Jak na věc


vnější činitele

Vzhled a příznaky externích hemeroidů

    Vnější hemeroidy vypadají jako nateklé bouličky tvořené tkání kolem řitního otvoru. Protože se nacházejí pod Linea Pectinata, vyrůstají z citlivé sliznice hustě protkané nervy a proto způsobují bolest. Mohou být skryty i uvnitř konečníku, avšak zpravidla jsou na povrchu a proto je nejlépe rozpoznáte podle fotek hemeroidů.
    Návštěva lékaře by neměla být odkládána, zejména kvůli správné diagnostice a také pokud obtíže přetrvávají a jsou spojeny se zácpou, průjmem či dalšími problémy trávicího ústrojí. V každém případě je třeba zajít do odborné proktologické poradny objeví-li se krvácení, které vždy může poukazovat na řadu jiných příčin, než jsou hemeroidy.
    Vnější neboli externí hemeroidy se nacházejí u vchodu do konečníku, pod kůží protkanou citlivými nervy. Proto jsou nepříjemným problémem, který je velmi rozšířený a jeho výskyt narůstá s věkem. Existuje mnoho léčebných prostředků, z nichž zásadní význam má vhodná strava. Jakou stravu zvolit a jak vnější hemeroidy rozpoznáme?
    V případě, že se vnější hemeroid ucpe krevní sraženinou, stává se trombotickým a extrémně bolestivým. Krev nemůže volně protékat a proto hemeroid natéká a fialoví. V takovém případě není možné otálet s návštěvou lékaře, který jako jediný může určit nejrychlejší a nejúčinnější způsob léčby.


Léčba hemeroidů přírodní cestou doma

    Při bolestech je rychlou úlevou ledování. To ale hemeroidy nevyléčí. Společně s léčbou mastmi a bylinami, je zapotřebí se věnovat především úpravě stravy:
    Příznakem je na rozdíl od vnitřních hemeroidů bolest a především nateklá tkáň. Při podráždění a nešetrném tření papírem mohou začít i krvácet. V důsledku nedostatečné hygieny se také mohou zanítit a svědět.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8514
cache: 0024:00:00