Jak na věc


výše výživného pro neprovdanou matku

Výše mzdy na pohovoru u konkrétního zaměstnavatele

    Do zaměstnání chodíme z různých důvodů, ale peníze (mzda, plat) bývají vždy až na prvním místě, pokud mohu parafrázovat nejmenovaného českého politika. Výše mzdy je jedním z klíčových faktorů, proč lidé mění zaměstnání respektive zaměstnavatele.
    Zaměstnavatel většinou má jasnou představu o výši mzdy, kterou hodlá zaplatit pracovníkovi na pracovním místě. Nejvýhodnější pro kandidáta je získat tuto informaci při pohovoru nebo před pohovorem. A pokud je částka předpokládané mzdy nižší než si kandidát představuje, tak to na pohovoru uvést. Někdy se stává, že zaměstnavatelé uvedenou částku trochu sníží, aby měli prostor pro vyjednávání. V okamžiku, kdy se představa o výši mzdy kandidáta a zaměstnavatele rozchází diametrálně, nemá smysl pokračovat v jednání.
    V personální agentuře od kandidáta vždy chceme vědět, jaká je jeho představa o budoucí mzdě a jaká je minimální částka za kterou je ochoten nastoupit a dlouhodobě pracovat. Pravdivé uvedení zmíněných částek v personální agentuře pro Vás mohou znamenat, že Vám agentura bude nabízet pouze relevantních a vyšší nabídky z hlediska výše mzdy.


Výše mzdy na pohovoru v personální agentuře

    Cílem kandidáta na trhu práce je tedy získat zajímavou práci a pobírat za ni co nejvyšší mzdu. Naopak zaměstnavatel se snaží snížit mzdové náklady na své zaměstnance a tak je jeho zájmem získat kvalitního pracovníka s co nejnižší mzdou.
    Jakou mám volit strategii ohledně výše platu nebo mzdy při výběrovém pohovoru? Chci samozřejmě mít mzdu co nejvyšší. Na druhou stranu bych velmi nerad přišel o zajímavou práci s trošku nižším platem, protože jsem na pohovoru řekl příliš vysokou finanční částku.
    Zjednodušeně je možné říct, že výši mzdy ovlivňují tedy požadavky kandidáta, možnosti zaměstnavatele a průměrná mzda na trhu práce. Průměrnou mzdou se ale nerozumí průměr za všechny profese, ve všech odvětvích a ve všech regionech. Průměrnou mzdou v tomto případě se rozumí průměr mezd a platů pro konkrétní pracovní pozici (s konkrétními požadavky na kandidáta), na konkrétním místě a v konkrétním odvětví.


Jak mluvit o výši mzdy a platu na pohovoru

    Pokud se uchazeči nepovede získat informaci o předpokládané výši mzdy a zaměstnavatel se ho při pohovoru ptá na představu o mzdě, je vhodné uvést částku, kterou si představujete. A pokud zaměstnavatel v reakci na Vaši představu nabízí nižší částku, můžete se pokusit vyjednávat (u obchodních nebo nákupních pracovních pozic se od uchazečů očekává vyjednávání i očekává).
    Zaměstnavateli můžete nabídnout trošku sníženou Vaši představu měsíční mzdy nebo žádat navýšení pohyblivé složky mzdy při snížení základu. Další možností, kterou můžete nabídnout, je akceptovat sníženou mzdu ve zkušební době a poté navýšení mzdy na úroveň, která odpovídá Vámi požadované výši mzdy. V poradně hledání práce a zaměstnání odpovídají konzultanti personální agentury Aditus

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00