Jak na věc


větrná turbína

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    na druhes trane existuju takmer nenajditelne na nete, prievanove elektrarne, ktore vyuzivaju rozdiel teplot medzi kominom na velkou plochou na spodu, tie i ked velmi lahko zakomponovatelne, sa v panelakoch tiez nenachadzaju.
    Větrné elektrárny. Pro někoho zajímavý estetický prvek v krajině, pro jiné nevzhledné železné „monstrum“. Zvlášť pro druhou skupinu lidí může být dnešní téma zajímavé. Představujeme originální koncept větrné elektrárny, s kterou přišli výzkumníci z Cornell University. Ti vyvíjejí způsob, jak si podmanit větrnou energii bez použití obřích lopatek větrných elektráren. Zkoumané řešení se podobá jakési zvonkohře, jakou známe od našich dveří a verand.
    S pomocí piezoelektrického materiálu můžeme generovat elektrický proud z různých povrchů, které vibrují. Jako například cesty, taneční parkety, průmyslové haly nebo z ploch, které jsou vystaveny síle větru.
    Vyvíjená piezoelektrická větrná elektrárna by mohla být zajímavou alternativou ke klasickým větrným elektrárnám, zvlášť pro ty, kteří přemýšlí o stavbě své vlastní domácí elektrárny. Ne každému totiž může být po chuti představa vysoké větrné elektrárny stojící na zahradě.


Solární větrná turbína hliníková s LED 50 cm

    Výše zmiňované řešení navíc umožňuje větší „estetickou flexibilitu“, což přináší zajímavou výzvu pro architekty, kteří by piezoelektrické elektrárny mohli zakomponovat do konstrukce domů nebo do městské zástavby.
    © 2015 Ekoúspora.cz. Všechna práva vyhrazena. Použité obrazové materiály, textové a technické parametry, jsou výhradním autorským právem jednotlivých výrobců, chráněny ochrannými známkami výrobců dle autorského práva jednotlivých zemí.
    solar-expert.cz je v ČR a SR výhradní zástupce německého výrobce solárního zboží společnosti INPROSOLAR a taktéž holandského výrobce společnosti A-SOLAR
    Vědci by rádi zpřístupnili výsledky svého výzkumu co největšímu počtu lidí. Jejích cílem je proto vyvinout větrnou elektrárnu, která by byla levná, kompaktní a vyráběla by elektrickou energii i pod slabým náporem větru.
    Tiez ma tato tematika zaujima. Idea spocivala v umiestneni tychto piezoclenov medzi konare stromov, ktore by este zlepsili vyuzitie vetra. Skoncilo to dokonca pri prihlasovani patentu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00