Jak na věc


zábrany proti ptákům

S montáží ochrany a zábran proti holubům máme dlouholeté zkušenosti.

    Montujeme nejrůznější ochranné systémy renomované firmy Kraupner. Nejčastěji využíváme hrotové zábrany proti ptactvu s označením H113 a H117. Jen v průběhu let 2008 a 2009 jsme konkrétně těmito zábranami proti ptactvu ošetřili několik desítek BD, na jejichž ochranu jsme použili více než 1000 bm hrotového systému a několik stovek metrů čtverečních ochranných sítí proti ptactvu.
    Poskytujeme kompletní návrh, dodávku a montáž systému ochrany staveb proti ptactvu. Jedná se buď o systém ochranných sítí, včetně zasíťování lodžií, nik a výklenků nebo o odrazující prvky, jako jsou například hroty.
    Délka základního pásku - 320 mmŠířka samotného systému - 80 mmDélka hrotů -  108 mmPočet hrotů na 1 metr systému - 50 ksZákladní pásek (podstava) ochranného hrotového systému proti ptákům H 112 je vyroben z polykarbonátu (MAKROLON) a hroty z nerezové oceli (průměr hrotu 1,3 mm). Základní pásek hrotového systému obsahuje 24 upínacích míst, což umožňuje snadno kopírovat nerovnosti podkladu. Pásek lze v zářezech na jeho spodní straně snadno nalámat na jednotlivé segmenty.


Nebojte se instalace zábran proti holubům.

    Hrotový systém H 122 jako ochrana proti dosedání a hnízdění holubů na fasádách, atikách, římsách a okapních žlabech. Funkce systému spočívá v pokrytí chráněné plochy hroty, které mechanickým způsobem zabrání usednutí ptactva na ošetřenou plochu aniž by se ptáci poranili. Systém hrotové ochrany proti ptákům je velmi variabilní.Základní pásek systému je dlouhý 333 mm. Hroty jsou v základním pásku upevněny mechanicky. Délka hrotů je 120 mm, průměr hrotů 1,3 mm. Počet hrotů na 1 m je závislý na typu systému od 42 do 84.
    Účinná ochrana proti narážení menšího ptactva do oken v patrových budovách. Menší ptactvo naráží do oken již v 1. patře. Odraz přirozeného prostředí ve větších oknech a skleněných plochách je pro ptáky matoucí a způsobují si tak nemalá zranění. Samolepky dravců účinně zabraňují těmto jevům. POZOR - naplatí pro jiřičky, nalétávají přímo na siluetu - útočí na dravce.   
    Hroty jako nejúčinější ochrana proti nechtěnému ptactvu - bodce proti dosedání holubů a jiřiček. Hroty proti holubům zabraňují dosedání ptáků na římsy, atiky, parapety, okapy, balkony a lodžie.
    Naši výškoví specialisté na laně jsou zvyklí pokládat sítě a hroty proti holubům vysoko nad Prahou - žádné pražské fasády nebo střechy pro ně nejsou problémem. Veškerý svůj um budou věnovat ochraně vašeho objektu před holubím trusem.
    Ochrana proti ptákům ze stabilní umělohmotné podstavy s trny. Hrotový systém je určen pro ošetření všech typů ploch, které je třeba ochránit před ptáky.


Proč chránit budovy proti ptactvu?

    Nic proti ptákům, ale v Praze jsou to naneštěstí především holubi, kteří svým pobytem dlouhodobě ničí památkové objekty a fasády všeho druhu. Holubi se rádi drží na všech vystouplých místech fasád, jako jsou parapety, římsy, hrany okapů. Tam všude jsme schopni instalovat zábrany proti ptactvu a holubům. Po osobní návštěvě navrhneme nejefektivnější řešení, jak se holubů zbavit.
    Hrotový systém je určený pro ošetření všech typů ploch, které chceme ochránit před ptáky. Na univerzálním pásku hrotového systému si zákazník může zvolit takovou konfiguraci a hustotu hrotů, jaká je vhodná pro danou plochu.
    Pokud Vám ptáci poškozují fasádu domu, ničí parapety a výklenky domu. Tak nejúčinnější metoda je zabránit přístupu a hnízdění ptactva na poškozených místech. Hrotový systém svou efektivností a jednoduchostí instalace Vám pomůže udržet ptactvo od domu.


Zábrany a ochrana proti holubům Praha

    Negativní důsledky nasedání a hnízdění ptáků, zejména pak holubů, na fasádách, střechách či půdách domů má zjevné, ale i na první pohled skryté negativní důsledky. Agresivní ptačí trus nejen esteticky degraduje fasády a střechy, ale ucpává rovněž okapové žlaby, zapáchá (zejména v teplém počasí), narušuje kámen, plechy, dřevo a ostatní stavební materiály. Největším nebezpečím jsou však infekční choroby, jejichž zárodky jsou obsaženy v trusu a kadaverech (mrtvolkách) ptáků (salmonely, leptospirózy) nebo jsou přenášeny parazity žijícími na ptácích a v jejich hnízdech (roztoč klíšťák holubí přenášející boreliózu).
    Základní pásek je 32 cm dlouhý, vyrobený z transparentního UV stabilního polykarbonátu a je konstruován tak, že jej lze naohýbat i pro ošetření nerovných ploch. Hroty jsou vyrobeny ze švédské nerezové pružinové oceli Ø 1,25 mm s pevností kolem 2000 MPa, jsou diskrétní a velmi pevné.
    Základní pásek hrotového systému dokáže kopírovat drobné nerovnosti povrchu pro zvýšenou ochrany proti ptactvu. Pásek lze v případě potřeby zkrátit, nalámat na jednotlivé segmenty, případně naohýbat dle potřeby. 


