Jak na věc


zahlenění hrtanu a průdušek

Dětské nemoci, očkování a prevence

    Bylinný čaj vyrobíte tak, že uvaříte vodu a zalijete s ní odpovídající množství bylinek. Necháte louhovat (dle návodu, zpravidla cca 5 – 15 minut) a pak scedíte. Nápoj se pije teplý. Dochutit ho můžete cukrem, citronovou šťávou či medem.
    Po této kúře zaměřte pozornost na svou každodenní stravu. Vyhněte se co nejvíce výše zmíněných zahleňujícím potravinám a vsaďte naopak na ty, které se zahleněním organismu úspěšné bojují. Patří sem např.:
    Úprava životosprávy je spolehlivým prostředkem proti zahlenění organismu. Není třeba ihned začít běhat dlouhé tratě nebo kompletně měnit jídelníček. Už zařazení půlhodinové procházky každý den a zvýšení přísunu ovoce a zeleniny dokáže s naší imunitou zázraky, i když výsledky se samozřejmě neprojeví hned.
    Čas od času zahlenění postihne téměř každého. Jedná se o značně nepříjemný stav, který může, ale nemusí být spojen s nějakou nemocí. Každopádně se určitě vyplatí vědět, jak se tohoto problému co nejrychleji zbavit. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Sexuální výchova - Jak dítěti vše říci

    I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na...
    Když na procházce lesem narazíte na mraveniště, jste schopni tyto malé pracovité tvory pozorovat třeba celou hodinu. Fascinuje vás, jakou mají sílu, jak se rychle pohybují, jací jsou houževnatí a vytrvalí. Pokud vám ale přejdou přes práh vašeho bytu a usadí se zde, už z nich tolik nadšení nejste! Ne...
    Nachlazení vyskytující se jen příležitostně není velkým problémem, pokud se však pravidelně opakuje, bude problém zahlenění organismu hlubší. Zvláště u dětí a starších lidí bývá problém v tlustém střevě, jež je zdrojem lidské imunity. Nahromadění odpadních látek a dalších škodlivin brání prospěšnému množení důležité střevní mikroflóry podporující imunitu.
    Všechny sliznice mají schopnost vylučovat hlen a ne vždy si tohoto stavu všimneme, zvláště jde-li o sliznice pohlavní soustavy nebo močových orgánů. Jak tedy můžeme poznat zahlenění organismus i bez přítomnosti rýmy a dalších charakteristických projevů?


Otázky a odpovědi, které vás zajímají

    Podstatné je zředit hlen a dostat ho pryč z těla. Využít lze jak farmaceutické, tak přírodní přípravky. Jsou-li příčinou zahlenění bakterie, pak se užívají antibiotika.
    Jestliže se necítíte dobře, máte horečky a objeví se další potíže (bolest hlavy, kloubů a podobně), pak je nejvyšší čas navštívit lékaře. Ten vás vyšetří, stanoví diagnózu a způsob léčby.
    Tento boj se však může přenést i dál. Zvláště ženy potvrdí, že při nachlazení je u nich běžná zvýšená tvorba poševního sekretu a často dojde i na záněty nebo alespoň přemnožení kvasinek.
    Zahlenění organismu je laický termín, který zahrnuje nejenom tvorbu hlenů v horních cestách dýchacích při běžné viróze, ale také celkový stav tělesných tkání, které se z nejrůznějších důvodů snaží zbavit velkého množství nahromaděných toxinů a dalších nečistot.
    Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.


Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

    Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?
    Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+
    Myslete na to, že váš organismus potřebuje čas, aby se opět vrátil do rovnováhy a aktivoval žádoucí sebeuzdravující procesy. Nicméně první zlepšení byste měli začít pozorovat do 4-6 týdnů. Jestliže je stav stále stejný, doporučujeme vyhledat pomoc zkušeného bylinkáře nebo odborníka na čínskou medicínu. Tlusté střevo je totiž podle východního učení párovým orgánem k plicím, což se shoduje i s našimi poznatky, proto může být i čínská medicína tou správnou volbou.


Bylinky, koření a zajímavé rostlinky

    Je-li to možné, měli bychom začít poctivou očistou tlustého střeva. Dobrým postupem je pít 2 až 3 dny pouze ovocné a zeleninové šťávy kombinované s čistou vodou. Je možné zařadit i prospěšné doplňky stravy jako je chlorella či zelený ječmen. Nedejte se odradit jejich nepříjemnou chutí, jejich účinky tento diskomfort mnohonásobně předčí.
    Na zahleneni je nejlepsi lek Psi sadlo. Je to od dr. weisse a pro me je to teda nejucinnejsi lek na odkaslani a zbaveni se hlenu. Namuzu si masticku na hrud a pak se mi ulevi.
    Jak často vás během roku trápí zahlenění? Bývá tento problém spojený s nějakou chorobou, anebo spíše s jinými příčinami? V kterém ročním období vás nejčastěji trápí? Máte nějaký osvědčený recept, jak se zahlenění co nejrychleji zbavit? Podělte se s ostatními o své názory, rady a tipy.
    Rozeznáváme několik příčin zahlenění organismu. Tou první jsou běžná nachlazení a zasahující dýchací cesty. Vytvářený hlen je produktem boje, odehrávajícího se na sliznicích, kdy se náš organismus snaží ubránit příchozím vetřelcům. Spolu s hleny pak z těla vychází mrtvé viry či bakterie a další škodlivé látky. Tělo se hlenů zbavuje hlavně prudkým kašlem, smrkáním a pozorovat můžeme i zhoršené dýchání.


Děti s rozštěpem nebo-li rozštěpáčci

    S lékařem je vhodné konzultovat svůj stav i tehdy, pokud je zahlenění dlouhodobější, respektive nedaří se vám ho zbavit a samozřejmě také v případě, že se vám cokoliv nezdá.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00