Jak na věc


vypsat vstupní vizum do egypta

Dotaz: Jak vypsat string ze souboru

    Místní klasika: Tazatel se ptá na bash, ale respondenti místo toho vymýšlejí grep, sed, awk a kdovíco všechno ještě a pak to nakonec vyeskaluje do extrémů typu perl. Trochu jako v politice, že jo…
    V České republice funguje řada počítačových sítí, které vychází z myšlenek CZFree (Wikipedia), propojují své členy (přes Wi-Fi, ethernet, optiku nebo dříve oblíbenou Ronju) a kromě jiného jim poskytují i připojení na internet. V nedávné době došlo k několika útokům ze strany státu resp. finanční správy na tyto spolky, o čemž pojednává článek na Lupě. Na podobném principu jako CZFree funguje i spolek vpsFree, ve kterém se členové rovněž skládají na společnou infrastrukturu (konektivitu a servery, na kterých mají VPS).
    Oba nejpoužívanější grafické frameworky – Qt a GTK – podporují Wayland, stejně tak desktopová prostředí GNOME a KDE Plasma dnes dokáží běžet nativně na Waylandu. Úplně to ale neplatí, když spustíte Qt aplikace v GNOME běžícím na Waylandu. Kvůli problémům popsaným v článku na Mojefedora.cz se stále spustí na XWaylandu. To by mělo být ve Fedoře 31 minulostí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00