Ze souvisejících prací dále nabízíme:

    Problémem měst je fakt, že ptáci, kteří přijdou o útočiště na některé ze sousedních budov, ihned obsadí ostatní budovy, které jsou v blízkosti a nejsou opatřeny systémy ochrany proti ptákům. Tato negativní migrace je permanentní. Pokud se vaše budovat stane novým tranzitním útočištěm ptactva, pak je o to těžší s ptáky bojovat, neboť ptáci se rychle adaptují a postupně si budují rezistenci (na základě předchozích zkušeností) vůči zábranám, se kterými se doposud setkali. Hodně záleží na zvoleném systému zábran proti ptactvu a vzájemné kombinaci vhodných prvků, díky čemuž se zvyšuje celková efektivita. Nutné je odborně odhadnout veškerá místa možného usedání a shlukování ptactva a pro každý sektor použít adekvátní ptačí zábranu.
    Bojujete se znečištěním vašich budov, jehož původcem je ptactvo? Máme pro vás řešení v podobě aplikace zábran proti ptákům, ať už se jedná o hrotovou zábranu proti ptactvu nebo nálepky dravců, jejichž účelem je mimo jiné ochrana ptáků proti nárazům do skleněných ploch. Montáži zábran proti ptactvu se věnujeme již více jak 20 roků. Jakožto firma, specializující se na výškové práce, jsme v rámci našeho servisu zohlednili častá přání zákazníků požadujících instalaci zábran proti ptákům. Využijte naše dlouholeté zkušenosti s umisťováním zábran proti ptactvu – navrhneme vám odpovídající řešení, poradíme možnosti aplikace, zajistíme sortiment zábran a odpuzovačů za výhodné ceny.


Ochrana proti ptákům - hrotový systém H 112

    Mimo bohatých zkušeností disponujeme veškerou potřebnou technikou a zaškolenými pracovníky, kteří na plošinách i zavěšení na laně odvedou prvotřídní práci. Neexistuje místo, které bychom nedokázali opatřit hrotovými zábranami proti ptactvu nebo nálepkami dravců. Veškeré tyto zábrany proti ptákům důkladně kotvíme, aniž bychom poškodili povrchy.
    Nasedání a hnízdění ptáků na fasádách, střechách či půdách je možno předcházet instalací zábran v podobě hrotového systému, sítí, repelentních tmelů, plašičů aj.
    Montáž systému ochrany proti ptákům se provádí na suchý a čistý povrch, přilepením neutrálním transparentním silikonovým tmelem nebo přibitím hřebíčky na dřevěný podklad. Hlavní zásady montáže: Hroty musí být vždy na okraji chráněné plochy, popřípadě pro zvýšení ochranného efektu můžou okraj přesáhnout o cca 1 cm.
    Nabízíme efektivní řešení formou "protiholubích opatření". Montáž zábran a sítí proti holubům zvládneme podle velikosti objektu většinou za 2–4 hodiny. Sítě proti ptákům instalujeme na jakýkoliv podklad, včetně zateplených fasád a ocelových konstrukcí - zkrátka umíme překrýt celou střechu. Životnost sítě proti holubům vyrobené z UV stabilního polyethylenu je více než 10 let. Montáž samozřejmě provádíme horolezeckou technikou.


Doporučený postup při ošetření budovy již znečištěné ptactvem:

    Ptačí trus nejen že fasádu ani Prahu nijak nekrášlí, ale z dlouhodobého hlediska poškozuje vše, kde ulpívá.
    Nebojte se, že by instalací hrotů či sítí proti holubům nějak utrpěl vzhled vaší fasády. Naše zábrany jsou prakticky neviditelné. Vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení kompletní ochrany a zábran proti holubům. Víme přesně, jak a kam hroty a sítě proti ptactvu nejvhodněji umístit.
    Ochranou budov proti nasedání a hnízdění ptactva se firma DEREK zabývá od roku 1995 a za tuto dobu zrealizovala opatření na více než 100 objektech. Vedle realizace těchto opatření poskytuje firma rovněž komplexní poradenství v oblasti ochrany budov proti ptactvu a hmyzu a je prodejcem ochranného systému proti ptactvu firmy KRAUPNER.
    Chcete-li tedy uchovat svůj objekt v čistotě, nezbývá než zkusit nějakou tu ochranu či zábranu proti pražskému ptactvu, tedy hlavně proti holubům. Kontaktujte nás a my navrhneme zdarma řešení „holubí“ problematiky. Metoda instalace zábran proti ptactvu je rychlá, efektivní a šetří váš čas i peníze.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00