Jak na věc


vítr aktuálně

Vítr dosáhl síly orkánu, foukal až 160 km/h! Tisíce lidí nemají proud

    Pojišťovny začaly sčítat škody po bouři Vaia, která se tento týden prohnala Českem. Jdou do stamilionů korun, ale jsou to zatím jen odhady. Nejhorší situace byla v noci na úterý, kdy bylo bez proudu 60 tisíc domácností a hasiči museli vyjíždět ke stovkám událostí.
    VOLO - detektor větru.Impulsy při konstantním větru (impuls/s / km/h) ~ 0,25Max. kontaktní proud 70 mAMax. kontaktní napětí 50 VOdpor při uzavřeném kontaktu 20 ohm
    Počasí v posledních dnech zaskočilo některé evropské země. Sněhová kalamita zasáhla v úterý jih Francie, kde místy napadlo až půl metru sněhu. Bez elektřiny byly tisíce domácností, někteří lidé museli být evakuováni. Sníh napadl i ve Španělsku. Pro změnu silné deště způsobily záplavy v Itálii, v Rakousku a ve Slovinsku.
    Podle meteorologů nás čeká větrný víkend. Na neděli dokonce vydal Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) výstrahu před silným větrem, který na horách může dosáhnout až síly vichřice. V Krkonoších a Jeseníkách stále platí varování před lavinami.
    Silný vítr, který v noci udeřil na Česko, zastavil železniční dopravu na několika místech. Hasiči vyjížděli především k popadaným stromům a zatopeným sklepům. Asi 7000 domácností zůstává bez proudu.


Příroda v Evropě se zlobí: Záplavy, tornádo i sněhová kalamita!

    Měření rychlosti a směru větru provádíme na vrcholku sedlové střechy. Díky tomu je měření zajistěno dostatečnou výškou nad terénem. Měření nám zajišťuje anemometr, což je měřidlo rychlosti a směru větru. Měření je prováděno v intervalu po 11 sekundách.
    Meteorologové varují před silným větrem, který bude Česko sužovat po celý víkend. V sobotu by měl zasáhnout zejména západní polovinu Čech, v neděli dorazí i na Českomoravskou vrchovinu a severovýchod Moravy.
    Silný vítr opět zasáhne Českou republiku. Podle meteorologů se může objevit od čtvrtečního dopoledne až do večera na severu a východě Čech a na západě Moravy.
    První dny nového roku budou podle meteorologů pořádně větrné. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před silným větrem, který v příštích dnech dosáhne rychlosti až 110 km/h. Na Českomoravské vrchovině v neděli dokonce vítr dosáhl rychlosti orkánu.
    Východočeští hasiči mají v sobotu odpoledne spoustu práce. Musejí se totiž potýkat se silným větrem, který se "stěhuje" přes kraj a nechává za sebou nejen popadané stromy, ale i další spoušť.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00