Jak na věc


zákony pro lidi

10 věcí, které vám neřekli o vodní tragédii ve Flintu. Já vám je řeknu

    “Druhy obchodních korporací a jejich základní charakteristiky.”Právnická fakulta Masarykovy univerzity, 4. ročník
    Protože však je otázkou, zda někdo také vlastní i ty vlastníky lidské práce, anebo zda ti vlastníci práce jsou naopak zcela svobodní, proto se také ti všichni shora uvedení ideologové a „organizátoři“ vždy budou ze všech sil snažit manipulovat držitele lidské práce a tím i jejich přírodní zdroje. Lidi a jejich zdroje, kteří jediní mají schopnost i vědomosti ty zdroje přírody využít.
    Smyslem soutěže bylo srozumitelnou a čtivou formou přiblížit nový občanský zákoník a nový zákon o obchodních korporacích (účinnost od 1.1.2014) široké neprávnické veřejnosti.
    Takže, ač to na první pohled vypadá složitě, je to všechno vlastně docela jednoduché. Leč dál to ještě rozvíjet, to by už jen znamenalo, vyučovat dialektiku, analýzu kapitalismu a starý známý marxismus. Marxismus, jehož poznatky elity chytře využívají, ale nikdy o tom nemluví a v případě potřeby – to klidně i zapřou.


9 způsobů, jak uvolnit bolest v sobě

    Jsem hodně nemile překvapen s vývojem v české kotlině. Nemálo spoluobčanů vše svádí na EU. Ale je třeba si otevřeně přiznat, že v Česku jsme často papežštější než sám Papež. A tak když EU požaduje něco nastavit či vykonat, vykonáme to nad rámec plánu a doufáme, že nás poplácají po zádech. Touto taktikou jsem je nakonec probojovali až k velké skepsi z budoucího vývoje a jak je nám vlastní, vidíme vše černě.
    Vytváří se tím však zajímavý paradox: Ti, kteří chtějí být řediteli (prediktory) síly, se té samé síly vlastně sami bojí, protože kdyby se ta síla rozhodla na nich nezávisle jednat, skončilo by to s nimi existenčně zle.
    Kdo tedy civilizacím vládne? Jsou to vlastníci resp. držitelé zdrojů síly a držitelé hmotných prostředků, kteří tu sílu živí a fyzicky udržují v její schopnosti silově (až násilně) lidi ovlivňovat.
    Nyní v lednu 2014 nastal čas, abychom si představili vítěze a postupně na stránkách Zákonyvkapse.cz jejich práce i vybrané práce dalších zúčastněných.
    Někde jsem slyšel, že teprve energie myšlenky odstartuje společenský pohyb a že teprve peníze lidi udělají skutečnými lidmi. Jsou tedy myšlenky a peníze zdrojem pohybu, způsobu a kvality života civilizací?


Proč chyba, kterou uděláme podruhé, už není chyba, ale rozhodnutí

    Před pár měsíci se ve známost dostal termín ústavní zvyklosti a také výklad Ústavy. Jasně, že Ústava nemůže mít 1000 stran a pokrývat vše, nač si občan vzpomene. Ale aby někdo, kdo není zvolený ve volbách, prováděl výklad a pak ještě požadoval, aby se takovýto výklad dodržoval, je na hlavu. Dokonce se teď objevila situace, kdy Ústavní soud vzal v potaz právní rozbor právníka protistrany a definoval jej jako osobu nezávislou a nezaujatou. (Viz rozhodnutí Ústavního soudu zde.) Navíc tento soud vzal v potaz stanovisko protistrany jako nezávislé v případě, kdy se jedná o utajování platů státních zaměstnanců, tedy osob placených z veřejných peněz. A tak se dá říct, že se to bytostně dotýká i samotných soudců.
    Domnívám se, že tak docela ne. Myšlenky i peníze společensky fungují totiž jen tehdy, když ideje mají smysl a když peníze lidé uznávají jako hodnotu, přičemž tuto jejich hodnotu uznávají za zákon pro své jednání. Jinak ne.
    Proto, a teprve takovým způsobem, také i ti ředitelé zeměkoule mohou sílu „dělníků„, faktických majitelů svých schopností práce, ovládat a směrovat do žádoucího kurzu vlastních sobeckých elitářských zájmů.
    Když ELSA Česká republika organizovala v r. 2013 ve spolupráci s advokátní kanceláří Mgr. Martiny Činkové a webovým portálem Zákonyvkapse.cz soutěž Creative Legal Writing, z široké palety 90 témat si nakonec to své vybralo celkem 73 studentů ze všech právnických fakult v České republice!
    “Svěřenský fond v praxi a inspirace ze zahraničí.”Právnická fakulta Masarykovy univerzity, 2. ročník


