Jak na věc


vidět hada ve snu

Hlavní nabídka: Město Boskovice

    Jakmile vystoupíte z vlaku, máte hned několik možností, jak se dostat nahoru. Pokud si chcete cestu pořádně vychutnat a dát si ji pěšky, stačí vyjít z nádraží a sledovat značenou stezku GR 5, příp. GR 96. Pohodovým tempem se na vrchol Montserratu dostanete asi za hodinu a půl. Cesta je hezky vidět na mapě níže.
    Pokud podniknete cestu na vrchol, můžete se pokochat úžasnými výhledy, prozkoumat zmíněný klášter, místní přírodu nebo přilehlé muzeum s archeologickými a uměleckými sbírkami.
    Pokud se nacházíte v centru Barcelony, není nic snazšího než vyrazit na nádraží na Pl. Espanya. Tady zakupte jízdenku do stanice Monistrol de Montserrat. Zpáteční lístek pro dospělého vyjde na €10,50 (FGC Billet Senzill 2 en 1, zóna 4). Poté už stačí vyhlížet linku R5, jejíž cílová stanice bude Manresa. Samotná cesta do cílové stanice zabere přibližně hodinu.
    Sen byl v barvách bílá a černá a ještě Mé pocity u toho byly nepříjemný potom neuvedeno a potom Události , které jsi v reálném životě prožíval-a , nebo věc nad kterou rozmýšlel-a v období kdy se Vám zdál tento sen : Můj dlouhodobý psychický a fyzický stav vypadá asi takto : Tento sen se mi zdál jednou


Jak se dostat na vrchol Montserratu?

    Cestu tedy započnete v centru, vlakem dojedete do Monistrol Montserrat a odtud pokračujete zase vlakem nebo lanovkou - můžete si vybrat. Obojí skýtá skvělé výhledy, liší se to de facto jen v tom, kde z vlaku vystoupíte (Monistrol Montserrat nebo Montserrat-Aeri).
    K pohoří se samozřejmě dá přiblížit i autobusem nebo autem (nachází se asi 50 km od Barcelony), ale cesta vlakem mi přijde daleko nejpohodlnější. Pokud byste jeli autem, musíte ho nechat také v Monistrol de Montserrat, kde je velké bezplatné parkoviště.
    Zdejší klášter v horách patří k nejvýznamnějším náboženským památkám v celém Katalánsku. Stará tradice praví, že každý věřící sem musí alespoň jednou za život podniknout noční výlet, aby zde ráno mohl sledovat nádherný východ slunce.
    Cena této jízdenky je €35,30, cesta z centra až nahoru zabere asi hodinu a půl. Koupit se samozřejmě dají i jednotlivé jízdenky na vlak z Barcelony do Monistrol Montserrat (€22,5) a z Monistrol Montserrat na Montserrat (€10,50), nicméně z hlediska benefitů pro turistu mi ve výsledku přijde lepší právě Trans Montserrat Ticket.
    Před cestou byste si měli rozmyslet, zda se až ke klášteru chcete nechat vyvézt, nebo jej raději zdoláte hezky pěšky. Podle toho totiž pak můžete zakoupit příslušný lístek na vlak.


Vlakem a pak dalším vlakem (nebo lanovkou)

    Samotná cesta není nijak náročná a zvládnout ji i méně fyzicky zdatní turisté, přesto však doporučuji na výlet vyhradit minimálně celý den z vašeho pobytu.
    K dispozici je i kombinovaný lístek jménem Tot Montserrat, který kromě benefitů toho Trans Ticketu má i vstup do hlavního muzeu na Montserrat a oběd v místní restaurace nabízející katalánské speciality. Více o Tot Montserrat.
    Jestli je mimo centrum Barcelony nějaká památka, kterou byste měli vidět, je to dozajista více jak 1 000 let staré opatství a poutní klášter Montserrat. Ten se nachází ve stejnojmenném horském přírodním parku severozápadně od Barcelony.
    Každý den od 13.00 v klášteře můžete slyšet vystoupení chlapeckého pěveckého sboru Escolania de Montserrat, který patří k jedněm z nejstarších v Evropě.


Snář a výklad snů na Muj Sen .cz

    Více o historii kláštera a katalánské kultuře obecně se můžete dozvědět v muzeu, které je součástí opatství. Jestli jste milovníkem umění, rozhodně to stojí za návštěvu, jelikož tu najdete díla velikánů jako byl např. Monet, Degas, Picasso nebo Dalí. Muzeum je otevřené každý den od 10.00 do 17.45 a vstup vyjde na € 7. Na webu muzea se dají zakoupit vstupenky online, což doporučuji, protože se tak díky tomu vyhnete frontám. To je ale i obecná rada pro návštěvu Montserratu – přivstaňte si, dorazte co nejdříve to jde, abyste se vyhnuli davům turistů a vše si vychutnali v co nejlepší atmosféře.
    Kousek od kláštera staví i dvě zubačky, které vám odhalí něco více ze zdejších krás - jedna vás doveze k jeskyni Santa Cova, kde podle starých pověstí pastýři našli původní obrázek Černé madony. Druhý zubačka vás vyveze nad město, do výšky 1 100 metrů, odkud si z vrcholu Sant Joan můžete dopřát ještě lepší pohled na široké okolí. Zubačky máte zdarma, pokud máte některý z výše zmíněných kombinovaných lístků. V opačném případě je třeba za každou zaplatit. Výhled určitě doporučuju, stojí to za to!
    Pro tuto cestu doporučuji zakoupit (na místě nebo raději online) tzv. Trans Montserrat Ticket. Spolu s ním získáte zpáteční jízdenku na celou cestu z centra Barcelony až na vrchol Montserratu.
    Jakmile dorazíte na vrchol, můžete si projít celé opatství, klášter i baziliku a obdivovat krásnou goticko-renesanční architekturu a dozvědět se více o tom, jakou roli má zdejší klášter v bohaté katalánské historii.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00