Jak na věc


výstava mobilních prodejen

14. 1. 2018 Hanácká národní výstava Brno

    Dalšího zástupce jsme měli ve třídě pracovní, kde nás skvěle reprezentoval Sean Connery Atison a od velmi přísně posuzujícího rozhodčího vybojoval známku Velmi dobrá a 2. místo ve své třídě!!!
    Na této výstavě se odchovy naší chovatelské stanice sešly v hojném počtu. Bylo přihlášeno 7 jedinců pocházejících z naší chovatelské stanice a jsme moc rádi, že jsme se s nimi a jejich páníčky mohli setkat.
    První květnový víkend jsme vyrazili na výstavu do Lučence. Je to krásný kout Slovenska s krásnou přírodou. Zlákalo nás sem mimo jiné i to, že se výstava koná v parku. Venkovní výstavy máme rádi, je to sice spojené trochu s rizikem nevyzpytatelnosti počasí, ale to k tomu zkrátka patří. Výstav konaných venku stále ubývá, nahrazují je výstavní haly, které sice poskytují lepší zázemí lidem, ale pro psy je to prostředí dost nepřirozené.
    Xixaonka tento den opravdu zazářila a máme z ní velkou radost. Nejprve zvítězila ve své třídě a následně v konkurenci vítězných fen z ostatních tříd vyběhala své dosud nejvýznamnější prvenství – doubleCAC a BOS!!! (nejlepší dospělá fena a nejlepší jedinec opačného pohlaví). Porazit ji dokázal jen světový vítěz Ferrari in Dinastii Chempionov.


Eduard Ovčáček : Struktury | 31. 10. – 25. 11. 2018 ||| vyhlášení GRAFIKY ROKU 2018

    Ivo Sedlacek, Irmgard Flemming, Kaška Pietrzak, Michal Kurkowski, Andrzej Brzegowy, Andrzej Markiewizc, Adam Romaniuk, Ondřej Michálek, Xénia Hoffmeisterová, Berenika Ovčáčková, Xénia Hoffmeisterová, Zuzana Růžičková, Jaroslava Severová, Jiří Sozanský
    Na výstavě jsme se setkali se třemi štěňátky a jejich majiteli z našeho posledního vrhu X, z nichž Xirra se již vystavovala a získala ve třídě štěňátek krásnou známku VN1.
    Na konci července jsme se zúčastnili krásné výstavy s úžasnou, neopakovatelnou atmosférou.Výstava se koná ve Splitu na stadionu v centru starého města, vystavuje se vždy večer od 19ti hodin, stadion a každý kruh je krásně osvětlený, a o půlnoci začínají závěrečné soutěže. Podle našeho hodnocení je to jedna z nejhezčích výstav, jakých jsme se kdy zúčastnili.


26. 8. 2017 Klubová výstava ČMKCC

    Kdo to nezažil, nepochopí. Samozřejmě že lze najít spoustu důvodů, proč tímto „divadlem“ pohrdat. A je zajímavé, že tyto důvody zaznívají nejčastěji z úst těch, kteří tu atmosféru nikdy nezažili anebo na této úrovni neuspěli. Pro nás je to ale výzva – výzva uspět po boku těch nejlepších, být výborní ve světové konkurenci. Vidět nejlepší handlery a také psy. Není nic lepšího než vidět všechny ty psy z fotek na facebooku naživo. Jejich reakce, pohyb, povahu. Vždyť zvládat stres na takové velké akci je nejlepší důkaz o povaze psa.
    Koncem května jsme vyrazili na víkendovou akci Slovenského cane corso klubu. V sobotu byl na programu 1. ročník Mistrovství Slovenska ve výkonu, v neděli pak klubová výstava, na kterou byl pozván jako rozhodčí dlouholetý chovatel a specialista na plemeno pan Munteanu Muncan ze Srbska. Obě akce se našim slovenským přátelům opravdu vydařily, i když v sobotním závodě zazářili hlavně účastníci z Čech – Petra Heinrichová v kategorii IPO 3 a Josef Hanzal v kategorii BH. Vyzdvihnout musím také pohoštění pro účastníky. Tento kraj, kde se akce konala, je světově známý husími pečínkami – tzv. husačinou. V sobotu večer tedy nechyběla na stole husí pečínka, lokše, nakládaná zelenina a další místní speciality, které jsme ujídali ještě dlouho do noci.
    Chovatelská stanice Atison se 12 . listopadu 2017 zúčastnila Světové výstavy psů v Lipsku. Výstavy se zúčastnilo přes 31 000 psů ze 73 zemí a těmito počty se WORLD DOG SHOW LEIPZIG 2017 stala největší světovou výstavou v historii FCI.