Ze „spřízněné duše“ ďáblem: 5 postupných kroků z pekla

    Až doposud se většina firem a domácností zdráhala v důsledku pociťovaného i reálného nedostatku peněz investovat do obnovitelných, efektivních zdrojů energie. “Měna CO2 “ by mohla takové investice zvýhodnit, což by mohlo veřejným i privátním institucím ulehčit od nutnosti přijmout...
    Byla vydána verze 3.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Řešena je řada bezpečnostních chyb.
    Byla vydána verze 18.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi. Správce souborů Dolphin umí nově například zobrazovat náhledy dokumentů vytvořených v LibreOffice a aplikací ve formátu AppImage. Konsole plně podporuje obrázkové znaky emoji. V Okularu lze k pdf souborům přidávat poznámky.
    Islám cestou do ráje + návod Dal Arabům a později i dalším národům náboženství, které tito přijali za své. Bylo v něm všechno: nadpozemské záležitosti i velká možnost dobrého žití pozemského. A když vyznává aktivní lítost (tauba), odevzdanou víru (ichlás),...


7 znaků správného partnera – pro obchod, nebo život

    Jean-Baptiste Kempf, prezident neziskové organizace VideoLAN stojící za svobodným multiplatformním multimediálním přehrávačem a frameworkem VLC, oznámil v příspěvku na svém blogu vydání první oficiální verze 0.1.0 v říjnu představeného dekodéru svobodného videoformátu AV1 (AOMedia Video 1) s názvem dav1d (Dav1d is an AV1 Decoder). Jedná se o alternativu k referenčnímu dekodéru libaom. Kódový název dav1da verze 0.1.0 je Gazelle.
    ELSA Česká republika a AK Mgr. Martina Činková srdečně gratulují vítězům a děkují všem zúčastněným!
    Po 4 měsících vývoje od vydání verze 3.0.0 byla vydána nová verze 3.1.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 189 vývojářů. Provedeno bylo více než 1 900 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.


7 pravidel, podle kterých žijí andělé mezi námi (a mohli bychom i my)

    Nejvíce mne udivuje institut „výklad zákona“. Proč musí někdo vykládat něco, co by mělo být zřejmé z textu. Zákon má být jasný a čitelný pro 90% občanů státu. Narazil jsem na situaci, kdy něco nebylo v zákoně napsáno (a tedy co není zákonem zakázáno, je povoleno), ale prý existuje výklad zákona, který to upřesňuje. Cože? Výklad zákona? Tak buď je něco v zákoně a je to schváleno většinou poslanců, senátorů a podepsáno prezidentem anebo to tam není. Ale kdo schvaluje výklad zákona, že se na něj pak všichni ohlíží? Jak je možné, že má nějaký úředník právo napsat výklad zákona a ta je pak platná snad i víc než zákon samotný. Přijde to úchylné a nesmyslné pouze mne?
    Proto typické a „elitami“ pečlivě skrývané na tom všem je, že svět je vlastně kolektivně ovládán lidmi ze samozvaných „myšlenkových elit“, a to jen prostřednictvím jejich neustálých vzájemných kontaktů a přenosem mocensky potřebných informací mezi nimi.
    Velké poděkování patří také zejména sl. Haně Pavlišové (víceprezidentka) a panu Janovi Kvietkovi (prezident) (zástupcům sdružení ELSA Česká republika), kteří pomohli s organizací celé soutěže.
    Kdy tedy vlastně organizační schopnosti manažerů a generálů politiky skutečně plně a spolehlivě zapůsobí? Zapůsobí jen tehdy, jestliže schopnosti organizátorů budou mít za sebou – opět v nějaké podobě, skrytě či otevřeně – sílu, kterou mohou použít. Jinak ne.


7 strachů, které nás od dětství zbytečně ničí a potřebujeme je...

