Jak na věc


vidět ducha

Pak Khlong talat – trh s květinami

    Žádný had tam nemá své jedovaté žlázy odebrané. To proto, že jejich jed využívají k výrobě protilátek. Traduje se, že pokud chcete být celý život zdraví, měli byste pít panáka hadí krve každý den. Hadí maso je k jídlu také, například celou kobru bez kůže koupíte do 10 dolarů. A to je skvělé, no není to skvělé?
    Před cestou byste si měli rozmyslet, zda se až ke klášteru chcete nechat vyvézt, nebo jej raději zdoláte hezky pěšky. Podle toho totiž pak můžete zakoupit příslušný lístek na vlak.
    Cena této jízdenky je €35,30, cesta z centra až nahoru zabere asi hodinu a půl. Koupit se samozřejmě dají i jednotlivé jízdenky na vlak z Barcelony do Monistrol Montserrat (€22,5) a z Monistrol Montserrat na Montserrat (€10,50), nicméně z hlediska benefitů pro turistu mi ve výsledku přijde lepší právě Trans Montserrat Ticket.
    Jakmile vystoupíte z vlaku, máte hned několik možností, jak se dostat nahoru. Pokud si chcete cestu pořádně vychutnat a dát si ji pěšky, stačí vyjít z nádraží a sledovat značenou stezku GR 5, příp. GR 96. Pohodovým tempem se na vrchol Montserratu dostanete asi za hodinu a půl. Cesta je hezky vidět na mapě níže.


Vlakem a pak dalším vlakem (nebo lanovkou)

    Bangkok, město které nikdy nespí! Procházíme různý místa. Začínáme u domu Jima Thompsona, což byl obchodník s hedvábím. Dál navštěvujeme velké nákupní centra jako je MBK, Siam Square a Siam Paragon, které jsou vyzdobené na oslavu nového čínského roku. MBK je pro lidi střední třídy, je tam spoustu zboží a jídla. Oproti tomu Siam Paragon je plný nejluxusnějších značek jako Louis Vuitton.
    Kousek od těchto obchodních center je svatyně ERAWAN SHRINE, u které nedávno nějaký krerén odpálil výbušninu. Naštěstí je už vše opravené. Lide se tu modlí k hindu bohovy, který jím má splnit jakékoliv přání.
    K večeru po návštěvě Victory Monumentu se vydávám na známou ulici Nana. Podle bělochu jsem poznal, že jdu správným směrem. Ulice Nana je tradiční Red District a hlavní roli tu hraje Nana Plaza Candy land. Jedná se o třípatrový barák, kde v každém patře je několik barů s holkama tančícíma u tyčí. Při vstupu do baru je povinnost koupit si pivo, které stojí okolo 200 bahtů.
    Samotná cesta není nijak náročná a zvládnout ji i méně fyzicky zdatní turisté, přesto však doporučuji na výlet vyhradit minimálně celý den z vašeho pobytu.
    Každý den od 13.00 v klášteře můžete slyšet vystoupení chlapeckého pěveckého sboru Escolania de Montserrat, který patří k jedněm z nejstarších v Evropě.


Co dělat, když nechcete na Montserrat vlakem?

