Jak na věc


vynikající bramborový salát

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

    @Klára: Děkuji za reakci. Poprosím mamku aby dohledala recept, který nemohla najít. Z dětství si pamatuji domácí kečup méně sladký.Shodli jsme se, že takto je to sladké příliš. V další várce ubereme cukr, ale ostatní ingredience ponecháme. Nicméně děkuji za inspirace a dodání potřebné odvahy k tomu pustit se do dělání kečupu.
    Domácí kečup ovšem je tak dobrý a děti se neošklíbaly a dokonce prohlásily – no dobrýýý, s vařečkou v puse a červení až za ušima, že jsem včera sedla na kolo a jela pro další várku. Byl to takový osobní kardio-trénink. Přijela jsem do zeleniny úlně rudá, protože byl celkem silný protivítr a já, v hlavě – že chci závodit sama se sebou, místo abych se vezla, tak jsem šlapala a šlapala. Zaplatila jsem 20 kilo rajčat a vedle jednoho stánku s grilovaným seletem a za řevu horské dráhy – pod kopcem je zrovna pouť,  jsem je začala cpát do tašek a do bedýnky na nosiči. Měla jsem limit do hodiny doma, ale už na rovince pod kopcem, když jsem měla na přehazovačce nejmenší tác a největší kolečko, kopec před sebou a nemožnost přehodit si ještě někam jinam, ten protivítr, co byl při sjezdu a logicky měl teď být tedy do zad – ten jsem tedy vůbec necítila, prevít se buďto zklidnil, nebo otočil, takže do hodiny jsme doma nebyla. Asi jsem moc dlouho nakládala ta rajčata .-))


22 komentářů to “Vynikající domácí kečup”

    Takto hotový kečup pak přes trychtýř nalévám do vymytých kečupových lahví, lze samozřejmě použít i zavařovačky, naskládám do zavařovacího hrnce a steriluji při 90*C 30 minut. Zavařené lahve ještě skládám do přepravky a přikrývám peřinou.
    Zdravím na kopec. Dnes jsme zkusili podle místního receptu uvařit kečup a po přidání 1 kg cukru je neuvěřitelně přeslazený. Děláte kečup úmyslně takto sladký nebo jste se s množstvím kečupu upsala? Díky za reakci
    Na 18 středních kečupových sklenic je třeba : 10kg rajčat, 1 kg cukru, 3/4 litru 8% octa, 1 kg cibule, 1 kg jablek, 1litr vody, 20 kuliček nového koření, 5 lžic mleté papriky, 50 kuliček pepře, 4 lžíce soli, 10 bobkových listů, 10 hřebíčků, 1 skořice celá, 4 lžičky skořice mleté.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00