Jak na věc


záměr na nájem bytu

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

    Vánoční svátky pomalu klepou na dveře, a tak tady máme poslední číslo roku 2018. Představíme vám v něm dva start-upy, které mají pěkně našlápnuto. Přidáme k tomu dva příběhy ze série Jak podniká …, další díly seriálů Lean canvas, Jak na socky, procesů a firemní kultury a další články, které vás mohou inspirovat.
    Za kvalitní podnikatelský záměr je považován takový, který má dlouhodobý pozitivní dopad na hospodářské výsledky společnosti. Zároveň musí pracovat s rozpočtem, který dodržuje tzv. princip 3E – v češtině to znamená hospodárnost, efektivitu a účelnost.
     Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.
    Efektivitou se rozumí, že veškeré aktivity popsané v podnikatelském záměru budou zrealizovány tak, aby měly co největší dopad na cíle projektu, ale zároveň aby toho bylo dosaženo s co nejnižšími výdaji.
    Dotace podporují jen smysluplné projekty. Na začátku si položte otázku “Realizoval bych tento projekt bez dotace?” Pokud ne, pravděpodobně není pro vaši firmu projekt klíčový. Nebudete se přípravě žádosti věnovat tak intenzivně a při hodnocení v porovnání s konkurencí nejspíš neobstojí.


Jak zpracuji kvalitní podnikatelský záměr

    Hospodárnost je hodnocena z hlediska práce s veřejnými prostředky, týká se tedy přímo nákupů. Je nutné si položit otázku, zda neexistuje levnější alternativa, která by uspokojila potřeby projektu (např. nekupovat stroj, který má více funkcí, než je důležité pro předmět projektu).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00