Jak na věc


výstava voskových figurín nymburk

Jarmila Janůjová : Vrstvení a ukládání

    Jako každý rok čeká na žáky, studenty, ale i členy volnočasových organizací velkolepá herna deskových a společenských her, výstava sbírek českých i zahraničních sběratelů hlavolamů,  a také řada doprovodných programů (přednášky, workshopy a další).
    Největší zajímavostí k vidění na letošní výstavě bude nejstarší dochovaný model Ježka v kleci. Jedná se o hlavolam vyráběný v Brooklynu přibližně od roku 1895 pod názvem Trilby. Tohoto i mnoho dalších typů ježka v kleci uvidíte společně s dalšími zajímavými hlavolamy, které budou na výstavě k prohlédnutí.
    Výstava má řadu doprovodných aktivit. Po loňském pozitivním ohlasu proběhnou opět dva hlavolamové workshopy pro veřejnost, jeden v pátek večer, druhý v sobotu odpoledne. Představí se výrobci i prodejci hlavolamů, hráči piškvorek a nadchnou určitě i aktivity Mozkoherny, kde ovládáte kuličku a další přístroje silou mysli, magnetické stavebnice nebo sestavování robotů a vědeckotechnické vzdělávání.
    Dodatečně prosím všechny zájemce o účast na Grafice roku 2018 o doručení prací na adresu Nadace Hollar, Melantrichova 5, Praha 1, a to ve dnech 3., 4. či nejpozději 7. ledna 2019 od 10.00 – 17.00. Děkujeme.


HERNÍ PARTNEŘI – VYSTAVOVATELÉ

    Ve vitrínách, ale i na hlavolamovém stole, si budou moci návštěvníci prohlédnout desítky mechanických hlavolamů, řadu z nich s možností koupě. Obchod Hry a hlavolamy bude mít na výstavě velmi zajímavé slevy. Objednejte si zboží předem a domluvte převzetí přímo na výstavě.
    Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet velké množství deskových her. Také se mi líbil stánek, kde prodával a ukazoval hlavolamy jeden starší pán z Říčan. Moc děkuji!
    ráda bych vám jménem všech dětí a učitelek, které včera navštívily výstavu Hry a hlavolamy na Novoměstské radnici, poděkovala. Akce je skvěle připravená a zorganizovaná. Děti by nadšené, my učitelky jsme navíc ocenily vlídný přístup všech organizátorů k našim zlatíčkům
     Tradičně nejoblíbenější částí výstavy Hry a hlavolamy je velká herna deskových her, ta je v pátek proto opět prodloužena až do 20 hodin, aby si ji stihli všichni dostatečně užít. Představí se zde stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Najdou se mezi nimi hry vhodné pro malé děti, pro náročnější hráče i zábavné hry pro celou rodinu. Hry si mohou návštěvníci pod vedením herních instruktorů zahrát a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou za výhodných podmínek také hned koupit.


JAROSLAVA SEVEROVÁ | Znovu od začátku : prostor, světlo, znak ||| Vyhlášení Grafiky roku 2018

    Na výstavu jsem brala děti již potřetí. Určitě je to skvělý akce, která děti vždycky nadchne a dokonce byla inspirací k SOC (Strategie Mlsného kocoura), která se v oboru matematika umístila na 9. místě v celostátním kole.
    Zúčastnila jsem se poprvé a byla jsem nadšená. Aktivně se zapojily i děti, které jsou obvykle ve škole unuděné. Určitě budeme chodit opakovaně. Děkujeme za opravdu krásnou akci. 
    Výstava je herní, interaktivní, zkrátka a dobře se připravte především na vyzkoušení her a hlavolamů na vlastní kůži. Pod vedením instruktorů si vybranou hru zahrajete a pak si ji můžete třeba za zvýhodněnou cenu rovnou koupit. Nebo si v herně můžete jen celý den hrát
    Umíte skládat Rubikovu kostku? Přijďte porovnat svoje dovednosti s dalšími fanoušky tohoto známého hlavolamu. A kdy? V sobotu 22. září na výstavu Hry a hlavolamy (Praha, Novoměstská radnice). Soutěže ve skládání 3x3x3 a 2x2x2 začínají v 11 hodin.
    Rozhýbejte nejen své mozkové závity, ale i tělo. Proto jsme pro vás domluvili 10% slevu v Duhovém parku. Stačí zadat při rezervaci vstupného na stránkách www.duhovypark.cz heslo „Hlavolamy“.


