Jak na věc


zřeknutí se dědictví formulář

Autor: odpověď - JUDr. Romana Lužná

    ----- -- -------- -- ----- ---- ----- ---- -- ---- ------------ ------- ----- ----- ----- -- ------- ---. -- ------ ------- --- ------- ---- - ------- ------ -- ------ ----- -----.
    -------- - ----, -- -- ---------- (----) -- ----- ------ ------- -------, ----- -- ---- -------- ------- --- - -------- ----- ------- --- -- ------ ---------,
    Dobrý den, zemřel mi náhle muž. Dědicové ze zákona jsme 3, já-manželka, náš společný 9-ti letý syn a jeho syn z 1.manželství. Chtěla bych se zříct svého dědického podílu (nejedná se o předlužené dědictví) ve prospěch nezletilého syna. Je to možné?
    Na trhu je spousta matrací z různých materiálů, které se liší kromě jiného také různými stupni tuhosti. Pro laika je velmi těžké se v nabídce zorientovat. Často nevíme, jestli je pro nás vhodnější matrace tužší nebo měkčí, případně zda ji nebudeme později využívat pro jiného rodinného příslušníka, který může mít na matraci jiné požadavky. Ideálním řešením je variabilní matrace.


Vnuk potřebuje peníze. Tak lákají podvodníci peníze ze seniorů - číst více »

    Spánkem stráví každý z nás asi 24 let, což odpovídá zhruba třetině našeho života. Kvalitní a dostatečný spánek tvoří nezbytnou podmínku zdraví, a to jak fyzického, tak duševního. Ovlivňuje funkci mozku i hladinu hormonů, které se podílí na chuti k jídlu a soustředění, snižuje pravděpodobnost depresí i sebevražedných sklonů. Dospělý člověk potřebuje v průměru osm hodin, u dětí a teenagerů však regenerace trvá delší dobu.
    Zákon umožňuje předem se zříci dědického práva, tedy zříci se ho ještě před smrtí zůstavitele. Takové jednání nemůže však předpokládaný dědic učinit jednostranně, ale pouze smlouvou se zůstavitelem. Jelikož jde o poměrně závažný právní úkon, musí mít tato smlouva formu veřejné listiny. Práva a povinnosti z takové smlouvy však mohou být zrušeny v písemné formě, již bez nutnosti veřejné listiny.


Dědici je umožněno se svého dědické práva zřeknout ve smlouvě se zůstavitelem. Pro tuto smlouvu se vyžaduje forma veřejné listiny.

    Děti používají digitální technologie a internet čím dál častěji už od útlého věku. V České republice v současnosti téměř každé dítě od určitého věku používá zařízení, které je připojeno k internetu. Rodiče se tak musí vypořádat s novými situacemi, které spadají do takzvaného „digitálního rodičovství“. Rodiče by měli zvážit, jaká pozitiva a negativa s sebou přináší digitální zařízení v rukou dětí, především pak kolik času s nimi mají trávit, jak je kontrolovat a jak zajistit jejich internetovou bezpečnost.


Které pojistky jsou pro seniory důležité? - číst více »

    Jelikož jste vdaná, nastupuje ze zákona tzv. první domněnka otcovství, podle které otcem dítěte je manžel matky. V případě, že byste Vy nebo Váš manžel měli zájem na popření jeho otcovství, je nutné podat k soudu žalobu o popření otcovství manžela. Bez rozhodnutí soudu není možné, aby otcovství manžela bylo zrušeno. Teprve bude-li otcovství Vašeho manžela takto popřeno, může být určeno otcovství biologického otce, případně je možné v rámci soudního řízení učinit souhlasné prohlášení vás jako matky, vašeho manžela a biologického otce o otcovství biologického otce. Případně je možné určení otcovství tohoto muže učinit souhlasným prohlášením Vás a tohoto muže před matričním úřadem poté, co bude v průběhu soudního řízení popřeno otcovství Vašeho manžela. U Vás jako matky dítěte není popření mateřství či jeho vzdání se možné, tento Váš úmysl by bylo možné řešit předáním dítěte k adopci. V případě, že by dítě zůstalo v péči jeho biologického otce, pak máte k dítěti nadále povinnosti, zejména
    DOTAZ Z PORADNY - Čekám dítě s jiným mužem než s manželem (s milencem), bohužel jsem se vrátila k manželovi a on to dítě nechce ani já....Mohu se dítěte vzdát a dítě si vezme jeho biologický otec? Mohu se u soudu zříct jakékoliv zodpovědnosti a práva na dítě, se souhlasem, že o dítě bude pečovat jeho pravý otec?
    Mnoho finančních problémů si dlužníci způsobí sami tím, že si půjčují bez rozmyslu. Další komplikací je nízká finanční gramotnost a nedostatečné využívání informačních článků specializujících se na oblast půjček. Nejenom tyto informace, ale i další důležité souvislosti vám prozradí Petr z Bezvamoney.cz.


