Jak na věc


vánoční akce na vysočině

VÁNOCE DĚTEM - veletrh pro děti již počtvrté

    PRAHA: Záměrem projektu je vytvořit nový podpůrný informační systém Národní eKnihovna, který posune Národní knihovnu ČR do 21. století, a to především efektivním řízením vztahů s uživateli, nabídkou moderních služeb poskytovaných široké odborné i laické veřejnosti, ale i aktuálních technologických platforem a nasazováním nových ICT technologií, především pak mobilních zařízení, čteček čárového kódu nebo RFID čteček, bezkontaktních čipových karet atp.
    KRAJ VYSOČINA: Hlavní návštěvnická sezóna na hradech a zámcích na Vysočině, které spravuje Národní památkový ústav v Českých Budějovicích, skončila. Památky opět patřily k vyhledávaným turistickým cílům a centrům kulturního a společenského života. Většina nabídne návštěvníkům i zajímavé adventní či vánoční akce. Na všech památkách bude v během zimy probíhat úklid a příprava nové sezóny.
    Turisticky nejvyhledávanější památkou se i v letošním roce stal s výrazným náskokem oproti ostatním památkám zámek Telč. Ve srovnání s loňskem zaznamenal nejvyšší procentuální nárůst zámek Náměšť nad Oslavou, kam zavítalo o 15 procent zájemců více. Téměř jedenáctiprocentním nárůstem v počtu návštěvníků se pyšní telčský zámek.


Zkoušíme pro Vás hračky na vlastní kůži

    ČR: První díl komiksu Rychlé šípy vyšel před 80 lety 17. prosince 1938 v časopisu Mladý hlasatel. Autorem příběhů byl spisovatel Jaroslav Foglar, ilustrátorem první série Jan Fischer. Celkem vzniklo 315 dílů komiksu a podíleli se na nich další tři výtvarníci, od roku 1968 již jen Marko Čermák. Jednou z iniciativ, které k tomuto výročí letos organizuje Skautská nadace Jaroslava Foglara pod názvem Rok Rychlých šípů, je oslava na domovské stránce českého Googlu.
    VysočinaPropagační materiályLidová kulturaOsobnosti VysočinyNEJ VysočinyAktualityAktuality archivPartneřiInformační centraVirtuálněGeohraPropagační materiály archivTuristické novinyMobilní turistická aplikaceMateriály cizojazyčnéFilm VysočinaAplikace Cyklovýlety


Vánoční trhy Havlíčkův Brod 2018

    V e-Turistických novinách si každý najde to své, ať jste sportovec, rodina s dětmi nebo třeba návštěvník Vysočiny, který si přijel užít pravou vánoční atmosféru. „Cílem bylo vytvořit přehledné a graficky příjemné noviny, které dají přehled o tom, co na Vysočině dělat v zimním období. Budeme rádi, když si je návštěvníci nebo i lidé z Vysočiny stáhnou a nahlédnou do něj, když budou plánovat volný víkend, vánoční svátky nebo třeba týdenní zimní dovolenou na Vysočině,“ doplnila autorka novin Monika Brothánková z Vysočina Tourism s tím, že podklady do novin včetně fotografií poskytli pracovníci turistických informačních center na Vysočině, regionální podnikatelé v cestovním ruchu a další partneři Vysočina Tourism, a za to jim patří velký dík. „Ambicí jistě není obsáhnout vše, co se na Vysočině v zimě děje, ale poukázat na to, že v regionu máme řadu akcí i míst, které stojí za to v zimě navštívit,“ uzavřela Monika Brothánková.
     Předprodej vstupenek probíhá na několika místech na Vysočině i zde na webu! Zároveň si můžete vybrat zda spojíte příjemné s užitečným a zakoupíte si i vstupenku na workshop. Klikněte zde pro seznam prodejních míst.
    Co je smyslem veletrhu? Rozšiřování obzorů rodičům, babičkám, dědečkům, ale i samotným dětem o tom, jak je jejich rozvoj důležitý hlavně pro jejich budoucí štěstí. Je až k neuvěření jak důležitou roli hrají právě hračky a aktivity dětí v jejich budoucím životě. A proto pracujeme každý rok na tom, abychom našli ty nejlepší a dovezli je právě do Jihlavy!
     Vítejte na webu originálního veletrhu pro děti, na který když zavítáte, určitě nebudete litovat! Již počtvrté pro Vás připravujeme kombinaci herních, tvůrčích i nákupních ploch, které v předvánočním čase ocení rodiče i děti. Více o veletrhu zde!


