Jak na věc


ukázky prezentací

Ukázka z knihy Kouzelná třída v muzeu

    Hledáte nevšední a ojedinělý program pro Váš ples, raut, vernisáž, svatbu nebo jakoukoliv společenskou akci v interiéru? Ve spolupráci s Czech Baroque Society jsme připravili naprostou novinku – exkluzivní show, ve které uvidíte spolupráci hřebečka miniappaloosa Marnix van de Wolfskuil s dravci a sovičkami (poštolka vrabčí, poštolka obecná, sova pálená, káně harrisovo). Navíc jako bonus souhru minihorse s dalmatinem, ve které nechybí celá řada vtipných cirkusových kousků. Vhodné do téměř všech interiérů, koník neváží víc než člen Vaší ochranky. Nevadí nám ani schody nebo nižší strop. Programu se účastní 1 minihorse a 3 – 5 dravců a sov, 2 -3 lidé.
    V Městské knihovně Jihlava se 6. prosince bude konat 13. vánoční recitál malířky a spisovatelky Bohumily Sarnové Horkové. Akce s názvem „Jak se tak dívám“ začne v 17:30. Hudební doprovod obstará Marie Michálková (housle) a Karel Podškubka (kytara).
    Autorka dětských knih Iva Gecková spojila síly s ilustrátorem Petrem Koplem a stvořili nového knižního hrdinu Štěpána Koblihu. Ten dokáže přijít na kloub každé záhadě. A díky krásným ilustracím ho u toho můžete i sledovat.
    BukoviceKompozice zahrady v Bukovicích je velmi ovlivněna výchozími podmínkami. Převážná část zahrady se nachází ve svahu, který je v zadní části modelován do teras pomocí suchých zídek. Centrální zahrada je komponována jako permakulturní. Výrazným bodem stavby jsou zelené střechy. Profizahrady.cz na této zahradě provedly: Návrh zahrady, 50m suché zídky, uložení retenční nádrže a zapojení domácí vodárny, kamenný svah, střešní zahradu. Fotografie realizace


Ukázka z knihy Štěpán Kobliha není žádná bábovka (Iva Gecková)

    Ve spolupráci s Czech Baroque Society nabízíme komponovaný program prezentující absolutní vzájemnou důvěru koně a dravce – jejich souhru při aktivním sokolnictví a historickém lovu.  Můžete shlédnout náročnou přípravu dravce i koně, ve které uvidíte např. přílety na ruku pěšáků i jezdce, útok na vlečku nebo vábítko, atraktivní podlet pod břichem koně a mnoho dalšího. Programu se účastní 2 koně  a 4 – 5 dravců a sov.
    Letová ukázka dravců a sov přibližuje využití soudobého sokolnictví v praxi. Výklad je zaměřen především na základní biologické popisy a rozdíly jednotlivých druhů,  postup výcviku dravce, jeho ochranu, chov a držení. V průběhu programu Vám ukážeme postup při vypouštění dravce zpět do přírody, takže naše svěřence předvedeme nejen v letu, ale také při ukázce lovu. Celý program je obohacen o ukázku hlasových projevů sov.
    - U kategorie bakalářské práce a podobné hradíte předem zálohu ve Vámi zvolené výši (například 10%)
    RajhradZahrada v Rajhradě je navržena jako kompaktní meditační prostor. Kompozice je z velké části geometrická s vloženými organickými prvky. Centrálním prvkem je okrasné jezírko. Profizahrady.cz na této zahradě provedly: Návrh zahrady, jezírko, automatickou závlahu, živý plot, trávník, trvalkové záhony, výsadbu vzrostlých stromů. Fotografie realizace


