Jak na věc


víme proč

Den otevřených dveří v Mitas Agro Otrokovice

    Využijte naše podrobné vyhledávání, kde můžete hledat například podle doby trvanlivosti, nové nebo naopak tradiční výrobky, výrobky oceněné na výstavách nebo nesoucí označení kvality a stupeň kvality. Je možné zjistit dostupnost potravin v tržní síti nebo množství práce, které je potřebné k přípravě potraviny ke konzumaci.
    Vážený návštěvníku našich stránek,rádi bychom Vás informovali, že na této internetové stránce už nepodporujeme prohlížeč Microsoft Internet Explorer verze 6 (odvozené a předešlé verze).
    Cílená osvěta v obcích by měla probíhat minimálně jeden až dva roky před zavedením systému svozu bioodpadů. Pokud svozový systém a zpracovatelské kapacity předimenzujeme, úspory z odděleného sběru bioodpadu budou nižší.
    Projekt Víme co jíme se zaměřuje na české potraviny. Web vimecojime.cz Vám přináší podrobné informace o českých potravinách a jejich výrobcích. Najdete zde kompletní složení potravin, včetně vysvětlení, co jsou jednotlivé složky zač, informace o výživové hodnotě, možném obsahu alergenů a další.
    Aktuální nástup vysílání ve formátu DVB-T2 znamená pro většinu domácností nutnost změny. Buď musí doplnit televizor dalším zařízením, nebo pořídit zcela nový.


Osvědčené babské rady na zdravé a krásné vlasy

    Databázi potravin naplňujeme postupně, takže pokud zde dnes nenajdete to, co hledáte, za týden už to může být jinak. Děkujeme za Vaši trpělivost a prosíme Vás o Vaše případné podněty a připomínky - napište nám.
    Zaplatíš drobný účastnický poplatek a sama si musíš uhradit cestu. Proto předem zvaž, kam chceš vyrazit, protože rozdíl mezi letenkou do Afriky a jízdenkou do Polska je markantní.
    Bojíš se, že tě vaši samotnou nepustí? Pokud se ti tento nápad líbí, ale na zahraniční workcamp ti rodiče jet nedovolí, vyber si z nabídky českých workcapmů. Cizí jazyky můžeš vypilovat i tam, protože spousta cizinců míří na workcampy k nám. Nabídku českých workcampů najdeš opět na webu INEXu, na stránkách sdružení Duha www.duha.cz, nebo na stránkách výměnné sítě dobrovolníků WWOOF www.wwoof.cz.
    12.06.2013 V Holešově na zámku se uskutečnila akce, kde se zahajovala výstava malého fotografa Kryštofa, který byl oceněn několika cenami za svůj pohled na svět malého chlapce, který má evidentní talent na fotografování. ...


Stylové i pohodlné: Legíny na čtyři způsoby

    Zapojení zemědělcůAbychom bioodpad začali ve velkém třídit a využívat jako hnojivo, stačí aplikovat jednoduchý recept. Podstatou řešení je propojit zemědělce s obcemi, aby zemědělci profitovali na zpracování bioodpadu a získali:
    Potřebovala bys pohnout se svou mizernou angličtinou, ale na jazykový kurz ani speciální jazykový tábor nemáte peníze? Do světa můžeš vyrazit i za mnohem menší peníz. Víme jak, víme kam a odjet můžeš už za pár dní!
    Otázky nad novou studií účinku B vitaminů u skupiny žen se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění01. 02. 2007Doplňky výživy s B-vitaminy nechrání před kardiovaskulárními chorobami, říkají výsledky americké studie účinků antioxidantů a kyseliny listové u žen se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění.
    11.07.2013 V Holešově se konal jubilejní ročník závodů na horských kolech takzvaný Drásal bikemaraton, který láká nadšence z celé republiky, aby si ověřili jestli jsou schopni tuto trasu zvládnout. ...
    24.06.2013 Jedná se o největší akci v rámci Holešova za celý rok, letos tuto událost navštívilo asi 10 000 vesměs spokojených návštěvníků. Oproti loňskému roku, kdy se stály neskutečné ...