    Jakmile dorazíte na vrchol, můžete si projít celé opatství, klášter i baziliku a obdivovat krásnou goticko-renesanční architekturu a dozvědět se více o tom, jakou roli má zdejší klášter v bohaté katalánské historii.
    Více o historii kláštera a katalánské kultuře obecně se můžete dozvědět v muzeu, které je součástí opatství. Jestli jste milovníkem umění, rozhodně to stojí za návštěvu, jelikož tu najdete díla velikánů jako byl např. Monet, Degas, Picasso nebo Dalí. Muzeum je otevřené každý den od 10.00 do 17.45 a vstup vyjde na € 7. Na webu muzea se dají zakoupit vstupenky online, což doporučuji, protože se tak díky tomu vyhnete frontám. To je ale i obecná rada pro návštěvu Montserratu – přivstaňte si, dorazte co nejdříve to jde, abyste se vyhnuli davům turistů a vše si vychutnali v co nejlepší atmosféře.
    K dispozici je i kombinovaný lístek jménem Tot Montserrat, který kromě benefitů toho Trans Ticketu má i vstup do hlavního muzeu na Montserrat a oběd v místní restaurace nabízející katalánské speciality. Více o Tot Montserrat.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Pro tuto cestu doporučuji zakoupit (na místě nebo raději online) tzv. Trans Montserrat Ticket. Spolu s ním získáte zpáteční jízdenku na celou cestu z centra Barcelony až na vrchol Montserratu.
    Zdejší klášter v horách patří k nejvýznamnějším náboženským památkám v celém Katalánsku. Stará tradice praví, že každý věřící sem musí alespoň jednou za život podniknout noční výlet, aby zde ráno mohl sledovat nádherný východ slunce.
    Filed Under: Severní Thajsko 2016 Tagged With: Bangkok, čínský nový rok, erawan shrine, hadí farma, Jim Thompson, katoey, Khao San road, ladyboy, little india, lumphini park, MBK, nana plaza candy land, pak khlong talat, patpong, Phapurat, průvodce, rama V, Siam Paragon, thajsko, trh s květinami, yaowarat
    Jestli je mimo centrum Barcelony nějaká památka, kterou byste měli vidět, je to dozajista více jak 1 000 let staré opatství a poutní klášter Montserrat. Ten se nachází ve stejnojmenném horském přírodním parku severozápadně od Barcelony.


Snář a výklad snů na Muj Sen .cz

    Cestu tedy započnete v centru, vlakem dojedete do Monistrol Montserrat a odtud pokračujete zase vlakem nebo lanovkou - můžete si vybrat. Obojí skýtá skvělé výhledy, liší se to de facto jen v tom, kde z vlaku vystoupíte (Monistrol Montserrat nebo Montserrat-Aeri).
    Pěšky se vydávám po hlavní silnici okolo Erawan shrine až do Lumphini parku, kde zrovna hraje živá hudba. Spousta lidí tu sedí na trávě, tak se k nim přidávám a relaxuju u hudby.
    K pohoří se samozřejmě dá přiblížit i autobusem nebo autem (nachází se asi 50 km od Barcelony), ale cesta vlakem mi přijde daleko nejpohodlnější. Pokud byste jeli autem, musíte ho nechat také v Monistrol de Montserrat, kde je velké bezplatné parkoviště.
    Pokud se nacházíte v centru Barcelony, není nic snazšího než vyrazit na nádraží na Pl. Espanya. Tady zakupte jízdenku do stanice Monistrol de Montserrat. Zpáteční lístek pro dospělého vyjde na €10,50 (FGC Billet Senzill 2 en 1, zóna 4). Poté už stačí vyhlížet linku R5, jejíž cílová stanice bude Manresa. Samotná cesta do cílové stanice zabere přibližně hodinu.


Jak se dostat na vrchol Montserratu?

