Jak na věc


zadržování vody před menstruace

Éterický olej Litsea Cubeba 10ml Dr.Popov

    Otoky se objevují hlavně zrána, když se po probuzení podíváte do zrcadla. Zjistíte, že máte oteklá víčka a oči jako po proflámované noci, přitom jste šli spát běžně nebo dokonce brzy. Potrápit vás můžou nateklé prsty a nafouklé břicho. Pokud se tento jev opakuje častěji, pak byste měli zpozornět. Příčinou zadržování vody v těle je vícero, ale hlavní roli vždy hraje strava a stravovací režim. U žen také hrává roli množství zadržené vody v závislosti na menstruačním cyklu. Dalším projevem retenčních obtíží je celulitida a neschopnost zhubnout nebo spalovat tukovou tkáň.
    Množství vody v těle závisí na věku, pohlaví, hmotnosti, zavodnění organismu a podílu tukové tkáně. Všeobecně platí, že čím je člověk starší, tím méně vody v těle má. Muži mají vody více než ženy a s rostoucím podílem tuku v těle se podíl vody snižuje. Významné je však nejen množství vody v těle, ale také její kvalita – obsah iontů a dalších látek. Proto je řízení dějů souvisejících s objemem a kvalitou vody velmi citlivě řízeno a jakákoliv porucha v regulaci může vážně ohrozit fungování některých orgánů.
    Hlavní příčinou nadměrného zadržování vody v těle bývá solení, hojná konzumace potravin a nápojů obsahujících cukr, na vině může být užívání antikoncepce nebo překyselení organismu. Chybným řešením je omezení příjmu vody a nasazení diuretik – tímto si leda přivodíte dehydrataci organismu a s ní spojené zdravotní obtíže.


Jak zabránit zadržování vody v těle, které je příčinou neúspěšného hubnutí?

    Zadržování vody v těle je jednou z příčin, proč se nedaří zhubnout. Zadržování vody v těle neboli retence je jednou z příčin, proč se lidem nedaří zhubnout nebo udržet si optimální váhu. S takovýmto nepříjemným jevem se občas potká každý z nás, někdo však obtížemi trpí téměř chronicky. Co nám tělo zadržováním vody signalizuje? Jak k němu dochází a jak se s ním vypořádat?
    Prvním krokem na cestě k úspěchu by mělo být vyřazení výše zmíněných jídel, která k zadržování vody v těle přispívají. Pokud dojde alespoň k jejich omezení, pak by i to mělo hodně pomoci.
    Podpořit odvodnění můžete naopak potravinami, které působí proti nadměrnému zadržování. Je to například některá zelenina (okurka, rajče, špenát, petržel nebo celer), ovoce (černý rybíz, brusinky, meloun), zelený čaj, případně některé bylinky (libeček, maliník, černý bez, kopřiva, pampeliška nebo fenykl).
    Ruce jsou velmi namáhanou částí těla. Navíc je všichni vidí a jsou tedy i naší vizitkou. Příčinou suchosti může být ekzém, alergická reakce pokožky, infekce, lupénka (psoriáza)…


Prevence zadržování vody v organismu

    Diuretické účinky z bylin má zejména přeslička rolní, pýr plazivý, bříza bradavičnatá, jalovec obecný, libeček lékařský, řebříček obecný a další. Využít je můžete v různých formách čajů, extraktů, kapek, pro pomoc s odvodněním organismu, ale ani s nimi to raději nepřehánějte. Použijte je spíše jako další podpůrnou kúru při dodržení ostatních postupů. Běžně známé a používané jsou černý rybíz, černý bez, listy maliníku, kopřiva a brusinka.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.


Jak účinně bojovat proti otokům a zadržování vody v těle

    Výchozí pozicí je leh na zádech, ruce podél těla, dlaně otočené směrem dolů a nohy od sebe v šíři boků. Při cvičení mějte vždy pod sebou měkkou podložku. Kolena pokrčíte až na hrudník a ruce vsunete po zadek, budete si jimi však následně při cviku pomáhat. Pánev nadzvedněte, pokračujte v započatém pohybu a rukama podepřete záda, lokty nechejte na zemi. Kolena přiložíte ke svému čelu, lýtka kolmo k podložce. Dbejte na to, aby váhu nesla ramena, nikoliv krk. V takovéto pozici vydržte pět až deset nádechů. Do lehu se vrátíte obráceným postupem. Ruce s dlaněmi dolů nejprve položte na podložku a potom obratel po obratli vracejte trup pomalu zpět na podložku. Tento cvik opakujte a provádějte každý den.
    Druhý cvik je obdobný, z lehu, rukama podél těla pokrčte kolena směrem k hrudníku, pánev zvedněte nahoru. Na zemi zůstanou zčásti položené lopatky a dlaně tlačíte do země. Kolena propnete, palci u nohy se dotknete země za hlavou a vydržíte tři až pět nádechů.
    Po odvodnění organismu byste měli poměrně rychle zhubnout. Prvotní úbytek bývá 2 - 3 kilogramy, následně se vám bude i nadále lépe hubnout, zmizí otoky i nerovnoměrné části těla.


Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

    Hlavní příčinou zadržování vody v těle bývá nadměrné solení.Proti zadržování nadměrného množství vody v organismu pomáhá dostatečný příjem zeleniny. Je to právě zelenina s velkým obsahem vody, která proti nadměrnému zadržování vody pomáhá působit. Takovýmito potravinami jsou okurka, rajče, špenát, petržel i celer. Dobrým pomocníkem je i neslazený zelený čaj. Zásobujte svůj organismus dostatečným množstvím pitné vody, nejlepší jsou stolní vody bez příchuti kombinovat s minerálními vodami a střídat je. Příliš mnoho minerálních vod by mohlo vést k předávkování organismu minerály.
    Tato speciální metoda, prováděna za pomoci přesných hmatů, má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Špatně fungující lymfatický systém může být zpomalený, ve tkáních zůstávají zbytky látkové výměny a tukové buňky navyšují svůj objem. V důsledku tohoto se pak vytvářejí tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Za pomoci cíleného tlaku je možné lymfu aktivovat a dosáhnout tak odplavení škodlivin z těla pryč. Lymfatickou masáž může provádět pouze k tomu vyškolený profesionál.


Kočkompilace videí z celého světa

    Nejprve je nutné vyloučit závažnější příčinu hromadění vody v těle nebo vedlejší účinek léčiv. K odvodnění mohou přispět některé bylinné přípravky nebo doplňky, které jsou k dostání bez lékařského předpisu (např. H2Out®, Forfemina®, Kneipp® 3 bylinky na odvodnění), jejich použití je však v první řadě podmíněno výše jmenovanými preventivními opatřeními. Ohledně výběru se obraťte na svého lékárníka. Vhodnost použití, pokud se dlouhodobě léčíte s jiným onemocněním, byste měli konzultovat také se svým ošetřujícím lékařem.
    Pozor na použití léčivých přípravků určených k odvodnění, mohlo by dojít k dehydrataci organismu! Tato léčiva by měl nasazovat pouze lékař na základě příslušné diagnózy.
    Oba cviky, které je možné doporučit k rozproudění lymfatického systému, si možná pamatujete už z hodin tělocviku ze základní školy, jen jste asi netušili, že může rozproudit oběh lymfy v těle. Oba tyto cviky připomínají „nedotaženou“ svíčku.
    Pozor si dávejte i na jídla příliš sladká. Škrob a cukr zavodnění organismu rovněž pomáhají, jíte-li hodně sladkého, pak se do krve uvolňuje velké množství inzulínu, ten zodpovídá za zpracování cukrů v těle.
    Jakékoliv aerobní cvičení, při kterém musíte zhluboka dýchat je přínosné, věnovat se můžete začít joggingu, plavání, aerobiku, různým dechovým a relaxačním cvičením. Pokud je to možné, vyhýbejte se stresu. Stres je totiž jedním z činitelů, který organismus rovněž hodně okyseluje. Relaxujte, pobývejte v přírodě a snažte se si udržovat optimistický pohled na život.


Našemimi - dieta, snížení hmotnosti, váha, onemocnění související s váhou, sport, cvičení

    Kromě odvodnění a vyplavení toxinů z těla má lymfatická masáž mnohé další pozitivní přínosy – regeneruje pleť, uvolňuje napětí, odstraňuje únavu. Je účinná při otocích horních i dolních končetin, po úrazech i po plastických operacích. Lymfatická masáž pomáhá rychlejší regeneraci po psychické únavě a námaze, turistice i sportu. Doporučuje se ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla a pomáhá účinně bojovat s celulitidou.
    Používání chlorelly je v poslední době velmi oblíbeným způsobem detoxikaci (pročištění) organismu. Někteří pacienti však mají zkreslené představy o účincích chlorely –…
    Lymfatická masáž není vhodná pro osoby trpící nějakou srdeční vadou, pro osoby s vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v počátečních týdnech těhotenství. Lymfatickou masáž nesmí absolvovat ani lidé s hyperfunkcí štítné žlázy.
    Skvělým pomocníkem v boji proti otokům je draslík. Draslík je životně důležitý prvek, který umí odbourávat vodu z mezibuněčných prostor. Dobrým zdrojem draslíku jsou například meruňky, banány nebo brambory.


