Jak na věc


vinařské oblasti francie

VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

    Vinařství provozované otcem a synem se věnuje stejnou měrou sudovým i lahvovým vínům. V pestrém odrůdovém sortimentu nabízí lahvová vína téměř všech jakostních kategorií, sudová vína zpravidla ve třech i více odrůdových mutacích.
    Malá rodinná firma, Vinařství Mezi sklepy Čejkovice, vyrábí vína především z hroznů vlastní produkce. Nabízí lahvová vína, u kterých jsou použity tradiční výrobní postupy, kombinované s moderními postupy vinifikace.
    Překrásný vinný sklep s malbami lidového umělce je vyhloubený v pískovcovém svahu nad Šatovem. Když návštěvník sestoupí do podzemí, stane v podivuhodné říši mořských panen, trpaslíků či alpských krajinek. Hlavní chodbu i stěny přilehlých salonků totiž zdobí fantasticky barevné plastické obrazy, které tu vytvořil Maxmillian Appeltauer. Šatovský rodák, pověstný výtvarným nadáním, upsal Malovanému sklepu svůj život. Pracoval v něm v letech 1938 až 1968 neděli co neděli. Nezastavilo jej ani zranění z druhé světové války, kdy přišel o ruku.


Vinařství Konečný

    Nová vinařská expozice Regionálního muzea v Mikulově má nyní tři části. Je to především Zámecký sklep s největší raritou muzea - obřím vinným sudem z roku 1643, potom Tradiční vinařství na Moravě a nakonec galerie historických vřetenových lisů.
    Kromě toho rádi zajistíme pro jednotlivce i skupiny prohlídky vinných sklepů malovýrobců a velkovýrobců včetně ochutnávky a posezení, exkurzi do velkovýroby vína (lahvování...), návštěvu vinice a ochutnávku přímo na místě (Šóbes, Stará vinice, Tři duby…), prohlídku vinařského muzea v Louckém klášteře i další vinařské atrakce.
    Malá vinařská firma mladého vinaře, který s poměrně širokého portofilia odrůd vyrábí převážně lahvová přívlastková vína, včetně vín slámových a ledových.
    Malé vinařství rodiny Kočaříkových produkuje osobitá vína v malých šaržích podle Charty Autentistů. Nabízí plná vína, zrající v dubových sudech, zvláštní důraz klade na odrůdu Pinot Noir.
    Vinařská firma bratrů Tomáše a Jana vycházející z filozofie společného užívání technologického zázemí, při zachování dostatečného prostoru pro rukopis jednotlivého vinaře. Nabídka vín odráží širokou odrůdovou skladbu z vlastních vinic, napříč kvalitativním spektrem. V produkci se kombinují tradiční i moderní postupy vinifikace.


Pozvánka na vinařské akce v prosinci 2018

    Vyznavači zdravého životního stylu ocení možnost spojení degustace vína s pohybem v krásné přírodě v okolí Pálavy. Tímto malým územím prochází hned několik vinařských naučných stezek. Uvádíme pouze trasu, která vede naším regionem.
    Fond dále podporuje realizaci řady akcí spojených s vinařskou tematikou po celé republice (výstavy, vinobraní, otevřené sklepy, semináře, tiskoviny atd.).
    Ochutnejte vína z malého butikového vinařství Hajduch z Čejkovic. Vyrábíme pro Vás deset odrůd vín, které pěstujeme na 0,6 hektaru vinic v několika viničních tratích v Čejkovicích. Našim největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává svůj neopakovatelný charakter a také chuť a zápal poprat se s každým novým ročníkem. Na zdraví si s Vámi rád osobně přiťukne enolog Tomáš Hajduch.
    Vinařství provozované otcem a synem se věnuje přívlastkovým vínům širší odrůdové palety. Vyzrálé aromatické odrůdy dosahují při jejich způsobu vinifikace velmi dobré kondice i při delší archivaci.
    Mladé progresivní vinařství využívající znalostí obou majitelů v oblasti marketingu a výroby vína. Při výrobě vína využívá moderních technologií a postupů.