Izrael a Palestina: přehodnocení, revize, vyvracení

    Tři příběhy, tři neuvěřitelné zážitky. A co je jejich pojítkem? Ten nejbáječnější a nejlepší děda pod sluncem, který si se svým vnukem rád bláznivě zadovádí… Jejich zábavné příhody doprovodil svými ilustracemi Mirek Vostrý.
    Tajemná kráska s netopýřím tetováním se vrací splnit poslední úkol, v němž bude hrát hlavní roli pan ředitel. Jak asi tušíte, neobejde se to bez kouzla. Další příběh Zuzany Pospíšilové navazuje na knihy Školnice Valerie v podezření a Školnice Valerie odhalena. Opět ho zdobí ilustrace Zuzany Osako.
    Tematicky publikujeme ukázku z knihy Předvečer svatého Mikuláše (Meander, 2017) Lukáše Csicselyho. Úzkou novelu o jednom mikulášském reji z pohledu malého Petra doprovodila ilustracemi Nikola Logosová.
    Již nemusíte hledat. V každém textu semininární práce, bakalářské práce, či dipomové práce jsou obsaženy veškeré citace, zdroje, osnovy a formality. Také si můžete řict, z jakých zdrojů máme vycházet, či nám zaslat vám dostupné materiály.
    Oblíbené příhody ze psí školky opět pokračují, tentokrát v zimním kabátku. Podívejte se s dětmi na dnešní ukázku a zasmějte se společně ztřeštěným kouskům pejska Bonifáce.


TERMÍNY UKÁZEK     březen – říjen

    Pavlov Konceptem zahrady v Pavlově je vytvoření svébytných kompozičních celků. Prvním z celků je "lesnatá část". Tato část je určována zachováním původních stromů. Pestrá směs dřevin bude sjednocena výsadbou habrů. Pod stromy jsou navrženy podrostové trvalky. Druhým kompozičním celkem je květnatá louka se soliterním stromem. Profizahrady.cz provedly: Osazovací plán, pergolu, výsev louky, trvalkové výsadby, zařízení mobilních nádob. Fotografie realizace
    (Půldenní akce obsahuje hodinovou, nebo 2 půlhodinové ukázky. Ve zbylém času se věnujeme návštěvníkům zodpovídáním dotazů; možnost fotografování s dravcem na ruce)
    Publikujeme ukázku z knihy Poslední dívka (Ikar, 2018), jejíž autorka Nádija Murádová je čerstvou držitelkou Nobelovy ceny míru. Přeložila Hana Antonínová.
    V Maďarském institutu se uskuteční setkání s účastníky rezidenčních pobytů Visegrádského programu. Diskuze a čtení se zúčastní Patrik Ouředník, Ivan Štrpka, Tereza Drozda a Renátó Fehér. Více informací na facebooku události.
    The New Yorker přinesl interview s Barrym Jenkinsem, režisérem Moonlight (2016), úspěšného portrétu mladého člověka, který v dospívaní zkoumá sexuální indentitu a roli ve společnosti. Jeho nový film If Beale Street Could Talk je natočen na motivy stejnojmenného Baldwinova románu z roku 1974. V interview mluví Jenkins nejen o filmu, ale i zásadním vlivu Jamese Baldwina na vlastní dosavadní tvorbu.


1)   MODERNÍ SOKOLNICTVÍ A BIOLOGIE

    Autorka dětských knih Lenka Rožnovská spojila síly s kreativní ilustrátorkou Bárou Buchalovou a společně přivedly k životu nového knižního hrdinu, kouzelníka Smíchulu. A v čem je oproti ostatním jiný? Svými kouzly vyřeší každý problém a má radosti na rozdávání.
    Nejen sportovci se zajisté pustí do bohatě ilustrované knihy hádanek inspirovaných sportovní tematikou. Kromě pobavení si děti zábavným způsobem rozvíjí jazykový cit a logické myšlení. Součástí jsou i dvě pohádky od známé autorky pro děti Zuzany Pospíšilové.
    ► Lukáš Csicsely: Předvečer svatého Mikuláše► Colson Whitehead: Nemohl bych napsat Podzemní železnici a být přitom republikán► Z básní Kateřiny Matuštíkové► Martin Amis: „A Literary Lion“► Gyrðir Elíasson: Měděné pole► Don DeLillo o Americe: „Nejsem si jistý, zda se naše země zotaví.“► Irvine Welsh: Umělec na ostří nože► Vlčí měsíc: daugerrotyp španělské občanské války► Georgi Gospodinov: Fyzika smutku► „Poezie je jako květina na hrobě“► Julian Barnes: Než potkala mě► Nádija Murádová: Poslední dívka► Anna Cima: Probudím se na Šibuji
    Přečtěte si spolu s dětmi dnešní ukázku z veselé knížky plné básniček a říkadel. Básničky psané s lehkostí jsou doplněné krásnými obrázky a, jak už to tak bývá, jsou trošku poučné.