    Pokud pokračujete z čtvrti Phapurat směrem k řece Chao Phraya a Khao San road, narazíte na velkou sochu krále Ráma I., který tu dohlíží na trh s květinami. Celé okolí večer ožije prodejci květin, že nevíte kam se dívat dřív. Dívám se tak zabraně, až u mě prudce zabrzdí auto a zatroubí. Málem mě srazilo sakra. :D
    Lodí v Bangkok kanálech jsem tam za 13 bahtů během pár minut. Vystupuji kousek od Yaowarat ulice, kde je už tisíce lidí. Všude je výzdoba na oslavu roku 2559 a spousta stánků s jídlem. Každou chvilku tu prochází tancující draci, kteří bubnují a na konci vždy zapálí obří bouchací kobereček.
    Cesta z Tratu do Bangkoku trvá neuvěřitelných 7 hodin, asi kvůli rychlostnímu omezení na silnicích. Zabydlujeme se tradičně na Khao San road, kde to je neuvěřitelně rozjetý, když přicházíme. Všude hraje hudba, lidi chlastají z kyblíků, prostě jiný svět. Chtěli jsme se k nim přidat, ale protože v noci je zákaz prodeje alkoholu a bylo cca 4 hodiny v noci, tak to balíme a jdeme spát.
    Po užívání si na ukryté nejkrásnější pláži na ostrově Koh Chang se vracíme směr Bangkok. Protože už v Bangkoku nejsme poprvé, vynecháváme místa jako Wat Pho, Wat Phra Kaew, Wat Arun a další, které jsme už navštívili při naší první cestě do Thajska.


Bangkok – Thajsko průvodce – 12.díl

    Kousek od čínské čtvrti se nachází indická čtvrť Phapurat. Mám informace, že na místním trhu by měli prodávat indické jídlo a tak se tam vydávám. Nevím jestli to bylo kvůli oslavám nového roku, ale nenašel jsem tam žádné jídlo. Jen prodejci šátků a oblečení. Byli tam teda dva stánky s jídlem, ale ty vypadali podezřele, a tak tam radši ani nechodím.
    Kousek od kláštera staví i dvě zubačky, které vám odhalí něco více ze zdejších krás - jedna vás doveze k jeskyni Santa Cova, kde podle starých pověstí pastýři našli původní obrázek Černé madony. Druhý zubačka vás vyveze nad město, do výšky 1 100 metrů, odkud si z vrcholu Sant Joan můžete dopřát ještě lepší pohled na široké okolí. Zubačky máte zdarma, pokud máte některý z výše zmíněných kombinovaných lístků. V opačném případě je třeba za každou zaplatit. Výhled určitě doporučuju, stojí to za to!
    Pokud podniknete cestu na vrchol, můžete se pokochat úžasnými výhledy, prozkoumat zmíněný klášter, místní přírodu nebo přilehlé muzeum s archeologickými a uměleckými sbírkami.
    Další den jedu autobusem číslo 47 ze zastávky kousek od Khao San road k Lumphini parku za 6,50 bahtů. Kousek od parku se nachází hadí farma. Tato hadí farma byla založena jako druhá na světě a najdete tady všechny jedovaté i nejedovaté hady z Thajska.


Přírodní park a klášter Montserrat

    Sen byl v barvách neuvedeno a neuvedeno a ještě Mé pocity u toho byly strach potom strach a potom Události , které jsi v reálném životě prožíval-a , nebo věc nad kterou rozmýšlel-a v období kdy se Vám zdál tento sen : Můj dlouhodobý psychický a fyzický stav vypadá asi takto : Tento sen se mi zdál jednou
    Kousek od Khao San road se taxikem dostanete do oblasti Dusit, kde je stejnojmenná zoologická zahrada. V Dusit zoo uvidíte tradičně zvířata jako jsou pandy, tuleni, hroši, medvědi a další. Vstup do Dusit zoo je okolo 150 bahtů a celou oblast dokážete pomalým tempem za 2 hodinky prohlídnou.
    Další den jsem domluven s Češkou, kterou jsme potkali na ostrově Koh Chang, že pojedeme do čínské čtvrti, podívat se na oslavy nového roku. Bohužel se mi už nechtělo čekat, protože vstávala moc pozdě a tak už jedu předem. :D
    Když už si v baru sednete, tak uvnitř chodí stará Mamasam. To je stará bývalá tanečnice u tyče s nepříjemným výrazem a teď už jen kontroluje, jestli pořád něco piješ a děláš jim tržbu. Zároveň se každou chvilku ptá jaká holka se ti líbí, že ti ji zavolá, aby došla za tebou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00