Vinařství Vydařelý&Holomáč

    Malé vinařství vede jako koníčka mladý vinař, pan Jindřich Opluštil. Svá vína vyrábí převážně tradičními metodami, s částečnou aplikací nových technologických postupů.
    Vína z vinařství Herzán jsou vyrobena tradičním způsobem s důrazem na šetrné přírodní postupy, které pomáhají vyzdvihnout odrůdovou čistotu, eleganci a místní původ.
    V Mikulově se s vínem setkáte snad na každém kroku. Vína této podoblasti jsou natolik specifická, že vyhoví nárokům znalců i milovníků vín všech generací.
    Velmi mladé vinařství poháněné chtíčem mladého technologa vyrábět vysoce kvalitní vína. Kombinuje moderní výrobní postupy s postupy tradičními a v každé láhvi zanechá kousek své osobnosti.


Turistické informační centrum Mikulov

    Mikulov a okolí patří k tradičním vinařským centrům. Zeměpisná poloha, klima a různorodost půd Mikulovské vinařské podoblasti s vápencovými svahy Pálavy ovlivňují nezaměnitelný charakter místních vín. Toho si byli vědomi již staří Římané, kteří oblast pod Pálavou považovali za území vhodné pro pěstování vinné révy. K významným vinařským centrům Mikulovské vinařské podoblasti se kromě Mikulova řadí také Valtice a další vinařské obce jako např. Dolní Dunajovice, Novosedly, Perná, Sedlec, Pavlov, Dolní Věstonice, Horní Věstonice a Brod nad Dyjí.
    V databázi českých a moravských vinařů, která je pravidelně aktualizována, najdete všechna významná vinařství a vinařské podniky. Vyhledávat můžete nejen dle názvu a adresy, ale i dle jmen představitelů a dalších hesel.
    Přímětický vinný sklep patří k největším křížovým sklepům na světě a unikátní je i zdejší akustika. STavebně je sklep přímo propojen s Hotelem N. Sklep si nechala postavit znojemská jezuitská kolej v letech 1740-1756 na půdorysu ve tvaru kříže. Svými rozměry sklep představuje světovou raritu. Hlavní chodba s obrovskými sudy po obou stranách je 110 metrů dlouhá a téměř deset metrů široká. Firma Znovín Znojmo zde zpracovává vína bílých odrůd a průběžně zde bývá uloženo až jeden milion litrů vína.
    Vinařství Lukáš Hlinecký bylo založeno v roce 2003. Rodiným krédem je Láska, porozumění a úcta k přírodě při práci s vínem a uskutečnování přání a představ Vás, milovníků vína.


Jakub ŠAMŠULA vinařství

    Kompaktní linie vinařství pod vedením mladého vinaře Petra Bízy, dlouhodobě aplikující na moderních technologických zařízeních novodobé postupy vinifikace. Ve své produkci kladou zvýšený důraz na výrobu červených odrůdových vín a jejich cuvée. Podílí se i na výrobě sektu tří čejkovických vinařství 3-SEKT.
    Vinařství založené v roce 2003 pěstující hrozny révy vinné na 3,5 ha. Veškeré vinice mají stáří do 10 let. Osobitým přístupem a výrobou malých šarží si udržuje vysokou kvalitu produkovaných vín.
    Znojmo - to je tradiční moravské vinařské město. Právě proto tvoří vinařství jednu z hlavních atrakcí našeho hotelu. Vždyť přímo pod Hotelem N se nachází jeden z největších křížových sklepů na světě. Návštěvu tohoto unikátního zařízení Vám rádi zajistíme. Uvidíte tu nejmodernější technologii výroby vína společnosti Znovín Znojmo i uložené archivní lahve staré několik desítek let.