Obvyklé příčiny nadměrného zadržování vody v těle

    Nezapomínejte na pravidelný pohyb a sport, přispívají k udržování správného a nikoliv nadměrného množství vody v organismu. Věnujte se sportům, při nichž se dbá na správné dýchání, to může být například jóga. V zásadě ale jakýkoliv pohyb pomáhá. Důležité je se zklidnit a soustředit se na danou aktivitu, na dech a tempo, jako je tomu třeba u plavání. Takovéto sporty příznivě ovlivňují tok energie v těle, podporují správné vylučování vody. Odvod vody z organismu je možné podpořit i lymfatickou masáží.
    Zpět do lehu se vracíte tak, že nejprve pokrčíte pravé koleno k uchu a levé zase k levému. Tyto pohyby musejí všechny plynout pomalu. Při pokládání pánve zpět na zem dávejte pozor, abyste se „nepřehoupl/a“ a pomozte si rukama. U provádění cviku pravidelně a zhluboka dýchejte.
    Otoky se způsobují obvykle z důvodu vysokého množství sodíku v organismu. Sodík přijímáme obvykle v jídle ve formě soli, z preventivních důvodů se tedy raději vždy vyvarujte konzumace příliš slaných jídel. Velké množství soli je obsaženo v různých konzervách, polotovarech, instantních pokrmech, v pochutinách všeho druhu, ať už jde o oříšky, křupky, chipsy a podobně.


Hubnutí po Vánocích: Víme, jak se po svátcích zbavit přebytečných kil!

    Kyselinotvorné látky nelze z jídelníčku zcela vyloučit, neboť jsou podstatnou součástí našeho stravování, je však vhodné je rovněž omezit. Patří mezi ně obilniny, výrobky z nich, tuky, maso, luštěniny, pikantní koření a pochutiny, jako je například kečup nebo hořčice. Zpestřete si váš jídelníček třeba seitanem, chutnou náhražkou masa, vyzkoušet můžete i další obdobné výrobky. Obohatit pokrmy zkuste i o bylinky, ořechy a semínka.
    Z preventivních důvodů v první řadě upravte svoji životosprávu omezením příjmu soli, kofeinu a alkoholu. Poměrně důležitá je i různorodost pohybové aktivity, zejména aerobní pohyb, ať už jde o rychlou chůzi, pravidelné cvičení a podobně. Pokud stavy otoků i přes dodržení všech těchto doporučení setrvávají, pak je nasnadě přistoupit k lékařské pomoci a rozborům krve a moči, aby se zjistily případné zdravotní potíže.
    Dobrou prevencí je pravidelné zařazování diuretických potravin do jídelníčku, hlídejte si také dostatečný příjem minerálů, jak je vápník, hořčík, draslík a vápník. Jejich snížená hladina vede k otokům. Prevencí je i příjem vitamínu B (celého komplexu) a dostatečný pitný režim.
    Přestože se článek věnuje dané problematice podrobně, doporučujeme vám poradit se o nejvhodnějším řešení a postupu s vaším lékárníkem, který dokáže nejlépe vyřešit vaše individuální potřeby.


TRIPHALA detoxikační kúra 240kps.

    Voda je pro funkci našeho těla zcela nezbytná. Umožňuje transport důležitých látek, zajišťuje prokrvení a termoregulaci, vytváří vhodné prostředí pro průběh reakcí a také dodává pevnost a pružnost kůži a sliznicím. Kromě toho je dostatek vody velmi důležitý i pro psychickou pohodu. V současné době je však velmi časté, že dojde k narušení rovnováhy mezi příjmem a výdejem tekutin, voda neodchází tak, jak by měla, zadržuje se v těle a působí nepříjemné potíže. Možná se tento problém týká i vás.
    Příjem a výdej vody je za normálních okolností v rovnováze. Během jednoho dne dochází k výměně asi 1,5 litru. Vylučování probíhá močí, stolicí, potem, ale také dýcháním, případně zvracením. Největší podíl na příjmu by měl mít pitný režim. Ten je u každého člověka velmi individuální. Závisí na věku, pohlaví, fyzické aktivitě, zdravotním stavu, stravě a dalších faktorech. Obecně se dá říci, že by měl být příjem asi 25 až 40 ml na 1 kg hmotnosti na den.
    Vitamín K je vitamín rozpustný v tucích. Tělo si jej tedy může nahromadit a neodvádí jej pryč močí, jako je tomu u vitamínů rozpustných ve vodě. Písmeno „K“ pochází…


Otoky po probuzení a další příznaky nadměrného zadržování vody v těle

    Jednou z příčin může být nadváha, zaměstnání, kde je vyžadováno dlouhodobé stání, porucha lymfatického systému, vysoký příjem sodíku, nadměrná konzumace alkoholu nebo kávy. Na vině mohou být i různé jaterní, ledvinové či srdeční poruchy. U žen může být důvodem retence i nevhodná antikoncepce, přesněji vyšší poměry hormonu estrogenu a snížená hladina proestrogenu (též v souvislosti na menstruačním cyklu). K nadměrnému zadržování vody v těle dochází z důvodů omezené fyzické aktivity, nebo příliš jednostranná a jednotvárná aktivita. Obtíže způsobuje i vysoký krevní tlak, cukrovka a užívání některých léků.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00