JUBILANTI HOLLARU 2019 | 9. 1. – 3. 2. 2019 ||| Příběhy v grafice | 10. 1. -. 3. 2. 2019

    Výstava je určená všem vystavovatelům s nomenklaturou týkající se vytápění, zateplení, regulace tepla, krbů, kotlů, tepelných čerpadel a dalších otopných systémů.
    Teplo, resp. vytápění a ohřev vody je důležitou a významnou položkou rozpočtu každé rodiny v České republice. Proto se Výstaviště Floria Kroměříž rozhodlo začít s tradicí pořádání nových výstav "THERMO", směřovaných především k tématu výběru nejvhodnějších otopných systémů v souvislosti s cenami jednotlivých paliv a energií a také k termoregulaci, izolačním materiálům a zateplovacím systémům. Speciální výstava THERMO se bude věnovanou této problematice komplexně tak, aby si návštěvník mohl vybrat, případně se zorientoval a získal pro sebe důležité informace, které mu pomohou.
    Výstava THERMO proběhne v termínu, kdy lidé budou mít čas řešit před zimou nezbytné úpravy a změny otopných systémů, případně využít dotačních titulů a realizovat změny či úpravy topení za příznivých finančních podmínek.


Výzva k účasti na Grafice roku 2018 ||| XXIV. Festival komorní grafiky | 28. 11. – 23. 12. 2018

    ………………………………………………………………………………………………………………..
    1. část – HLAVOLAMOVÝ WORKSHOP Pro zájemce je připraven hlavolamový workshop, kde se seznámí s řadou hlavolamů a osobně si je pod vedením instruktora vyzkouší. Pro školy bude probíhat ve středu, čtvrtek a v pátek dopoledne. Je možné se ale domluvit na workshopu i v odpoledních hodinách nebo víkendech pro skupiny od 10 osob. Délka 30-45 minut.
    Největší zajímavostí k vidění na letošní výstavě bude nejstarší dochovaný model Ježka v kleci. Jedná se o hlavolam vyráběný v Brooklynu přibližně od roku 1895 pod názvem Trilby. Tohoto i mnoho dalších typů ježka v kleci uvidíte společně s dalšími zajímavými hlavolamy, které budou na výstavě k prohlédnutí.
    Dále budete mít jednu z mála příležitostí vidět rozsáhlou sbírku hlavolamů Josefa Hordiny – ježka v kleci v mnoha provedeních, Rubikovy kostky, nemožné objekty, japonské dřevěné hlavolamy i sbírku retro hlavolamů.


MLADÁ GRAFIKA : DUŠAN KÁLLAY A JEHO ŽÁCI

    Vystavující autoři: Mikoláš Axmann, Milan Bauer, Karel Beneš, Irena Bujárková, Hana Čápová, Karel Demel, Petr Fiala, Eduard Halberštát, Pavel Hora, Helena Horálková, Xénia Hoffmeisterová, Jan Holoubek, Zbyněk Hraba, Said Ismail, Jarmila Janůjová, Oldřich Jelen, Ditta Jiřičková, Jan Kocman, Ladislav Kuklík, Michaela Lesařová-Roubíčková, Vlasta Matoušová, Michal Novák, Berenika Ovčáčková, Jiří Samek, Eva Sendlerová, Pavel Sivko, Hana Storchová, Jan Šafránek, Eva Vlasáková, Lenka Vojtová, Olga Vychodilová, Bohunka Waageová
    Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.
    Vystavené hlavolamy budou především ze sbírky Josefa Hordiny (Mozkolam.cz), ale poprvé budou na výstavě k vidění i exponáty ze sbírky Stanislava Tvrdíka, významného sběratele a výrobce hlavolamů.
    Vystavující autoři: Petr Fiala, Ivo Křen, Berenika Ovčáčková, Dalibor Smutný, Barbara Šalamounová, Ladislav Sýkora, Ivana Lomová, Tomáš Hřivnáč, Miroslav Pošvic, Michal Novák, Ditta Jiřičková, Magdalena Vovsová, Renata Maesová, Jan Holoubek, Michaela Lesařová-Roubíčková, Josef Saska, Josef Mžyk, Olga Vychodilová, Karel Zeman, Zdeněk Strouhal, Daniela Benešová


SKLÁDÁNÍ MOZAIKY Z RUBIKOVY KOSTKY

    Poradenství pro návštěvníky výstavy zajistí tým specializovaných odborníků a možnost se zorientovat v otázkách volby správného postupu nebo vhodné technologie při vytápění bude mít každý, kdo na výstavu přijde.
    Dva životy, dvě kultury, dvě země. Řekové na českém území od 2. poloviny 20. století do současnosti9. 11. - 30. 11. 2018, Foyer budovy Krajského úřadu JMK
    Novoměstská radnice se v září na čtyři dny opět zaplní hlavolamy a deskovými hrami. Oblíbená výstava určená nejen pro děti, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her se bude konat 19. – 22. září 2018. V prostorné herně v historickém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí tak budou mít návštěvníci možnost si všechny hry vyzkoušet, s pravidly a výběrem hry poradí herní instruktoři. Lákadlem letošního roku bude nejstarší dochovaný model ježka v kleci z konce 19. století.
    Dne 13. září 2013 začíná 1. ročník celostátní výstavy THERMO věnovaný vytápění, úsporným otopným systémům, zateplování, využití obnovitelných zdrojů. Výstava je určena především koncovým spotřebitelům, kteří řeší otázky kolem vytápení a chtějí být připraveni na zimu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00