Jak na věc


výtěr z krku doba výsledků

Customers who bought this product also bought:

    Rychlý test na přítomnost streptokoka umožňuje například analýza beta-hemolytického streptokoka, která je možná prostřednictvím Rapid Strep A Testu. Vyšetření se provádí podobně jako stěr z krku prostřednictvím speciální štětičky. Výhodou je, že výsledek je znám během několika minut, takže lékař může kvalifikovaně rozhodnout o nasazení antibiotik.
    Při nutnosti rychlého rozhodování, zda nasadit antibiotika, když má lékař podezření na přítomnost streptokoka v krku, je možné provést i testování přímo v ordinaci. Výsledky běžného výtěru z krku, který se posílá do laboratoře, jsou totiž hotové až za tři dny.
    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href= title=> <abbr title=> <acronym title=> <b> <blockquote cite=> <cite> <code> <del datetime=> <em> <i> <q cite=> <strike> <strong>
    V této publikaci se zájemci mohou seznámit s biologickou a hospodářskou charakteristikou ostroretky stěhovavé, jejím umělým výtěrem (příprava generačních ryb, vlastní výtěr, ovulace a spermiace, inkubace jiker) a odchovem plůdku.


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Stěr z krku se posílá do mikrobiologické laboratoře, kde ho odborníci prozkoumají. Výsledky bývají k dispozici do tří dnů. Výtěr z krku ukáže, zda je přítomna bakterie nebo virus, které mohou být původci zánětlivého onemocnění. Zároveň stěr odhalí i citlivost konkrétní bakterie na antibiotika, takže lékař může velmi přesně zvolit jejich sílu.
    Při běžném vyšetření pacienta, který si stěžuje na bolest v krku, nemusí vždy lékař přistoupit k výtěru krku. Měl by do něho nicméně nahlédnout pomocí lékařské špachtle, prozkoumat velikost a zabarvení mandlí. V případě podezření na zánětlivé onemocnění (angínu) je možné přímo v ordinaci provést tzv. test CRP. Jde o test krve, jejíž hodnoty ukazují, zda v těle probíhá zánět a zda jeho původcem je virus nebo bakterie.
    Odběr provádíme sterilní výtěrovkou na drátě, kterou před použitím zahneme cca do úhlu 120-150°. Jazyk stlačíme dřevěnou špachtlí a výtěrovku zavedeme do laryngu a provedeme výtěr. Po odběru zasuneme výtěrovku zpět do plastové zkumavky.
    Bolest v krku máme zpravidla spojenou s angínou, což je zánětlivé onemocnění způsobené nejčastěji streptokokem. Pobolívání v krku se ale může objevit i jako důsledek nachlazení, může doprovázet chřipku nebo zánět nosohltanu. Právě výtěr z krku může prozradit, zda je bolest v krku způsobena virem či bakterií a je nutné nasazovat antibiotika.


Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Výtěr z krku může být pro citlivější pacienty nepříjemný. Je ovšem třeba, aby byli zcela v klidu. Při výtěru z krku je vhodné, aby pacient zhluboka a klidně dýchal a neškubal hlavou.
    Samotný výtěr z krku provádí v ordinaci praktického lékaře zpravidla sestra, popř. doktor sám. K vyšetření je použita sterilní štětička (na jednou použití), kterou se provede stěr na povrchu krčních mandlí nebo nosohltanu. Štětička je poté ihned vložena do zkumavky.
    Pobolívá vás už delší dobu v krku? Nebo jste se dnes ráno vzbudili s prudkou bolestí v krku a chystáte se k lékaři? Předpokládáte, že by vám mohl provést výtěr z krku? V jakých případech má toto vyšetření smysl? Co výtěr z krku ukáže?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00