    Kdo tedy společensky nevládne, ačkoliv on jediný má faktickou sílu řídit Planetu? Schopnost vládnout proto mají jen držitelé zdrojů a těmi je pouze příroda a myslící vlastníci schopností a technologie lidské práce.
    Republikánský guvernér Rick Snyder anuloval svobodné volby ve Flintu, odvolal starostu a městskou radu. Poté do vedení města jmenoval svého vlastního člověka. Proto, aby uspořili peníze, rozhodli se odpojit lidi ve Flintu z jejich vlastního zdroje vody, Huronského jezera, a...
    Tudíž, jsou zákony tím jediným souborem pravidel chování lidí? Ano jsou, ale také – ne tak docela. Jsou jimi jen tehdy, jestliže se lidé rozhodnou ty zákony uznávat a k tomu se rozhodnou jen tehdy, když v pozadí toho požadavku bude stát síla, schopná právě ty důsledky zákonů vynutit.
    Byla vydána (YouTube) verze 2018.3 multiplatformního herního enginu Unity (Wikipedie). Přehled novinek i s videoukázkami v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.


Muka psích srdcí: Co se potřebujeme naučit, když se trápíme pro...

    Svět je tak fakticky řízen neustále komunikujícím kolektivem(!) jedinců, pilně organizačně spolupracujících a zároveň pokrytecky hlásajících „masám práce“ jako základní životní filosofii – individualismus. Proč? Inu proto, aby „dělníci planety“ svým „elitám“ neviděli do karet.
    Rovněž stejně velké poděkování patří Daliborovi Citovi, který pomohl s grafickou přípravou veškerých materiálů.
    Kvůli rychlejšímu vývojovému cyklu byla přemístěna Cinelerra-gg. Cinelerra-gg je fork Cinelerry-hv. Některé rozdíly forků popisuje sám hlavní vývojář William Morrow (aka GoodGuy). Není zde popsán i fork Lumiera, zřejmě kvůli zatím nepoužitelnému stavu.
    Co to znamená? Znamená to, že manažeři, ideologové, další mediální a dějepisní „mluviči a psavci“, ba dokonce i bankéři a politici, to vše jsou jen herci na jevišti, kteří plní scénař jim určený od majitelů síly. Jen majitelé síly jsou totiž ti, kteří (pokud mají zdroje), jsou schopni svou silou všem určovat, co kdy a jak mají dělat a udělat.
    Odborná komise opravovala práce jako anonymní a až do doby po vyhlášení výsledků neměla žádné bližší informace o jednotlivých autorech.


Cítíš se na dně? 5 chyb, se kterými okamžitě přestaň

    Velké poděkování patří také všem členům odborné komise, která vždy v počtu dvou členů jednotlivé práce opravovala:
    Letos bylo v komunitě Mageia hodně změn. Po volbě nových vedoucích přišla velká aktualizace a krátce na to udržovací verze 6.1. 7.12., dle plánu, vyšla Mageia s číslem 7 v její první beta verzi. Chyby můžete hlásit v bugzille. Chyby v českých překladech pak na fóru české komunity.
    Nejvíce soutěžících se přihlásilo z Univerzity Karlovy, kde chuť soutěžit projevilo 29 studentů, následovaných 23 studenty Masarykovy univerzity, 18 z Univerzity Palackého a 3 studenti zaslali své práce ze Západočeské univerzity.
    A tak je tu otázka poslední: Proč ideologové kapitálu nám všem ostatním tak moc, neustále a pilně hlásají onu blahodárnost tzv. konkurenčního prostředí? Protože oni dobře vědí, že nás, „dělníky planety“ a majitele síly výsledků naší práce, jedině toto, vždy alespoň na čas, organizačně a myšlenkově rozdělí a tím i silově oslabí.


1 překvapivá věc, které 117letá žena vděčila za dlouhověkost

    Snad budou jednotlivé práce ku prospěchu širové veřejnosti, což bylo cílem této soutěže.
    Byla vydána nová stabilní verze 2.2 (2.2.1388.34) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek vývojáři zdůrazňují například vylepšení správy listů - vybrané listy lze uložit jako relaci, možnost zobrazení klávesových zkratek určených webovou stránkou nebo možnost přehrávání videí v režimu obrazu v obraze. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 71.0.3578.85.
    Po více než dvou letech od vydání verze 11.0 byla vydána nová major verze 12.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
21408
cache: 0024:00:00