Jak na věc


vivárium mělník

Zvíře ve školce aneb výhody a nevýhody pro dítě

    Jedná se o skleněnou nebo plastovou nádobu naplněnou vodou, která je určena k chovu sladkovodních nebo mořských ryb, jiných vodních živočichů a vodních rostlin. Akvária mohou být velmi malá, od objemu několika mála litrů až po miliony litrů (např. v Monterey Bay Aquarium v Kalifornii naleznete akvárium simulující ekosystém chaluhového lesa o obsahu 1,3 milionů litrů a v čínské provincii Kuang-tung zase akvárium Cheng-čchin o velikosti nádrže 22,7 milionů litrů slané vody).
    Jedná se o další hybrid, tentokráte mezi rostlináriem a teráriem určeným pro živočichy (neboli také o speciální případ akvaterária). Paludária bývají nejčastěji řešena jako tropická, simulující prostředí tropického pralesa s instalovaným vodním prvkem (mohou obsahovat třeba malý močál). Taková paludária bývají domovem obojživelníků, např. tropických žab. Mimochodem, právě tyto žáby bývají začínajícími chovateli čím dál častěji vyhledávány pro své pestré zbarvení a relativní snadnost chovu.
    Jak se rozšiřuje chovatelství okrajových druhů živočichů nebo pěstitelství specifických druhů rostlin, vznikají také nové druhy vivárií. Takovým příkladem může být mechárium (speciální druh rostlinária zaměřeného na pěstování mechů) nebo penguinarium (terárium pro tučňáky – jedno takové je v Praze).


Lucky Reptile Vivárium XXL cca 100x100x120 cm

    Jedná se o speciální druh insektária. Toto vivárium je určené k chovu mravenců. K dostání jsou buď formikária plně připravená – plněná speciálním gelem, ve kterém si mravenci sami hloubí chodbičky, anebo jen zčásti připravená – chodbičky mravencům vytváří kupující sám.
    Pro ty, kterým málo zažitý pojem „vivárium“ nic neříká, jedná se o zařízení uzpůsobené k chovu různých druhů živočichů a rostlin – zahrnuje akvária, terária, akvaterária, rostlinária, paludária, insektária a jiná „ária“. Co všechno je možné doma chovat či pěstovat?
    Jedná se o vivárium určené k chovu hmyzu a jiných členovců. Obyvatelé insektárií mohou být třeba strašilky, brouci, švábi, cvrčci, kobylky, pavouci aj. Chovatelé některých druhů plazů a obojživelníků pěstují v insektáriích živou potravu pro své zvířecí svěřence.
    Je hybrid mezi akváriem a teráriem. Jedná se o skleněnou či plastovou nádrž rozdělenou na vodní a suchozemskou část. Obyvatelé akvaterárií jsou např. vodní želvy, které by se neobešly jak bez vody, tak bez souše – potravu přijímají výhradně ve vodě, na souši odpočívají a kladou vajíčka.


Lucky Reptile Plastové dno 55x100 cm

    Spolu s akváriem se jedná o nejrozšířenější vivárium. Terária jsou určená k chovu obojživelníků a plazů. Prostředí terária by mělo simulovat domácí biotop svých obyvatelů. Podle jejich druhu rozlišujeme terária pouštní, tropická a standardní. Některá terária musí být uzavřena ze všech stran a opatřena síťkou nebo malými otvory pro větrání. Svůj domov může v teráriu nalézt jak ještěr, tak třeba suchozemská želva nebo africká achatina.
    Zažité výrazy „akvárium“ a „terárium“ zná snad každý. Méně známé jsou však pojmy z okrajového chovatelství či dokonce pěstitelství. Pojďme si v nich udělat jasno. Třeba si pak také pořídíte nějaké to „vivárium“ – ať již určené pro živočichy nebo výhradně pro rostliny.
    Vivárium Sphere. Přineste si přírodu domů. Kruhové vivárium pro pěstování všech typů malých rostlinek, sukulentů, kaktusů a dalších. Navrženo se smyčkou nahoře pro snadné zavěšení. Prezentováno v dárkové krabičce Seasons. Sklo.
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Příbuzné fráze k Lucky Reptile Vivárium 55x55x100 cm

    Rostlinárium nebo také rostlinné terárium je zpravidla skleněná nádoba určená výhradně k pěstování rostlin. Neobývají ji žádní živočichové. Setba rostlin v rostlináriu napodobuje jejich přirozený růst ve volné přírodě. Oproti obyčejným květináčům nabízejí svým majitelům pohled do „divoké“ zahrady.
    Lucky Reptile Kricket Keeper 29.5x19x21 cm • Lucky Reptile Furni-Tarrium 60x40x40 cm • Lucky Reptile Kricket Keeper malý 18x11x16 cm • Lucky Reptile Herp-Tarrium 120x60x100 cm • Lucky Reptile OpenAir Vivarium Plastové dno 55x55 cm • Lucky Reptile OpenAir Vivarium PRO 60x50x80 cm • Lucky Reptile Life Box 35x20x35 cm • Lucky Reptile Life Pyramide 30x30x30 cm • Lucky Reptile Lucky Reptile Insect Tarrium 5l • Lucky Reptile OpenAir Vivarium Plastové dno 25x35 cm
    Produkt je možné graficky označit např. firemním logem. Technologie značení je závislá na materiálu a rozměrech, obvyklý je potisk. Specifikovat značení (potisk) můžete v nákupním košíku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12111
cache: 0024:00:00