Jak na věc


zastrčit sečnou zbraň

nejčtenější články za poslední týden

    Při běhu máme ruce ohnuté v lokti pod úhlem 90 stupňů. Ruce se pohybují pouze v ramenním kloubu, dopředu – dozadu. Maximální rozsah jejich pohybu je od ramene (ruka – mírně sevřená v pěst, stále ohnutá v 90ti stupňovém úhlu v lokti ve výši ramene) ke kyčli. Ramena jsou stále fixována ve stejné výšce, táhnou hrudník vzhůru. Pokud to děláte správně, nemůžete pak rameny plavat ani jinak hýbat. Jediné pohyby, které ruce dělají, jsou jen jejich kývání nahoru, dolů a táhnutí ramen vzhůru.
    Hrudník vyklenete tak, že za pomoci zvednutí ramen táhnete hrudník nahoru, vypnete prsa, zastrčíte břicho a celé vaše tělo bude v jedné přímce. Získáte tím základní postavení pro běh a také otevřete hrudník, takže budete moci zhluboka dýchat. Zvednutím hrudníku posunete do správné polohy i své těžiště. V této pozici, stále vytaženi nahoru, se začnete celí předklánět a ve chvíli, kdy se vám začnou odlepovat paty od podkladu, na němž stojíte, se rozeběhnete. A to je celé. Pak přidáte správný pohyb rukou.
    D: měla jsem totiž faktickou připomínku, že tímto způsobem vlastně nikdy nedosáhnu té správné tepové frekvence, při které se spaluje – buď mě žene jak nadmutou kozu a tudíž běžím příliš rychle (na to spalování), nebo se pak musím vydýchávat při chůzi – a to je zase příliš pomalu. Prohlásil, že se to zprůměruje:-).


Pár zápisů po dlouhé době - Nelinka 17m

    D: zprvu jsem nad tou letošní kilometráží kroutila hlavou, ale Mistr mi vysvětlil, že při půl/maratonu taky nemusím (a asi ani nebudu) běžet celou dobu a že mnozí vytrvalci střídají při dlouhých závodech běh s chůzí programově, takže už bych to konečně měla přestat brát jako selhání a ostudu. Je pravdou, že já to mám v hlavě pořád nějak tak, že když jdu na procházku – JDU, když jdu běhat – BĚŽÍM, ale taky je pravdou, že s přibývající kondicí se zřejmě (teda pevně DOUFÁM!!!) budou ty „běhací úseky prodlužovat oproti těm „chodicím“, až to nakonec třeba bude konečně zase ten toužebně očekávaný souvislý – byť pomalý – běh, a já se zase slavnostně vrátím do Běžecké školy. Teď mám zatím silný pocit, že jsem ve školce…
    Vyšli jsme. Sluníčko svítilo, ptáčci cvrlikali, rozeběhli jsme se a najednou dolehl k mému uchu nepříjemný zvuk. Podívám se vpravo, kouknu dolů a vidím, co slyším – Danuška opět pěkně dupe :). Popravdě mě to potěšilo, konečně zase můžeme pracovat na stylu. Říkám: „Miláčku, ty dupeš! Ty už v tom zase sedíš! Ohradila se: „To není pravda, já nedupu! Nedal jsem se a říkám: „Dupeš, dupeš, dupeš! Otočil jsem se a rychle vyběhl, jen jsem zaslechl syknutí:
    Akorát moje Eliška moc modelka nebude,vždycky zavírá očka při focení Holky nevíte jestli příze Kája má barvičky něco jako khaki? Dobře se mi z ní háčkuje a chci udělat ke kabátku na jaro.Teda nevím jestli nebude moc teplá bekovka z Káji?
    po dlouhé době vkládám fotky i na MT, sice si říkám, že je škoda, že už tu není taková účast, jako když jsme těhulkovali a skoro všichni, mnou nevyjímaje, vkládají fotky a novinky na Facebook, což je škoda.


Bekovečka pro naši kamarádku na modelce Elišce :-)

    prosim poradte mi jsem nemocna boli me v krku a mam rymu.kojim a potrbuji radu na nejaky zabaly nebo neco podobnyho abych nemusela brat zadny leky.dekuji


Jak se správně přepravovat s kočárkem ve vlaku a ve městě

    Kromě technických chybek jsme s Danou přišli na další chybku, kterou celá léta dělala. Vždy na začátku jara, když opět začínala běhat, se snažila běhat tak, že se snažila uběhnout v kuse nějakou vzdálenost (kilometr, dva kilometry … nebo deset minut, patnáct minut …). Samozřejmě se vždy snažila běžet. Což v jejím podání představovalo běžet – hlavně ne jít. Tento způsob, jak už je podrobně popsáno v Cháronovi, co nás zve k sobě, není zrovna šťastný. I proto jsem ji po deseti kilometrech, které jsme absolvovali stylem chůze/běh minulou sobotu, hnal nyní již na dvanáct kilometrů, stejným stylem. Máme nyní cca 7 km náskok oproti minulým rokům, kdy se snažila tvrdošíjně vše uběhnout v kuse. Navíc jí konečně dochází, že takto se ke svému cíli, ať je to cokoliv, dopídí dříve. Dříve jsme chodili na dlouhé vycházky, kdy byla na konci taky ušouraná, ale nyní, když je absolvujeme stylem chůze/běh, je zdoláme dříve, takže jí nepřipadají tak dlouhé. To by se pak mělo projevit pozitivně i v ok
    Tak jsme zase po týdnu nazuli botky běhací. Chtěl jsem si vyzkoušet, jak se běhá v nových Glidech, toho jména adidas Snova Glide 3M, vyzkoušet si celý nový běžecký set adidasu pro jaro 2011. Bohužel jsem byl připraven o ten nejhezčí kousek – běžeckou (neskutečně lehkou) bundu. Daně se moc zalíbila. O setu bude samostatný článek, neboť během běhu se odehrálo několik příhod, které si zaslouží publikování, protože vám mohou, tak jako Daně, doplnit znalosti o správném běžeckém stylu.
    Ahoj děvčata, já jsem po dnešní noci už zoufalá. Malému je 10 měsíců a to noční spaní - buzení je pořád katastrofa. Dneska řval a řval. Kojila jsem večer po kaši (tu vyzvracel, nalábal se vody) v 18.30, pak se vzbudil ve 22, 23 a 23.50h, vždycky ječel jak když ho na nože berou, prso ho uklidnilo a s chutí si cucnul.


