Jak na věc


vítr aktuálně

Nová výstraha ČHMÚ! Prudký vítr přinese navíc i sníh a náledí

    Meteorologové varují před silným větrem, který bude Česko sužovat po celý víkend. V sobotu by měl zasáhnout zejména západní polovinu Čech, v neděli dorazí i na Českomoravskou vrchovinu a severovýchod Moravy.
    Počasí v posledních dnech zaskočilo některé evropské země. Sněhová kalamita zasáhla v úterý jih Francie, kde místy napadlo až půl metru sněhu. Bez elektřiny byly tisíce domácností, někteří lidé museli být evakuováni. Sníh napadl i ve Španělsku. Pro změnu silné deště způsobily záplavy v Itálii, v Rakousku a ve Slovinsku.
    Silný vítr, který v noci udeřil na Česko, zastavil železniční dopravu na několika místech. Hasiči vyjížděli především k popadaným stromům a zatopeným sklepům. Asi 7000 domácností zůstává bez proudu.
    Východočeští hasiči mají v sobotu odpoledne spoustu práce. Musejí se totiž potýkat se silným větrem, který se "stěhuje" přes kraj a nechává za sebou nejen popadané stromy, ale i další spoušť.
    Pojišťovny začaly sčítat škody po bouři Vaia, která se tento týden prohnala Českem. Jdou do stamilionů korun, ale jsou to zatím jen odhady. Nejhorší situace byla v noci na úterý, kdy bylo bez proudu 60 tisíc domácností a hasiči museli vyjíždět ke stovkám událostí.


Zvyšují se úroky hypoték i půjček, na běžném účtu v bance je ale úrok nula.

    První dny nového roku budou podle meteorologů pořádně větrné. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před silným větrem, který v příštích dnech dosáhne rychlosti až 110 km/h. Na Českomoravské vrchovině v neděli dokonce vítr dosáhl rychlosti orkánu.
    VOLO - detektor větru.Impulsy při konstantním větru (impuls/s / km/h) ~ 0,25Max. kontaktní proud 70 mAMax. kontaktní napětí 50 VOdpor při uzavřeném kontaktu 20 ohm
    Silný vítr opět zasáhne Českou republiku. Podle meteorologů se může objevit od čtvrtečního dopoledne až do večera na severu a východě Čech a na západě Moravy.
    Podle meteorologů nás čeká větrný víkend. Na neděli dokonce vydal Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) výstrahu před silným větrem, který na horách může dosáhnout až síly vichřice. V Krkonoších a Jeseníkách stále platí varování před lavinami.
    Měření rychlosti a směru větru provádíme na vrcholku sedlové střechy. Díky tomu je měření zajistěno dostatečnou výškou nad terénem. Měření nám zajišťuje anemometr, což je měřidlo rychlosti a směru větru. Měření je prováděno v intervalu po 11 sekundách.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9468
cache: 0024:00:00