestože jsou rektální čípky častým terčem vtipů, má tato aplikace konopí mnohé výhody. Čípky představují ideální způsob užívání pro pacienty, kteří nemohou konopí konzumovat nebo inhalovat.


3. Jak se přípravek Suppositoria Glycerini Léčiva používá

    Vakcinaci 13letých dívek v rámci plošného hrazeného očkování provádí pediatři. Ti zaznamenali po jeho zavedení velký zájem jak ze strany 13letých dívek tak jejich rodičů. Od dubna 2012, kdy bylo hrazené očkování zavedeno, až do konce listopadu 2012 se průměrná proočkovanost 13letých pohybovala kolem 76 %.
    Konopné čípky mají nejčastěji kuželovitý tvar a jsou užívány rektálně (vaginální čípky mají svá specifika a zaslouží si samostatný text, proto se jimi zde zabývat nebudeme). Dvougramový rektální čípek měří na délku asi 2,5 cm a připravuje se ze směsi kakaového másla a kokosového oleje nebo bambuckého másla, k čemuž se přimíchá konopný výtažek. Pokud výtažek není k dispozici, lze nejprve kakaové máslo smíchat se sušenými palicemi a připravit základ úplně stejně, jako když se vyrábí konopná mast.
    Biodostupnost (vstřebatelnost) při inhalaci konopí se navíc pohybuje jen mezi 10–25 procenty v závislosti na frekvenci a množství kouření. Efektivita konzumace konopí je asi 20–30 procent a její účinky se mohou výrazně lišit. Naproti tomu se efektivita rektálního podání pohybuje mezi 50–70 procenty a jeho účinky lze snadno předvídat pro jednotlivé pacienty i jednotlivá podání.


5. Jak přípravek Suppositoria Glycerini Léčiva uchovávat

    Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
    Jako nejvhodnější směs na přípravu se uvádí zhruba 75–80 kakaového másla a 10 procent kokosového oleje a bambuckého másla. Bambucké máslo nebo kokosový olej mají samy o sobě tendenci se za teplot již kolem 25 stupňů Celsia roztékat, takže se nedoporučují přidávat do „základu“ ve větším množství.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00