12. 11. 2017 Světová výstava psů Lipsko

    Přehled výstav v roce 2018 naleznete zde (soupis výstav mimo Galerii Hollar je průběžně aktualizován): http://hollar.cz/vystavni-plan/vystavni-plan-2018/
    Takováto setkání jsou velmi poučná a účast na nich by měla být základem pro každého chovatele, který to s cane corso myslí alespoň trochu vážně. Bohužel z České Republiky jsme byli opět jedinými zástupci.
    První červnový víkend byl ve znamení třídenního výstavního maratonu v Nitře. Jako vždy jsme pak pobyt sobě i pejskům zpestřili výletem, aby to naše výstavní cestování nebylo jednotvárné a nepřestalo je bavit. Tentokrát jsme se rozhodli pro výšlap na vrh Zobor tyčící se nad Nitrou. Byla to síla, ale dali jsme to.


Pavel Sivko : Mimoděk /// Praha : rudolfinské reflexe

    Na první výstavě sezóny se sešlo hned 6 našich odchovů. Rozhodčí pan Václavík byl přísný ale spravedlivý. Jako jeden z mála se nerozpakoval psy přeměřit, a pokud nesplnili výšku, bez váhání snížil známku. Je to první vlaštovka, ale doufáme, že tento trend bude pokračovat. Není možné, aby tituly nejvyšší sbírali v Čechách psi, kteří se nedostanou výškou ani do tolerance. Bohužel se pak tento trend odráží v celkové populaci Cane corso a namísto impozantních molossů máme v Čechách jakousi „odlehčenou variantu“ .
    Na tuto výstavu jsme si jeli splnit další výzvu a to – zisk titulu CACIB pro našeho šampiona Percyho Atison. Hned první den výstavy se nám naše přání splnilo – Percy získal od paní rozhodčí z Finska tituly V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví z 26 přihlášených psů!!!
    Jsme moc rádi, že naše odchovy zaznamenávají úspěchy i v zahraničí. Oba naši kluci nám udělali radost v Bratislavě. Percy se navíc svým vítězstvím stal ŠAMPIONEM SLOVENSKA a to ve věku pouhých 24 měsíců. Soníčkovi jsme pak vyzvedli titul JUNIORŠAMPION SLOVENSKA, na který získal nárok na výstavě ve Veĺké Idě.
    U příležitosti Světové výstavy v Amsterodamu se konalo ještě několik doprovodných výstav. První z nich byl Benelux Winner, na kterém jsme již mohli potkat zástupce nejvýznamnějších chovatelských stanic světa (např. Gerassi Corso – Izrael, Iz Dinastii Chempionov – Rusko).


