Jak na věc


výplně nosoretní rýhy

Dveřní výplně ‹ Doplňky ‹ Sortiment : A.O.P. s.r.o. - plastová okna a dveře

    Základní vlastností těchto plastů je tepelná roztažnost, bez které by nebylo možné jejich tvarování. Bohužel je tato vlastnost také největší nevýhodou těchto materiálů. Působením slunečního záření totiž dochází k „nežádoucímu“ rozpínání ( léto ) a smršťování ( zima ) těchto desek, materiál podléhá únavě a v krajním případě může dojít k jeho deformacím, nebo prasknutí. Toto nebezpečí je v případě desek s imitací dřevodekoru několikanásobně vyšší a pokud se pro tyto dveřní výplně rozhodnete, je na místě důrazně požadovat veškeré informace o zárukách, volbě vnitřního jádra a podobně. Praskání a prohýbání plastových výplní s imitací dřevodekoru je obecně známým problémem a potýkají se s ním bez výjimky všichni výrobci plastových výplní. V západní Evropě se tento druh vzhledem k již zmiňovaným potížím takřka nevyrábí.
    Dveřní výplně vyšších sérií ( Vizual, Elegance a Premium ) jsou již vyrobeny s povrchovými deskami z materiálu HPL. Lisovaná syntetická pryskyřice, která je základem pro výrobu tohoto materiálu, propůjčuje HPL deskám vynikající vlastnosti, především minimální tepelnou roztažnost.
    Výplně jsou tvořeny dvěma hladkými deskami z materiálu HPL (vysokotlaký laminát) potažený dekorativní folií. V případě jednostranně dekorových výplní je jedna z desek nahrazena deskou z ABS.V základním provedení je jádro z 20mm vrstvy XPS (extrudovaný polystyren), popř. v zesíleném provedení stejně tak jako v případě výplní ABS.


Série VIZUAL, ELEGANCE a PREMIUM

    Výplně jsou tvořeny dvěma vakuovými výplněmi, popř. hladkými deskami o síle 2mm ze speciálního materiálu ABS a vnější akrylátovou vrstvou nebo dekorativní folií. Jádro výplní je vyrobeno z 20mm vrstvy XPS (extrudovaný polystyren), lehký materiál odolný proti stárnutí a zajišťuje vysokou izolační schopnost. Na přání zákazníka je lze výplň vyrobit v zesíleném provedení, popř. bezpečnostním provedení, kde je jádro zpevněno masivním ocelovým plechem.
    Nejrozšířenější modelovou řadou plastových výplní jsou vyrobeny z vakuově lisované plastové ABS desky. Základní vlastností těchto výplní je jejich tepelná roztažnost, díky níž se tvarují. Bohužel tato vlastnost je jejich i největší nevýhoda, protože působením slunečního záření dochází k rozpínání těchto desek (nepř. praskání..). Největší nebezpečí tohoto rozpínání je u desek v dřevodekoru, proto pokud máte situované dveře na jižní stranu, doporučujeme vybrat z jiné kategorie výplní, u kterých tento problém nevzniká.
    U výplní plastových je toto jádro dostačující u všech bílých variant s menší plochou prosklení. V případě větší plochy prosklení ( Stela S2, S3 , Eva S8 atd. ) doporučujeme zvolit jádro „C“.
    Naopak jádro „D“ je nutné použít při výběru plastové výplně s jednostranným i oboustranným dekorem dřeva ! Při použití jiného druhu jádra jsou omezeny záruky na tento výrobek !!!


Profesionální výrobce plastových oken a dveří. 20 leté zkušenosti na trhu.

    Veškeré doplňky jsou vyrobeny z ušlechtilých materiálů s povrchovou úpravou. Nejedná se tedy o plastové, či podobně nekvalitní materiály. Montáž doplňků se provádí zároveň s výrobou dveřní výplně.
    Obecně lze doporučit jádro „A“ pro všechny plastové dveřní výplně ( Classic, Technic ) v bílé barvě a všechny HPL dveřní výplně ( Vizual, Elegance a Premium ) bez rozdílu povrchové úpravy. Docílíme tím nejnižší hodnoty tepelné prostupnosti, pevnost a tuhost výplně je dostačující. V případě HPL výplní není třeba jádro nijak posilovat, HPL desky jsou dostatečně tvrdé a odolné.
    Výplně jsou dodávány výrobcům plastových a hliníkových oken a dveří, kteří je následně instalují do vyrobených křídel a rámů. Skládají se z povrchových desek, jádra, prosklení a případně jsou namontovány doplňky, jako dopisní vhoz, klepadlo, či kukátko. Dveřní výplně PERITO jsou standardně vyráběny v tloušťce 24 mm, tepelná prostupnost je udávána minimálně v hodnotě 1,24 U, vážená neprůzvučnost je certifikována hodnotou 24 dB.


Jádro – složení vnitřního panelu

    všechny typy dveřních výplní v jakékoliv tloušťce (24 - 48mm v sudých číslech) za jednotnoucenu cenu a to včetně trojskel u výplní tloušťky 34 - 48mm!Připravili jsme pro Vás speciální nabídku 10 typů vysoce kvalitních HPL a ALU dveřních výplní za výrazně snížené ceny!Tepelně izolační varianty až do tloušťky 48mm s trojsklem bez cenového navýšení!Imitace dekoru dřeva - stejná cena pro jednostranný i oboustranný dekor bez cenového navýšení.
    Společnost PERITO přichází na trh s novinkou, a to s výplněmi ze speciálního sklolaminátu GFK. Vchodové dveře s použitím dveřních výplní ENTRY představují momentálně nejvyšší kategorii plastových vchodových dveří. Vysoce kvalitní materiál GFK ve spojení s inovativním designem překrytí křídla dveří. Tyto dveřní výplně se liší nejen materiálem, který je velmi odolný a dobře izoluje, ale také konstrukcí. Výplň se do dveřního křídla nevsazuje, ale přímo se na něj lepí. Díky tomu jsou výsledné vstupní dveře pevné, tvarově stálé a originálního vzhledu, kterému můžeme přisuzovat vzhled imitovace hliníku a přesto je jejich cena až o polovinu nižší.


Jsme dodavatelé dveřních výplní firmy PERITO.

    Dveřní výplně jsou proto stálotvaré a jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u výplní plastových. Kupodivu cenový nárůst není mezi těmito typy markantní a u série Vizual lze dokonce hovořit o výhodnější ceně, než u sérií plastových. Především při volbě imitace dřevodekoru důrazně doporučujeme výběr ze sérií HPL, investice do kvality se zde zaručeně vyplatí!
    Jádro „D“ je složeno ze dvou dřevovláknitých desek o síle cca. 6 mm, mezi které je vlepena deska z extrudovaného polystyrenu. Tato skladba vykazuje nejvyšší možnou pevnost jádra, je tedy ideální pro použití v „rizikových“ plastových dveřních výplních s povrchovou úpravou dekoru dřeva. Absence izolantu - polystyrenu zde zvyšuje tepelnou prostupnost sendviče na hodnotu 1,89 U, tato hodnota ovšem odpovídá požadovaným normám pro vstupní vchodové dveře. Tepelná prostupnost dveřní výplně s jádrem „D“ se pohybuje průměrně v hodnotách cca. U = 1.90 W.m-2.K-1


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00