Jak na věc


výprava za lvy

AKTUALIZOVÁNO: Kdo zavraždil a zohavil účastníky Djatlovovy expedice?

    Podle oblečení, které přeživší odebrali mrtvým, aby se alespoň trochu zahřáli, lze sestavit přibližnou časouvou osu, jak členové Djatlovovy výpravy postupně umírali…
    Co? Pravděpodobně „něco“ mimořádného, „něco“, co členy výpravy donutilo tábořiště v několika okamžicích opustit. A to i navzdory tomu, že byla noc, všude kolem ležel hluboký sníh a teploty se pohybovaly kolem -25 až -30 stupňů Celsia pod nulou.
    „Výprava na Tmavou Hvězdu“ je projekt, jehož základem je expedice, jdoucí po stopách historické cesty poselstva krále Jiřího z Poděbrad. Výprava měla velký politický a diplomatický význam, a lze ji chápat i jako předobraz pokusu o vytvoření Evropské Unie. Výpravu, která začala 26. listopadu 1465, vedl pan Lev z Rožmitálu a z Blatné, švagr českého krále, Jiřího z Poděbrad.
    Bizarně vyhlížející skalní špice v blízkosti posledního tábořiště: ODKAZ, ODKAZ, ODKAZ, zvětralé kamenné řady jihozápadně od posledního tábořiště: ODKAZ.


Prezentace projektu „Výprava na Tmavou Hvězdu“ v rakouském Grazu.

    P. S. Tento článek byl naposledy aktualizován v lednu 2017. Informace o nových skutečnostech, informace o nových teoriích (často i divokých: Slunce zapadalo jindy, Zahynula v oblasti Severního Uralu ještě jedna výprava?…) a ještě MNOHONÁSOBNĚ OBSÁHLEJŠÍ A KOMPLEXNĚJŠÍ SOUHRN VŠEHO PODSTATNÉHO I ŘADY DŮLEŽITÝCH ZAJÍMAVOSTÍ (například, jestli byly obě dívky panny…) si budete moci přečíst již brzy v připravované knize s názvem „KDO ZAVRAŽDIL ÚČASTNÍKY DJATLOVOVY EXPEDICE?“.
    Narozen 25. 1. 1948 v Praze. V letech 1966 – 1988 pracoval ve Filmstudiu Barrandov nejprve jako asistent kameramana, později jako II. kameraman a kameraman. Jako „muž za kamerou“ spolupracoval na mnoha tuzemských, koprodukčních a televizních filmech, např. „Tři veteráni“, „Slavnosti sněženek“, „Srdečný pozdrav ze zeměkoule“, „Krajina s nábytkem“, „Mág“, „Pražská pětka“ atd. Zúčastnil se natáčení celkem asi na 70-ti filmech a audiovizuálních pořadech (viz. filmografie). Pracoval jako externí kameraman pro ARD. Od roku 1991 pracoval v Praze ve vlastní reklamní a obchodní agentuře, ve které realizoval jako kameraman, autor a producent reklamní a televizní spoty a multimediální projekty, například videosnímky, použité v souvislosti s jubilejní Všeobecnou československou výstavou v roce 1991.


eSbírky – kulturní dědictví on-line

    Také poslední nalezení mrtví měli na sobě části oděvů, které patřily předcházejícím zemřelým. Jejich těla byla nejvíce zohavena. Někteří měli podivně rozdrcené hrudníky, neměli oči a jedné mrtvé chyběl i jazyk!
    P. S. Podle aktuálních dostupných informací (2016) mohli členové výpravy fotit až s 6ti fotoaparáty a vyšetřovatelé prý našli celkem 18 filmů (údaj o 18ti filmech koluje od roku 2012 na ruských internetových forech a odtajnila ho prý dcera vyšetřovatele Lva Ivanova)…
    „Jsme unavení a vyčerpaní. Palivového dříví je málo… Jíme přímo ve stanu. Teplo. Je těžké si představit podobnou pohodu někde na hřebeni, při ostrém větru, asi sto kilometrů od obydlených oblastí,“ zapisuje Djatlov poslední slova do svého deníku – jde o poslední slova a poslední zápis ve všech denících (?). Další sled událostí už vyšetřovatelé skládají pouze na základě později nalezených fotografií a stop.
    P. S. Všimněte si „lesa“ lyžařských hůlek kolem stanu na snímcích z posledního podvečera: na holém svahu mohly nechtěně fungovat jako „hromosvody“- bleskosvody.


Níže uvedený text byl prezentován jako příspěvek projektu "Výprava na Tmavou Hvězdu"

    Ludmila Alexandrovna Dubininová ležela v potoce, s hlavou zabořenou do malého vodopádu ODKAZ, ODKAZ, ODKAZ, ODKAZ. Měla rozdrcený hrudník a rozsáhlá vnitřní zranění, neměla oči a v její ústní dutině chyběl jazyk. Pitevní zpráva podle webu Hibinaud (rusky): ODKAZ
    Část výpravy se ráno vydává do okolí 2. Severního dolu hledat minerály. Hledači pokladů ale údajně nejsou příliš úspěšní. Nemocný Jurij Judin zjišťuje, že není schopen pokračovat dál. Loučí s proto výpravou, předává členům expedice část svého teplého oblečení a vrací se zpět.
    FOTO: Stopy Djatlovovy výpravy prchající dolů ze svahu, nalezené tři týdny po incidentu. P. S. Jde o zvětralé „negativy“ stop – končetinami stlačený sníh měl pevnější konzistenci než prašan okolo, který odvál vítr.
    Další účastníky expedice hledali záchranáři nejprve marně. Našli je až za několik dní – také mrtvé – ve sněhu mezi cedrem a původním tábořištěm. Těla ležela uprostřed sněhové pláně ve vzdálenosti 300, 480 a 630 metrů od cedru (podrobná analýza plazení je např. zde ODKAZ) Trojice se pravděpodobně snažila dostat zpět ke svým věcem, ale zemřela podchlazením.


Jízda na lvu : výprava za mystickým křesťanstvím

    V noci klesá teplota až na –26 stupňů Celsia. Výprava postupuje po břehu řeky Auspija – po ledě už kvůli ledové tříšti jít nelze. Účastníci expedice objevují další mansijské značky na kmenech stromů.
    První publikace o tragédii Djatlovovy výpravy připravovaná v České republice má vyjít v nakladatelství XYZ-Albatros v únoru 2017. V knize budou upřesněny mnohé informace z tohoto článku: naleznete v ní například přesný rozpis cesty (včetně například popisu incidentu ve městě Serov a incidentu při cestě autobusem z Ivdelu na sever), info o zašívání stanu, přesný popis neobvyklé barvy těl obětí a zvláštních předmětů nalezených v kapsách mrtvých…
    Výprava se dostává na horní hranici lesa se zakrslými břízami a holou plání. Djatlov píše do deníku: „Vane silný, teplý západní vítr. Rychlost větru je jako rychlost proudění vzduchu při zdvihání letounu“.
    P. S. Podrobné popisy všech mrtvých těl, oblečení, zvláštních předmětů v kapsách, zranění, umístění posmrtných skvrn, zbarvení pokožky… naleznete v připravované knize…


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
13868
cache: 0024:00:00