Jak na věc


věda je detektivka

Festival filozofie letos nabízí politiku, umění i kůrovce

    K domácí, zahraniční, ekonomické a kulturní redakci zpravodajství České televize nyní přibyla samostatná redakce vědy. Její vznik přinese do vysílání ČT24 nový pořad i větší zastoupení na českou a světovou vědu zaměřených témat v denním zpravodajství. Vedoucí nové redakce se stala Kateřina Fifková, jejím hlavním moderátorem Daniel Stach.
    Vedle aktuálního zpravodajství a zavedeného pořadu Hyde Park Civilizace bude mít nová redakce ve vysílání prostor i v novém formátu, týdeníku Věda 24. „Věda ČT24 bude každý týden přinášet širší pohled na události uplynulého týdne, zasadí domácí i světové dění na poli vědy do srozumitelného kontextu,“ říká vedoucí redakce Kateřina Fifková. Pořad Věda 24 se v programu ČT24 poprvé objeví už 11. září, vysílat se pak bude pravidelně před nedělními Událostmi v 18:30.
    Novinkou je i web www.veda24.cz, jenž se stal součástí zpravodajského portálu kanálu ČT24 a bude poskytovat nejen doplňující informace k tématům, jež se objeví ve vysílání, ale i další informace ze zahraničního dění na poli vědy.


Veletrh vědy láká k pokusům i diskusím, potrvá do soboty

    „Aktuálním událostem na poli vědy se v denním zpravodajství věnujeme dlouhodobě, čtyři roky vysíláme také diváky i odbornou veřejností ceněný Hyde Park Civilizace, kolem kterého se nám podařilo vybudovat silný redakční tým. Vznik nové redakce je tak logickým krokem, který přinese systematičtější zastoupení původních témat z oblasti české vědy i zahraničních výzkumů v denním zpravodajství a samostatných pořadech ČT24,“ říká ředitel Zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.
    Projekt Otevřená věda Akademie věd České republiky se od roku 2005 systematicky soustředí na podporu zvyšování zájmu o vědu a výzkum. Realizujeme studentské vědecké stáže na špičkových výzkumných pracovištích, vytváříme edukativní cyklus NEZkreslená věda, vzděláváme pedagogy na Letních vědeckých kempech a ve Škole českého jazyka a literatury, organizujeme největší populárně naučnou akci svého druhu v ČR Veletrh vědy, odborný program Den Země, pořádáme odborné přednášky a exkurze, vytváříme výstavy a další akce pro odborníky i širokou veřejnost. Učíme vědce, jak komunikovat s médii a mnohem více...


Češi pojmenují planetu mimo Sluneční soustavu

    „Cílem naší redakce je, aby byla věda součástí každodenního vysílání ČT24. Diváci uvidí úspěšné české i zahraniční vědce, dozví se o výzkumech, které změnily nebo mají šanci změnit svět. Budeme vysvětlovat vědecká bádání tak, aby se v nich mohli orientovat nejen experti daného oboru. Chceme popularizovat vědu na konkrétních příkladech, díky kterým bude věda každému bližší. Žijeme v propojeném světě, ve kterém věda hraje velmi důležitou roli,“ říká moderátor Daniel Stach.
    Nové metody při operacích mozkových nádorů — Záhadná zemětřesení v Indickém oceánu — Restaurování rukopisných plánů z 18. století — Dopady tzv. protikuřáckého zákona — Vesmírný inkubátor Evropské kosmické agentury ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10310
cache: 0024:00:00