1. 5. 2016 Mezinárodní výstava Praha

    Na této výstavě jsme využili i možnosti prezentovat v závěrečných soutěžích Chovatelskou skupinu. Do této soutěže může chovatel přihlásit 3 – 5 psů z vlastního chovu, kteří pocházejí z různých spojení (min. od dvou různých otců nebo matek – nelze tedy přihlásit jen sourozence) a rozhodčí následně posuzuje vyrovnanost a podobnost těchto jedniců.
    Klubová výstava ČMKCC se konala v krásném prostředí kempu na Džbáně. Výstavu posuzovala paní Olga Dolejšová. Naši chovatelskou stanici reprezentovali tito jedinci:
    Víkend na Slovensku jsme si my i naši čtvernožci opět užili. Kromě dvou mezinárodních výstav jsme stihli husí pečínku ve Zlaté huse (Slovenský Grob), procházku u Dunaje, návštěvu Bratislavského hradu a super večer s kapelou Brokáto, kde hraje náš dobrý známý a také chovatel cane corso Eda Pribul.
    Na ukončení výstavní sezóny jsme se vypravili do vzdálené ale krásné Černé Hory. Cane corso je zde velmi populární plemeno a na výstavě bylo jedno z nejpočetnějších. I přes to Willis Bruce Atison vybojoval 2x CAJC, BOJ a tím získal tituly Junior Šampion a Junior ‚Grand Šampion Montenegra.
    Naši chovatelskou stanici reprezentovali tito psi: Sonny Corleone Atison (Quintus x Int. Ch. Gerta Atison), Willis Bruce Atison (Ch. Percy Atison X Chaennasicula) a Xavera Atison (Ch. Percy Atison x Sofie Atison).


29. – 30. 10.  DUO CACIB Praha

    Výstava prezentuje grafické listy, tištěná média a další práce související s tištěným principem  a daným námětem.  Vystavujícími jsou přizvaní zahraniční umělci z Německa, Polska a členové SČUG Hollar.
    Cane corso se zúčastnilo přes 200 jedinců, což sice není nejvyšší počet, ale i tak je to úctyhodné číslo vezmeme-li v potaz, že se výstavy nesměli účastnit jedinci s kupírovanýma ušima a ocasem.
    Srdečně gratulujeme majitelům našich odchovů Denisovi Gackovi a Vl. Vonáskovike skvělým výsledkům a mnohokrát děkujeme Veronice Noháčové za perfektní předvedení Seana a Sonnyho, Lucce Mikyskové za pomoc a asistenci. Všem díky.
    Jsme moc rádi, že se naše odchovy líbily i zahraničnímu panu rozhodčímu a potvrdily své kvality v (na Čechy) mimořádně silně obsazené výstavě. Gratulujeme majitelům našich úspěšných odchovů p. Gackovi a p. Vonáskovi a děkujeme za super reprezentaci!!!
    Gratulujeme také ch. st. Riganonna, která ve třídě mladých prezentovala odchov po našem Jardovi (Jorg Atison) a jen o malý kousek jim uniklo vítězství.


14. 8. 2016  Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

    KOLETA JE JIŽ 3. GENERACE ODCHOVŮ NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE, KTERÁ SE MŮŽE PYŠNIT TÍMTO MIMOŘÁDNÝM TITULEM!!! (Její matka je Int. Ch. Dominika Atison, babička Int. Ch. Berta Atison)
    Krásný úspěch zaznamenal náš odchovanec Willis Bruce Atison na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích – pouhý den po svých 9ti měsíčních narozeninách si nadělil super dárek. Od pana rozhodčího Václavíka získal ocen ění V1, CAJC, BOJ, BOS!!! (vítěz třídy mladých, nejlepší mladý jedinec, nejlepší jedinec plemene opačného pohlaví).
    A je to tady. Výstava roku. Světovka. Nejvyšší meta každého chovatele (a kdo říká, že ne, tak si lže do kapsy
    Celkem bylo na WDS Amterodam přihlášeno více než 33 500 psů ze 74 zemí celého světa. Cane corso reprezentovala jako již tradičně naše chovatelská stanice a nově také začínající chovatelská stanice Korec corso. Je škoda, že tak málo chovatelů z ČR má zájem porovnat úroveň svého chovu se světovou špičkou.


