Jak na věc


vnitřní hemeroidy operace co na bolest

Operace hemeroidů, jaké jsou možnosti?

    Jelikož vnitřní hemeroidy nejsou patrné pouhým okem, ale nacházejí se uvnitř těla, je zapotřebí profesionálního lékařského vyšetření k jejich přesné diagnostice. Hemeroidy jsou velmi rozšířeným problémem. Podobné příznaky jako ony však mají ovšem i další neduhy trávicího ústrojí, a proto je třeba prohlídky u lékaře, který potvrdí existenci hemeroidů a vyloučí jiná onemocnění.
    Vyhřezlý hemeroid může být zaměněn s vnějším, avšak ten první lze zpočátku zatlačit zpět. V posledním, IV. stádiu, již vyhřezlý hemeroid zůstává na povrchu permanentně. Pokud jsou hemeroidy výrazně zvětšené a vyhřeznou ven, může dojít k jejich uskřinutí u povrchu. Je to extrémní a bolestivý stav, který se musí neprodleně odstranit operativním zákrokem.
    Jak již název sám napovídá, vnitřní hemeroidy se nacházejí uvnitř konečníku, v oblasti tkáně s bohatým prokrvením, a proto nejsou patrné na pohled. Rozpoznáme je často až když se objeví krev při stolici. Co je jejich příčinou a jak je vyléčíme?
    Vnitřní hemoroid započne jako zvětšená žíla, malý uzlík nalitý krví na sliznici konečníku. Může však progradovat a postupným tlakem při stolici a zejména při zácpě se stlačuje směrem dolů a neustále narůstá až vyhřezne až na povrch.


Léčba hemeroidů přírodní cestou doma

    Může vás překvapit, že příznakem těchto hemeroidů nebývá bolest. Vnitřní sliznice konečníku nad Linea pectinata totiž není protkána citlivými nervy, a proto bolest v počátečním stadiu není ukazatelem těchto obtíží, na rozdíl od hemeroidů vnějších.
    Pokud se vyskytne bolest, může jít také o řitní trhlinu (neboli anální fisuru) anebo o stav, kdy se žilní hemeroidální uzel ucpe krevní sraženinou a vznikne trombóza. Tímto se hemeroidy stávají akutní a bolestivou obtíží, která se neprodleně musí řešit s pomocí lékaře.
    Pokud máme diagnostikovány vnitřní hemeroidy, první věc, kterou musíme udělat je zabránit jejich neustálému každodennímu dráždění. Musíme se tedy snažit zajistit pravidelné vyprazdňování a měkkou a vlhkou stolici, která nebude dráždit vnitřní sliznici a tím zvětšovat hemeroidy.
    Lékař provádí vyšetření buď pohmatem anebo pohledem pomocí rektoskopu. Vyšetření není příjemné, ale netrvá dlouho. Odměnou vám bude především klid na duši a pomoc s léčbou.
    Nemusíte se bát, že vás lékař ihned pošle na operaci. Operace hemeroidů se využívá jako poslední prostředek, když jiná léčba nepomáhá a hemeroidy jsou již v posledním stadiu. Čím dříve na vyšetření půjdete, tím dříve se hemeroidů zbavíte.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00