Kvevri, qvevri nebo také „oranžové víno“

    Příjemnou chvilku pro zastavení nabízí návštěvníkům Národního parku Podyjí vinice Šobes. Pro pěstování vinné révy je to údajně nejpůvabnější, nejmalebnější a nejkvalitnější poloha v tuzemsku. Vinice je dokonce řazena mezi deset nejlepších v Evropě. Přímo na vinici mohou turisté ochutnat některý ze vzorků vína vyrobeného z místních hroznů. Na Šobes se nelze dopravit automobilem. Je přístupný pouze pěšky nebo na kole z Hnanic či Podmolí. Vína ze Šobesu se pila již na císařském dvoře ve Vídni. Ryzlink rýnský, pozdní sběr ročník 1997, z této polohy, byl dokonce v roce 1999 v Paříži zařazen mezi tisíc nejlepších vín světa.
    Pro příznivce vína jsme připravili nabídku aktuálních vinařských akcí v Mikulově. Věříme, že si jistě i Vy vyberete. Více informací o vinařských akcích na Mikulovsku naleznete na webových stránkách www.vinazmoravy.cz.
    Vinařský fond byl zřízen zákonem o vinohradnictví a vinařství v roce 2002. Vzorem byly obdobné instituce v sousedních vinařských zemích (Německu a Rakousku). Hlavní náplní jeho činnosti do vstupu ČR do EU byla podpora výsadby vinic. Od roku 2004 Fond podporuje marketing vína, rozvoj vinařské turistiky a informuje veřejnost o vinohradnictví a vinařství (viz ust. § 31 odst. 4 zákona o vinohradnictví a vinařství).
    Středně velká vinařská firma rodiny Veverků s mlýnem ve znaku. Hospodaří ve vlastních vinicích systémem integrované produkce, v nabídce mají vína širokého spektra odrůd i jakostních přívlastků, včetně cuvée odrůd a vín slámových a ledových.


Mezi jihomoravskými živnostníky vládne vinařská turistika

    Terroir salonek představující moravské vinařství, Kozí salonek s bájnou Hroznovou kozou, prodejna sudového vína či vinných sazenic. V Louckém klášteře v dolní části Znojma tak nenápadně vzniká jakési centrum vinařství a turistiky. Několikrát do roka se v něm konají ochutnávky vín, sídlí v něm i vinotéka a vinný sklep. Na nádvoří kláštera začíná a končí své jízdy výletní turistický vláček. V historické budově kláštera je rovněž půjčovna kol.
    Stěžejní aktivitou Fondu je komunikační kampaň značky „Vína z Moravy, vína z Čech,“ která zastřešuje vína domácí produkce. Její součástí je vydávání nejrůznějších propagačních materiálů, propagace v médiích, na prodejních místech atd. Speciálním a velmi úspěšným projektem je „Svatomartinské,“ tj. uvedení mladých vín pod společnou značkou na trh každoročně 11. 11. Další komunikační aktivity v rámci kampaně „Vína z Moravy, vína z Čech“ se soustředí na propagaci růžových, resp. červených vín.
    Prostředky pro činnost Fondu jsou tvořeny především odvody za víno a vinice a zákonným příspěvkem státu (viz ust. § 35 odst. 1 zákona o vinohradnictví a vinařství).
    Na Mikulovsku se daří především bílým odrůdám vín – ty totiž zabírají 80% zdejších vinic. Vyšší obsah vápníku v půdách velmi teplých viničních tratí dodává bílým vínům zvláštní typ mohutné, ale jasně vyhraněné minerálnosti.


Loucký klášter se zasvěcuje vinařství

    Znojemská vinařská podoblast je proslavená hlavně bílými víny, k návštěvě lákají vinné sklípky nebo nejmalebnější vinice Šobes, ve které můžete degustovat vína z hroznů vypěstovaných na okolních stráních a terasách, návštěvníka zaujmou procházky ve sklepních uličkách Šatova, Hnanic, Nového Šaldorfa a dalších vinařských obcí.
    Velké a významné vinařské družstvo, hospodařící v historických templářských sklepeních a přidružených budovách. Vyrábí jednoduchá, tradičně zpracovaná vína široké škály odrůd. Dobrá marketingová politika umožňuje růst firmy, aplikaci novějších postupů a tím i vzrůstající podíl vín vyšších přívlastků.
    Malá vinařská firma mladého vinaře s důrazem na detail, zaměřující svou pozornost na aplikaci postupů moderního vinařství do přívlastkových vín malých šarží. Podílí se i na výrobě sektu tří čejkovických vinařství 3-SEKT.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00