29. 5. 2016 Mezinárodní výstava psů Litoměřice

    V sobotu jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v Nitře. Do Nitry jezdíme rádi, výstava je vždy dobře zorganizovaná a úroveň vystavovaných psů je řádově vyšší než v Čechách. Není divu, sjíždí se sem konkurence kupírovaných psů z celé Evropy a nejinak tomu bylo i dnes. Sjela se konkurence se Srbska, Ukrajiny, Rumunska, Maďarska, samozřejmě Slovenska a my z Čech. V této silné konkurenci získal náš Percy ve třídě šampionů krásné 2. místo, náš mladý odchovanec Unrius pak známku výborná ve třídě mladých.
    Nejinak tomu bylo i zde – psy posuzoval pan Emil Muncan z Rumunska a feny paní Montserat Fernandez ze Španělska. Přítomni byli chovatelé i vystavovatelé z celé Evropy včetně Ruska a Izraele. Posouzení bylo velice pečlivé a podrobné, výstava se protáhla do pozdních večerních hodin. O to více nás těší výsledek našeho odchovance Nessika v silně obsazené třídě mladých:
    V neděli si paní rozhodčí neváhala vzít metr, když si nebyla jistá, zda náš Soník splňuje výškou standard.  Když po přeměření zjistila, že je i přes svůj opravdu mohutný a impozantní vzhled standardní výšky, bylo o výsledcích rozhodnuto.
    Tento den jsme měli tu čest zúčastnit se Speciální klubové výstavy při Světové výstavě v Lipsku organizované německým klubem Cane corso. Zahraniční klubové výstavy jsou prestižní záležitostí, kluby si zvou jako rozhodčí světové chovatele cane corso, kteří opravdu naše plemeno znají a posudek od nich má skutečnou váhu.


13. 8. 2017 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

    V sobotu měl evidentně pan rozhodčí o velikosti Cane Corso jiné představy, a tak naše psy, kteří se vymykali výškou a mohutností, neocenil. Velmi dobrého výsledku dosáhl Sean Connery – mezitřída – V1, CAC, resCACIB, Damon Mat Atison – třída veteránů – V1 a Dominika Atison – třída veteránů – V1, BOV – nejlepší veterán.
    Této výstavy se zúčastnil mladý odchov po našem Jardovi Clooney Riganonna a vedl si s páníčkem opravdu skvěle, protože si domů odvezli tituly CAJC, BOJ a dokonce i BOS – pro nejlepšího jedince opačného pohlaví!!! – to vše vě věku pouhých 10 měsíců. Gratulujeme.
    Jedná se o prestižní setkání chovatelů a jejich odchovů, na kterém se řeší další směřovaní našeho plemene. Rozhodčími byli zkušení chovatelé, odborníci na cane corso, kteří každého psa velmi pečlivě posoudili a své posudky zapsali do jakési „bonitační karty“, kterou pak každý majitel obdržel.
    Do Erfurtu tentokrát vyrazil náš odchovanec Riggs (Sean Connery Atison) se svým páníčkem Denisem Gackem a svojí prakticky již dvorní vystavovatelkou Veronikou Noháčovou. A Němce tedy rozhodně nešetřili:


25. – 26. 11. 2017 DUO CACIB Montenegro

    Ze sedmi prezentovaných psů – našich odchovů – jich 6 získalo známku výborná – ocenění nejvyšší si odnesla Intešampionka Koleta Atison, která ve třídě šampionů získala tituly CAC, CACIB, BOB – tedy nejlepší dospělá fena i nejlepší jedinec plemene.
    Opět jsme se po čase vypravili na prestižní výstavu do Lucemburska. V Lucembursku je vždy velká konkurence, sjíždějí se sem vystavovatelé z celé západní Evropy, ale také z Ruska a dalších pobaltských republik. Proto jsme sem nejeli s nějakými přehnanými ambicemi, chtěli jsme porovnat úroveň našeho chovu s Evropou a opět se setkat se známými chovateli. Naše chovatelská stanice se může pochlubit již několika Lucemburskými šampiony – Int. Ch. Berta Atison, Int. Ch. Dominika Atison (ta je zároveň i Junioršampionkou Lucemburska) a i když nám tentokrát vítězné vavříny unikly jen o vlásek, opět jsme si ve velké konkurenci potvrdili, že držíme krok se světem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00