e-Turistické noviny Vysočiny zvou za sportem, betlémy i desítkami vánočních akcí

    V průběhu letošní hlavní návštěvnické sezóny přišlo do konce října 2016 na památky v kraji Vysočina ve správě Národního památkového ústavu 168 812 platících návštěvníků. „Oproti loňskému roku je to nárůst o téměř sedm procent,“ konstatuje Petr Pavelec, ředitel Územní památkové správy Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích (NPÚ ÚPS ČB) a dodává, že „výnosy ze vstupného za stejné časové období činí 11,7 milionů korun.“ V rámci působnosti Územní památkové správy v Českých Budějovicích, která pečuje o památky v krajích Jihočeském, Plzeňském a Vysočina, se souhrnná návštěvnost také zvýšila a dosáhla tak celkového počtu 1 566 693 osob. (viz Příloha č. 1)
    LIBEREC: Křest již druhé znakoknihy s názvem „O zahradě“, která vyšla pod taktovkou Krajské vědecké knihovny v Liberci, se uskutečnil ve středu 12. prosince v obřadní síni liberecké radnice. Mezi kmotry nechyběli ani primátor Jaroslav Zámečník a náměstek pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.
    Vánoce nejsou jen nákupy, kupa dárků pod stromečkem a nekonečné přejídání. Vánoce jsou čas, který máme pro svoji rodinu a jak je strávíme je jen na nás :).
    ZLÍN: Regionální filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE nabízí pomocnou ruku filmařům ve Zlínském kraji už dva roky. Její služby využily například štáby seriálů Kriminálka 5.C či Strážmistr Topinka, filmů TvMiniUni a zloděj otázek, All through the night, Hodinářův učeň a řady dalších. Práci zlínské kanceláře aktuálně ocenil také Státní fond kinematografie, a to rozhodnutím o udělení podpory pro následující období.


Velikonoční jarmark Sdílení v Telči 2019

    Bude to již počtvrté, a proto jsme se rozhodli nadělit sobě i Vám mnoho dárků a to v podobě nových prostor EA Business hotelu Jihlava, nového tématického rozložení a hlavně s novými nápady, které se nám podařilo zrealizovat.
    Online noviny mají na Vysočině několikaletou tradici, připravuje je příspěvková organizace Vysočina Tourism a aktuálně je k přečtení jejich jubilejní desáté vydání. „Nabízíme přehled výletních novinek, zveme na betlémskou cestu do Třeště, představujeme některé z běžkařských tras, dáváme přehled zimních stadionů Vysočiny a zveme do muzeí i galerií, které často připravují expozice s vánoční tematikou a organizují rukodělné dílny. Samozřejmostí je kalendář kulturních, sportovních a adventních akcí seřazený chronologicky a geograficky “ přibližuje ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.
    E-turistické noviny Vysočiny vycházejí dvakrát do roka, v zimním a v letním vydání od roku 2013. Letní vydání začne Vysočina Tourism připravovat v jarních měsících příštího roku, aby byl letní průvodce 2018 všem zájemcům k dispozici na začátku června příštího roku.


Památky Vysočiny nabídnou adventní či vánoční akce

    Proč tedy vyrazit na veletrh? Co vystavovatel - to opravdový originál, nejen nabídkou, ale i lidmi, kteří hračky nabízí...A protože to známe i my a víme, jak je složité koupit svým dětem kreativní, naučné a bezpečné hračky, tak Vám je přinášíme do Jihlavy. Užijte si atmosféru Vánoc s dětmi a zároveň v klidu zjistíte, co si Vaše děti přejí a také prožijete společný čas v atmosféře pravých Vánoc.
    Prohlášení o ochraně osobních údajů (GDPR): V rámci tohoto webu neshromažďujeme o návštěvnících žádné osobní údaje. U registrovaných uživatelů evidujeme jejich emailovou adresu, která je nezbytná pro registraci a komunikaci s uživateli. U odběratelů emailového informačního servisu evidujeme emailovou adresu. Viz též Informační memorandum o aplikaci GDPR v rámci činností vydavatele.
     Sociální sítě frčí a my pro Vás připravujeme projekt, kde budete moct sledovat aktivity všech vystavovatelů naživo a budete tam opravdu jednoduše hledat to nejlepší pro své děti! Sleduj nás na Instagramu.
    Zima je na Vysočině krásná a nabízí nejrůznější vyžití. Zimní vydání e-Turistických novin Vysočiny pro tentokrát zve na jedinečné betlémy z dílny vysočanských betlemářů, na adrenalinové zimní zážitky, samozřejmě na lyže a na desítky kulturních i sportovních akcí po celé Vysočiny. Stáhnout si je můžete zde.


Více informací:http://region-vysocina.cz/prilohy/ezima201718.pdf

    Na chatách a chalupách a penzionech - na Šumavě, v jižních Čechách, a na jižní Moravě, v Českém ráji, Krkonoších, Jizerských či Orlických horách. A nebo u moře v apartmánech v Itálii, dovolená v Chorvatsku v soukromí - robinzonády, apartmány přímo u moře. Nebo raději Bulharsko, Turecko, Řecko či Egypt, Thajsko, exotiku?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
16869
cache: 0024:00:00