Jak na věc


výpověď dohodou podaná zaměstnancem

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Mnozí lidé se cítí v zaměstnání třeba krátkodobě špatně a snaží se řešit za pomocí výpovědi neshody s kolegou anebo s firemním vedením či strategií konkrétního podnikatelského subjektu. Je to škoda, jelikož se takto dostávají do nezáviděníhodné situace. Pokud již totiž jednou doručíte svou výpověď stávajícímu zaměstnavateli, velmi složitě se bere zpět. Je samozřejmě možné se proti svému stávajícímu rozhodnutí odvolat, nicméně musí s tím souhlasit zaměstnavatel, který se ale vaše jednání může dotknout natolik, že výpověď příjme a nebude se chtít dál o ničem bavit. Najdou se ale i zaměstnavatelé, kteří pochopí vaši momentální frustraci a vezmou výpověď zpět.
    Výpověď podaná zaměstnancem je velmi často řešeným úkonem v oblasti pracovního práva. Není se čemu divit, jelikož důvody zaměstnance mohou být nejrůznější a jsou to právě zaměstnaní lidé, kteří nejsou spokojeni ve svém stávajícím zaměstnání a odchází jinam. Základem pro úspěšný odchod z konkrétní práce je pochopitelně správné podání výpovědi. Zaměstnanec se samozřejmě může nechat lidově řečeno vyhodit, nicméně v tomto případě přijde o spousty důležitých výhod. Nové zaměstnání s emu také bude hledat velmi složitě. I proto se vyplatí výpověď dohodou podaná zaměstnancem. Na veškerých podmínkách se totiž se zaměstnavatelem dohodne a ani jedna strana nezůstane té druhé nic dlužná. Podívejme se tedy, jakým způsobem je třeba tuto výpověď napsat a podat.


Žádost o přeložení na jiné pracoviště

    V každém případě nepočítejte s tím, že pracovní poměr skončí ihned v momentu, kdy podáte výpověď. Ihned může být ukončen pouze ve zkušební době, což znamená do třech měsíců od počátku vykonávání zaměstnání. Zaměstnanec podávající výpověď dohodou musí počítat s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Ta začíná běžet od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po tom, v němž byla podána výpověď. Pokud je domluva možná, lze ukončit pracovní poměr i dříve. Zaměstnavatelé ale v drtivé většině lpí na dodržení dvouměsíční výpovědní lhůty. Není se čemu divit, jelikož najít si náhradu za odcházejícího zaměstnance nemusí být vždy zrovna nejjednodušší.
    Velmi důležitou roli hraje pochopitelně i vzor konkrétní výpovědi. Ten si budete moci stáhnout pohodlně na internetu. Stačí zadat pouze zmiňované heslo do vyhledávače a ten vám najde spousty výsledků. Optimální je přitom volit co nejjednodušší vzory, které dokážou přesně pojmout ty nejdůležitější informace. Momentálně jsou k dispozici v nejrůznějších podobách, z nichž si jistě vyberete takovou, která vám bude plně vyhovovat. Výpověď musíte podat přímo zaměstnavateli, a to v obálce nebo elektronické podobě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9853
cache: 0024:00:00