Dnešní noc byla katastrofa, holky prosím poraďte!!!!

    D: pravda, bundička je moc pěkná a ta zelená se letos adidasu hodně povedla! Prohlásila jsem, že ji znárodňuju:-) a když tak mu ji pak na focení na chvíli půjčím. Tvářil se, ale jejím zapůjčením jsem podmínila dnešní výběh, takže kapituloval:-).
    Tak už máme za sebou dva karnevaly... na tom prvním jsem ještě neuměla moc chodit, tak se mi tam nelíbilo, ale teď na tom druhém jsem lítala o sto šest a dostala jsem i lízátko, to mi moc chutnalo.
    Ahoj holky tak zítra nám jsou 2 měsíce, jsme zdraví, kyčlíky taky a mamku občas potrápíme. Přidávám nějaký fotečky, mějte se pěkně a zdravíčko pro vás i dětičky. Verča+ Rudík a Klárka
    Najednou jsem si uvědomil i spojitost s klenutým hrudníkem u zvířat, která jsou zrozena k běhu. Hrudníkem, s nímž jako klínem rozčesávají vzduch. Tak nějak by to mělo vypadat, když běžíte.


Zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit!

    Nebylo to úplně patrné na první pohled, protože spodní část těla měla zpevněnou, ale v té únavě došlo k povolení horní části těla, něco podobného, jako když sedíte u počítače v ergonomickém křesle a přesto se najednou schoulíte a shrbíte. Vysvětlil jsem jí to a pak nám naskočila jedna písnička, která se zpívala za hluboké totality: „Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit. Vykročit rázně, vykročit rázně, raz, dva, tři. A bylo to tam.
    Ahoj holciny. Chtela bych se zeptat, jak ste sve detatka nucily usinat v postylce. Mate nejakou chytrou radu?Mam mesicni holcicku a chtela bych ji naucit usinat v postylce a ne u prsu. Nekdy se mi to podari, ale to je jen nahoda:)
    Náš Pája má neprůchodný kanálek...už od narození...a už 14 dní mám masírovat kanálek aby vytekl hnis, utřít a pak kápnout antibiotikum:( Ale mám pocit že jsem to dělala tak poctivě, že když jsem mačkala ten kanálek, tak jsem mačkala i oko a teďka mám pocit že ho má vic zapadlý a menší:((((( Myslíte že je to možné mu ho tam zastrčit?? Dělá se mi uplně blbě že by měl takovou anomálii na celý život kvůli mně:((((
    D: upřímně nevím, co tím myslel, neboť rychlost jsem měla téměř dokonale konstantní – pomalou:-). Pořád mi utíkal a vůbec ho to neštvalo! Už ráno se děsně navlík´, a když jsem se ho u třetí bundy ptala, jestli mu nebude horko, řekl, že při tom mém tempu se moc nepřehřeje.


Nejlepší dětské židličky, pomůcky na kojení a krmení podle maminek

    Dostali jsme se zpět na silnici, k jejímu oblíbenému místu, před odbočkou k Americe, kde je takové opravdu mírné stoupání, které ji však vždy rozhodí. Pravda, už byla trošku unavená a tak mi došlo, že její dnešní styl běhu dosti ovlivnila únava. Minulý týden byla odpočatá, a tak běžela stylově dobře. Tento týden kromě běhu si zašla i zacvičit do fitka, a přestože nepociťovala přímo únavu (nic jí nebolelo), tak tělo říkalo něco jiného. Říkalo, že je unavené a projevilo se to právě starými chybami v jejím stylu.
    Bylo mi řečeno, že takto to opravdu nebylo míněno :). Vyhrabali jsme se na vrchol a běželi dál. Udával jsem tempo a najednou slyším: „To dneska děsně honíš! Odvětil jsem: „No, dneska běháš rovinky. Zdálo se, že jsem nenalezl pochopení, protože odvětila: „Jaký rovinky? Vždyť je to pořád do kopce – z kopce! Odvětil jsem: „Tomu se říká fartlek, miláčku, hra s rychlostí.
    Běželi jsme dál, doběhli na křižovatku, nejprve jsem odbočil vpravo – z kopečka, ale rychle jsem si to rozmyslel a než stačila zareagovat, už jsem to bral vlevo k „běhavému“. Tento můj manévr se nesetkal zrovna s bujarým nadšením, ale podvolila se. Jali jsme se zdolávat běhavý a já s potěšením zjišťuji, že se dostavily obloučky. Říkám: „A hele, ty už zase děláš obloučky!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00