Plánujete dovolenou a nevíte, kde se ubytovat? Zkušení cestovatelé vám poradí

    Už jsi slyšela o workcampech? Dalo by se to přeložit jako pracovní tábor, ale to je termín dost zavádějící. Je to prostě taková neplacená brigáda v zahraničí. Můžeš jet třeba pomáhat opravovat hrad ve Skotsku, starat se o postižené děti v Holandsku, nebo se podílet na organizování divadelního festivalu na Ukrajině. Zadarmo máš bydlení a stravu a čeká tě docela fajn práce – a hlavně v kolektivu mladých lidí z celého světa.
    Podle způsobu svozu a zpracování bioodpadu zde svůj podíl může mít i odpadová společnost. Peníze mohou zbýt i na dlouhodobou osvětu a výchovu ke správnému třídění bioodpadů a podpoře kompostování.
    Že jsou ženy upovídanější než muži, to je obecně známý fakt. Dokazuje to i průzkum četnosti využívání mobilních služeb, něžné pohlaví v počtu provolaných minut i odeslaných SMS zpráv vítězí na celé čáře. Komu ženy nejčastěji volají? Jaké je jejich nejoblíbenější mobilní zařízení? A jak často využívají data? Omrkněte detailní statistiky.
    08.05.2014 Dne 8.1.2014 pořádal Mitas pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky den otevřených dveří. Zaměstnanci měli možnost pozvat své nejbližší, aby se mohli podívat kde pracují. Závod ...


Jak funguje zázrak jménem micelární voda?

    Pro většinu z nás není problém třídit odpad, pokud máme dostatek informací co nám to přinese a jak třídění realizovat. Proto právě zde získáte informace jak kompostovat na zahradě nebo komunitně na sídlišti, ve školách a v mateřských školách, ve firmách. Individuálně můžeme vermikompostovat v bytech, nebo na dvorku v otočném kompostéru. I ve městech kompost najde široké využití.
    Hořká čokoláda účinkuje podobně jako aspirin01. 02. 2007Podle nové studie zkoumající vliv kakaa na krevní destičky může kakao podobně jako aspirin účinkovat při prevenci srdečních záchvatů.
    Krátkodobé projekty v zahraničí neboli workcampy jsou ve světě velmi rozšířenou, netradiční formou poznávání cizích zemí, která se snoubí s pomocí na veřejně prospěšných projektech. Dobrovolníci z různých zemí světa během dvou až tří týdnů společně bydlí a pracují na nejrůznějších aktivitách, ať už kulturního, sociálního nebo ekologického zaměření. Workcampů se obvykle účastní 5 až 20 převážně mladých lidí. Na místě je jim poskytnuto zázemí včetně ubytování a stravování.


Mapa pokrytí rozvozem chlazené stravy

    Plánujete dovolenou, ale nevíte, kam vyrazit? Rádi byste se vydali na vlastní pěst prozkoumat Španělsko? Nevíte, jaký typ ubytování je tím nejlepším pro rodiny s dětmi? Otázek při plánování dovolené vyvstane celá řada, najít odpověď ale na ně nemusí být vůbec těžké. Stačí se poradit s těmi, kteří jsou zcestovalí a kteří řeší stejné problémy jako vy.
    Kdy je ten správný čas na první milování? Jak poznám, že jsem už připravená? Podobné otázky si kladou snad všechny holky, které mají své poprvé teprve před sebou. Není kam spěchat. Pravdou je, že když tomu necháme volný průběh, přijde to úplně samo. Čím byste se k tomu rozhodně neměly nechat dotlačit?
    Než začne obec vytvářet kapacity na zpracování bioodpadů (kompostárny, bioplynové stanice,...), měli bychom si být jisti, že jsme udělali maximum pro jeho zpracování svépomocí. Takovéto nakládání s bioodpady:
    Bioodpad je jediným druhem odpadu, který lze v domácích podmínkách velmi kvalitně recyklovat na cenné organické hnojivo. Právě na tuto jedinečnost zapomínáme, když bioodpad jako součást směsného komunálního odpadu vyvážíme na skládky nebo dokonce do spaloven. Zcela zbytečně tak utrácíme peníze za svoz, platíme za skládkování či spalování a přitom se ochuzujeme o potřebný kompost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00