Jak na věc


vyřízení kotlíkové dotace s instalací

Označení účetních dokladů - číslo projektu

    Opět byl 1.4.2015 vyhlášen dotační program Nová zelená úsporám. Týká se dvou skupin: bytových domů v Praze a rodinných domů v celé ČR. Co se týká ad 1) max. výše dotace je 20% z uznatelných nákladů, příjemce kdokoli ( fyz.os., práv. os., družstva, města,…). Předmětem je dotace na zateplení obálky budovy, na výměnu zdroje, na solární systémy, na nucenené větrání s rekuperací, max. 10 mil. na jednu žádost, konec 31.10.2015. Ad 2) max. 50% z uznatelných nákladů, na rodinné domy, ale i bytové domy o max. 3 bytech – novinka!!!. Jednotlivá opatření lze realizovat zvlášť. Podrobnosti viz níže.
    Dotační program je nastaven tak, aby pro žadatele vyšlo výhodněji zateplit kvalitně a na vyšší standard. Vyšší náklady jsou kompenzovány vyšší dotací a zároveň přináší nízké náklady na topení.
    Zabýváme se také lektorskou činností. Můžeme pro vás zorganizovat téměř jakékoliv školení v oblasti počítačové grafiky a kancelářské práce.Školení, kurzy, lektorská činnost.
    Pasivní domy dnes nabízí většina firem. Rozdíl je v tom něco nabízet a něco umět.V této mladé oblasti stavebnictví máme prokazatelné zkušenosti,jak teoretické, tak praktické.
    B – Výstavba nových budov Pasivní dům – dotace 350 000 Kč a nulový dům – dotace 500 000 Kč Ve většině případů výše dotace pokryje vícenáklady na tyto stavby
    Zabýváme se webdesignem a tvorbou webových stránek. Zhotovíme pro Vás moderní www stránky, případně upravíme stávající webovou prezentaci. Zajistíme vašemu webu přední pozice ve vyhledávačích.


4. Shromáždění potřebné dokumentace

    Budeme se bavit již konkrétně o vašich představách o komfortním bydlení. Společně navrhneme ideální řešení realizaci k vaší plné spokojenosti. Návrh bude splňovat podmínky programu NZÚ.
    C – Efektivní využití zdrojů energie Tato sekce zahrnuje nahrazení neekologických způsobů vytápění za ekologičtější. Např. dotace nového zdroje vytápění (solální ohřev, tepel. čerpadla,…) za kotel na uhlí.
    Až budete cítit, že je to ono, a návrh bude splňovat všechny podmínky, vytvořím projektovou dokumentaci a energetický posudek. V tuto chvíli se dozvíte, jaká bude přesná výše vaší dotace.
    Dům má ve staré části podlahu s pískovou výplní pokrytou dřevem, izolace podkroví byla rozdílná v jeho obytné a neobytné části. Na střeše jsou keramické tašky a obvodové zdivo je z plných cihel o tloušťce 450 mm, omítnutých břízolitem. Nová přístavba je vyzděna z keramických tvarovek s tloušťkou 365 mm. Měrná roční spotřeba tepla činí 124,13 kWh/m2a. Ohřev vody a vytápění zajišťuje plynový kotel s bojlerem. Náklady na topení před zateplením 28 000,- Kč/ rok.


3. Zpracování projektové dokumentace a energetického posudku

    Úvodní konzultace vám pomůže vést váš projekt správným směrem. V rámci ní se pobavíme o vašich představách a já vám doporučím další postup k získání maximální dotace.
    Jako modelový dům volíme rodinný domek v obci Kbel u Benátek nad Jizerou. Dům pochází ze šedesátých let, není podsklepen a část tvoří nová přístavba. Půdorys domu je 14,03 x 9,08 metrů, výška v hřebeni je 6,8 metrů. Obytná plocha přízemí a podkroví je 202 m2.
    V rámci programu Nová zelená úsporám můžete čerpat statní příspěvky na rekonstrukci ve výši až 500 000 Kč. Rekonstrukce musí vést ke snížení spotřeby tepelné energie a výše dotace se odvíjí od toho, jak kvalitně “energeticky” budete renovovat.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00