Dědici je umožněno se svého dědické práva zřeknout ve smlouvě se zůstavitelem. Pro tuto smlouvu se vyžaduje forma veřejné listiny.

    Dnes bychom asi těžko našli dítě, které nechce mobil. Pokud tedy hledáte praktický a užitečný dárek, který udělá dítěti i radost, nový telefon je určitě dobrá volba. Jaký mobil ale vybrat? Inspirujte se tipy na telefony pro děti každého věku. Všechny uvedené modely jsou aktuálně dostupné v síti prodejen Mobil Pohotovost. Můžete tu nejen koupit nový mobil, ale i prodat starý, takže docílíte unikátní ceny.
    Po každém umytí vlasů vám jich vypadnou cca tři stovky. Zdá se vám to mnoho? Není potřeba se zneklidňovat – zdravý člověk má na hlavě kolem sto tisíc vlasů! Co ale dělat, pokud zjistíte, že vám vlasy ubývají rychlejším tempem než by měly?
    ----- --- ---------- ------ ------- - -------- -- --------- ----- ---- -. ------ ---- - -------- -- -- -. ----- ----, ---- -- ------ ------- --------- -- ------- (§ ---- --), - ---- -- ------ ------ ------ -----------.
    Jezdíte běžně na dovolenou pod stan a nejste si jisti, jestli to zvládnete i s dítětem? Rozhodli jste se nově zažít trochu dobrodružství, vyrazit s nejmladším členem rodiny někam do kempu a hledáte vhodný model stanu? Otestovali jsme ho za vás. Stany COLEMAN® Blackout Bedroom® na rodiny s dětmi myslí.


DOTAZ Z PORADNY - Čekám dítě s jiným mužem než s manželem (s milencem), bohužel jsem se vrátila k manželovi a on to dítě nechce ani já....Mohu se dítěte vzdát a dítě si vezme jeho biologický otec? Mohu se u soudu zříct jakékoliv zodpovědnosti a práva na dítě, se souhlasem, že o dítě bude pečovat jeho pravý otec?

    Předpokládaný dědic se může zříci buď dědického práva, nebo pouze práva na povinný díl. Pokud se zřekne dědického práva jako celku, zříká se tím i práva na povinný díl a pokud se zřekne pouze práva na povinný díl, nezříká se tím dědického práva jako celku, ale pouze svého povinného dílu. Dědického práva nebo práva na povinný díl se lze také zříci pouze zčásti. Pokud ve smlouvě o zřeknutí není ujednáno něco jiného, působí zřeknutí i proti potomkům. Zříci se dědického práva lze také ve prospěch určité osoby. Pokud není ujednáno něco jiného, takové zřeknutí se dědického práva platí pouze v případě, že se tato osoba skutečně stane dědicem. Zřeknutí se dědického práva bude praktické například pro případy, kdy někdo dostane od zůstavitele určitý majetek ještě za jeho života,
    Přesvědčení, že senioři, kteří se o sebe nejsou schopni naplno sami postarat, patří do ústavů, je už naštěstí na ústupu. Příbuzní se snaží stále více, aby staří lidé mohli co nejdéle zůstat v domácím prostředí. Toto rozhodnutí s sebou však nese spoustu překážek.
    „Nepřejídat se, a když už si zahřešit, tak něčím opravdu kvalitním.“ Poznáváte se v tomto novoročním předsevzetí? Začněte nový rok zdravě a dejte si záležet na tom, co vy i vaše rodina jíte.
    Upéct tohle výborné cukroví vůbec není lehké, a tak jsem se rozhodla absolvovat další kurz v rámci Gourmet Academy MAKRONKY S EDITOU. Kurzy s Editou Paulusovou se mi líbí čím dál víc, Edita je neskutečná profesionálka a zároveň se vůbec nestydí přiznat, že někdy něco zkrátka nevyjde i jí. Makronky jsou totiž zapeklitým dezertem i pro zkušené cukrářky. Konečný výsledek může ovlivnit takřka cokoli – typ mandlové mouky, vajíčka, vlhkost vzduchu, místo kde makronky schnou, atd. Nám se ale povedly!


Téměř třetina lidí v předčasném důchodu bere pod 10 tisíc - číst více »

    --------- ----- -- --- ------ ----- -------- -- ------------; ------- ----- --------, ------ -------- - ----- --------. --- -- ------ --------- -----, ----- -- --- - ----- -- ------- ---; --- -- ---- ------ --- ----- -- ------- ---, ------- -- --- ----- - ------- ------------.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00