Jak na věc


založit učet na facebooku

Re: Jak založit občanské sdružení

    a nakonec mám pro vás úkol - kdo máte představivost a jste kamarád s nějakým grafickým programem, tak bych potřebovala vymyslet jednoduché logo - představovala bych si to - nějakým způsobem otevřené dveře a v nich symbolicky nějaká postava,obličej
    tak pracuju na stanovách a je to veselé , v pátek přijedou na návštěvu holky, co jdou do toho se mnou, tak budeme postupně referovat, zda to pokračuje k slibnému cíli
    Kompost by neměl být ani příliš mokrý, ani příliš suchý. Přemokřením by mohlo docházet k hnití, naopak sucho utlumí kompostovací procesy. Pokud je kompost moc suchý, poznáte to podle jeho do šeda zbarveného povrchu, bude se také drolit a nově přidaný materiál se nebude vůbec rozkládat, nebo jen velmi pomalu, dalším znakem příliš suchého kompostu mohou být i svinky. Pokud vás trápí suchý kompost, pokropte ho dešťovou vodou, překopejte ho a přidejte dostatek čerstvého vlhkého materiálu.


Dotaz z poradny: Co vysázet na svah?

    Pokud vytvoříte ideální podmínky ke kompostování, je možné ho použít asi po 8 až 10 týdnech kompostování. V této době ještě není kompost plně vyzrálý a je vhodný obzvláště k mulčování. Zralosti dosáhne asi po 7 až 12 měsících, v této době by již měla být z materiálu tmavě hnědá, drobivá hmota, s příjemnou vůní lesní půdy. Objem kompostu je v době zralosti až o polovinu menší, než bylo původního materiálu.
    teď čekáme jen na konečný verdikt ministerstva vnitra, poslaný návrh na registraci a stanovy jsme zaslaly minulý týden a podle údajů na [www.mvcr.cz] bychom se měli do deseti dnů dozvědět buď potvrzení nebo zamítnutí - takže nám držte palečky
    Ready made jsou společnosti založené pouze za účelem dalšího prodeje. Nikdy nepodnikaly a jsou bez závazků. Kupujete-li je od solidní firmy, je jejich koupě 100% bez rizika. Jejich název i sídlo, které byly zvoleny při založení firmy prodejcem, jde samozřejmě změnit k vašemu obrazu.
    Oslovte nás, specifikujete své plány a požadavky, a nechte si založit s.r.o. nebo a.s. na míru. Celý proces je možné provést i prakticky bez vaší účasti, na základě plné moci. 


Prohlédně si aktuální nabídku společností, které si můžete hned koupit:

    Důležité je také plánované množství kompostovaného materiálu, pro menší zahrádkáře se nejlépe hodí plastové kompostéry o objemu asi 400 až 600 litrů, které jsou k dostání například na e-shopu. Pro větší zahrádky s větším množstvím kompostované trávy, listů a větví je nejlepší sestavení si vlastního kompostéru, například z desek, plotovek apod., přičemž nezapomínejte na prázdné dno a možnost odstranění jedné strany při překopávání kompostu.
    včera mi přišel dopis z ministerstva, připomínky ke stanovám - ale opravdu takové věci, které jsem měla během pěti minut opraveny, celkem byly tři - 1. v záhlaví mi chybělo u názvu sdružení název města, 2. zkrácený název jako O. S. už není možné, takže jsem větu o zkráceném názvy vydeletovala, 3. a pak jsem se v jednom bodě zmínila o tom, že rada sružení může jmenovat vedoucího (ředitele) zařízení, ale toho jsem zapomněla jmenovat v dalším bodě, který se týkal toho, kdo může jednat jménem sdružení - takže jsem pouze připsala - jménem sdružení může jednat rada sdružení a vedoucí (ředitel) sdružení a tím bylo vše v pořádku - je vidět, že to berou opravdu důkladně, aby vše souhlasilo, ale připomínky se netýkaly ničeho závažného - cílů sdružení, hospodaření sdr, ...


Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

    už proběhlo pár "válečných porad", vymyslely jsme název - to byla taky fuška, přes názvy typu - Na ex, Kuželka, Čára, Rumpál, už jsme fakt nevěděly co, tak kamarádka začala jmenovat, vše co vidí kolem sebe, já furt vrtěla hlavou - Kdo by se taky chtěl jmenovat záclona, sporák, vokno apod. a nakonec jsem kejvla a všechny jsme to tak chvilku převalovaly na jazyku a jestli to klapne budeme mít v názvu D v e ř e (jako že budeme mít otevřené dveře všem dětem)
    Druhy živností a zákonné podmínky pro jejich provozování upravuje zákon č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů. Podmínky pro založení živnostenského podnikání se dělí na všeobecné a zvláštní a jsou odvislé od předmětu podnikání.
     Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.
    Pokud se zakládáním firmy nemáte zkušenost, bude pro vás založení firmy na klíč optimální variantou. Obvykle trvá kratší dobu, než založení firmy svépomocí.
    V tomto článku je zachycen postup pro založení živnosti a základní povinnosti, které podnikateli při zakládání živnosti ukládá živnostenský zákon. Získání živnostenského oprávnění je podmíněno splněním všeobecných požadavků, ale i nároků na odbornou způsobilost dle druhu živnosti.


Vhodný materiál pro technické prvky v zahradě

     dobrovolníci jsou tím nápadem nadšeni a už vymýšlejí, jaké všechny akce by se daly dělat, a jen tak mezi řečí - až se to dozví náš pan ředitel, tak nechci být v dosahu
    Jelikož se to v jedné práci začíná všechno bortit, a myslím si, že poslední kapka už právě dokapala, rozhodla jsem se pravděpodobně podat ke konci roku výpověď, aby mi od ledna běžela výpovědní lhůta. S akcemi pro starší děti bych však neradila skončila a jelikož dobrovolníci jsem do našeho zařízení natahala já, jsou rozhodnuti "odejít" se mnou a jít do něčeho nového. Rádi bysme zkusili pod hlavičkou občanského sdružení, což jak jsem už pátrala je nejjednodušší založit - vypracovat projekty, abysme mohli ve své dosavadní činnosti, kterou jsem vesměs i já dělala ve svém volném čase, pokračovat. Nějaké náležitosti, potřeba stanov apod. jsem už začínala po netu pohledávat, zajímalo by mě účetnictví aj. aj. věci, na které si dát pozor. Kdybyste k tomu měli i sebemenší poznámku, tak mi to prosím napište.


Červencové číslo časopisu Dům&Zahrada je na stáncích

    Pokud do kompostu přijde najednou větší množství trávy, listí nebo zbytků zeleniny, je vhodné promíchat je s trochou klasické zeminy, protože tak ulehčíte práci drobným živočichům a půdním mikroorganismům.
    Poměrně zdlouhavý a na byrokracii náročný způsob, kdy si vše ohledně založení firmy vyřídíte sami. Přečtěte si postup pro založení s.r.o. či postup pro založení a.s.
    Založit si vlastní kompost? Otázka, kterou si klade téměř každý majitel zahrady. Někteří se ovšem nechají odradit představou, že se budou muset o kompost složitě starat, bude zapáchat a hyzdit okrasnou zahradu. Tato představa o kompostu je však mylná…
    Na internetu se problematika zakládání firem řeší poměrně často. Pro všechny z vás, kteří se chystají založením firmy vstoupit do světa podnikání, jsme připravili tuto stránku popisující možné způsoby nabytí vlastnictví nové společnosti. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00