Ukázka z knihy Školnice Valerie se ujímá vedení

    Garantujeme vám jen a pouze originální texty! Důvěra našich zákazníků je pro nás zásadní, proto jako důkaz s každou prací dodáváme výsledek z anti-plagiátorského systému Odevzdej.cz.
    Publikujeme ukázku z nové knihy Ivy Pekárkové Třísky, kterou vydává nakladatelství Mladá fronta. Kromě křestu knihy, který se uskuteční v pondělí 8. října v Neoluxoru, zveme také na diskuzi na téma Americký sen.
    Lenka je již potřetí zpět a opět se máte na co těšit! Tentokrát má prázdniny, které stráví se svými rodiči a bratry na biofarmě v Krkonoších. S sebou si samozřejmě bere kouzelnou flétnu, díky které umí zaklínat hady.
    Protimluv a Galerie výtvarného umění v Ostravě zvou na autorské čtení z nové knihy umělce, performera a literáta Marka Pražáka. Beseda se uskuteční v 19.00 v Domě umění v Ostravě. Více infromací zde.
    Přinášíme vám dvě ukázky z nové básnické sbírky Petra Hrušky, která vyjde v Nakladatelství Host. Hruška vystoupí v říjnu na Festivalu spisovatelů Praha.


13. vánoční recitál v Jihlavě (30.11.2018)

    Publikujeme ukázku z nového románu Irvina Welshe Umělec na ostří nože (Omega, 2018) v překladu Gabriely Pechanové. Welsh další osudy hrdiny Trainspottingu Francise Begbieho představil na Festivalu spisovatelů Praha 2018.
    Gospodinovovu Fyziku smutku, která právě vychází v Nakladatelství Lidové noviny v překladu Davida Bernsteina, je možné zařadit k již etablovaným postmoderním románům. Kromě intelektuální hry, jež se projevuje například v mnohavrstevnatých odkazech na antickou mytologii či bulharské reálie, vykazuje...
    Zveřejňujeme ukázku z románu Marka Slouky Viditelný svět, který vyšel v roce 2008 v nakladatelství Paseka. Z anglického originálu přeložil Rudolf Pellar. Mark Slouka, Čechoameričan žijící v Praze, v románu mísí historii své rodiny s osudy parašutistů, kteří spáchali atentát na Reinharda Heydricha....
    V případě uvedení telefonního čísla do objednávky Vám zdarma zašleme SMSku při zaslání ukázky i hotové práce. Již nemusíte kontrolovat svůj e-mail.
    Nemáte důvod k obavám, Moje seminárky jsou tu pro vás. Stačí zadat objednávku a poté jen čekat na originální text!


Novinka letošního roku – aukce již od koruny!

    Jako NOVINKU, můžeme v případě zájmu nabídnout za příplatek i “SOKOLNICKÉ ZÁZEMÍ” . Jedná se o sokolnický stan s expozicí sokolnických pomůcek: čepičky, vábítka, vlečky, kožešiny (liška, jezevec, …).
    Ke každé objednávce nejdříve zašleme ukázku textu ZDARMA, na jehož základě se můžete rozhodnout, zdali si přejete
    - U kategorie seminární práce a podobné hradíte předem pouze 50% zálohu a to v případě, že je práce nad 8 stran
    Žáci kouzelné třídy obdrží prázdninovou vstupenku do muzea. Netuší, že je zavede do míst, kam se hned tak někdo nedostane. V tomto muzeu se bude čarovat! Další příběh Zuzany Pospíšilové s ilustracemi Drahomíra Trsťana je určen začínajícím čtenářům.
    Na Mojeseminarky.cz můžete objednat podklady pro bakalářské práce, diplomové práce, seminární práce a jiná studentská díla. Také zde naleznete TIPY pro psaní seminární práce, bakalářské práce, či diplomové práce.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
19716
cache: 0024:00:00