Jak na věc


ubuntu mini remix download

Nejkomentovanější články posledního měsíce

    Sorry, tohle jako ma byt dobre pozuitelny desktopovy system na kterem mam kazdodenne pracovat? Asi mate pane redaktore trosku posunutou snasenlivost k chybam, ne? Ja bych s tim, ze mi nefunguje mys a obcas mi spadne system tedy zit nedokazal.
    Doba zázraků už pro Ubuntu dávno skončila. To nejviditelnější, tedy prostředí Unity, prodělává převážně malé inkrementální změny a Canonical tak trochu připomíná Apple těchto dnů (to jen Microsoft v sekvenci Windows 7 → 8 → 10 se vzhledem a chováním systému hodně hýbe): konzervativnost především. Jestli je to dobře, či špatně, nechám na vás. Ubuntu 15.04 je dobře použitelný systém a prakticky stejné šlo říci o předchozích verzích. Pokud jsou / budou udělány změny v pozadí decentně a bezpečně, pak se přechodem na systemd či Mir či Unity 8 nemusí běžný smrtelník vůbec trápit. Odpůrce systemd či fanoušek Waylandu se bezpochyby zařídí jinak.


Co vlastně od „Vivid Vervet(a)“ čekat?

    V České republice funguje řada počítačových sítí, které vychází z myšlenek CZFree (Wikipedia), propojují své členy (přes Wi-Fi, ethernet, optiku nebo dříve oblíbenou Ronju) a kromě jiného jim poskytují i připojení na internet. V nedávné době došlo k několika útokům ze strany státu resp. finanční správy na tyto spolky, o čemž pojednává článek na Lupě. Na podobném principu jako CZFree funguje i spolek vpsFree, ve kterém se členové rovněž skládají na společnou infrastrukturu (konektivitu a servery, na kterých mají VPS).
    Osobně mám k Ubuntu 15.04 jedinou drobnou výtku, a sice že mi na integrované grafice Intel HD v Haswell Refresh Celeronu nefungovalo korektně prostředí: vše běželo, jen se vůbec nezobrazoval kurzor myši a videa se mírně trhala. Po příčinách jsem nepátral, vše vyřešilo osazení GeForce GTX 750 Ti, ale tato věc není uvedena mezi „known issues“. Také jsem potkal během prvního dne jeden kernel oops
    Cílem projektu Waypipe je přinést síťovou transparentnost z X Window System do Waylandu. Manuel Stoeckl na projektu pracuje v rámci letošního Google Summer of Code. Novinkám se věnuje v příspěvcích na blogu Network transparency with Wayland [reddit].
    Mnohými nenávidění „podivný blob“ zvaný systemd je zde. Ubuntu končí s vlastním initem Upstart, vyjma verze Touch. Jediná služba, která zatím se systemd nestartuje, je Juju, ale i na tom se pracuje. Prozatím je ale zachována možnost bootovat přes Upstart, a to přes volbu „Ubuntu, with Linux ... (upstart)“ v sekci „Advanced options for Ubuntu“ v Grubu.


Nejčtenější články posledního měsíce

    Byl jeden podnikatel a jeho zaměstnanci měli stále problém s kompy... Povolal firmu, přeinstalovala kompy zaměstnancům na 'oškubané' Ubuntu. Zůstalo minimum potřebného. Nastavil, na to co v práci měli za povinnost dělat ... A několik let už má se stížnostmi na kompy pokoj.
    na integrované grafice Intel HD v Haswell Refresh Celeronu nefungovalo korektně prostředí: vše běželo, jen se vůbec nezobrazoval kurzor myši a videa se mírně trhala.
    Oba nejpoužívanější grafické frameworky – Qt a GTK – podporují Wayland, stejně tak desktopová prostředí GNOME a KDE Plasma dnes dokáží běžet nativně na Waylandu. Úplně to ale neplatí, když spustíte Qt aplikace v GNOME běžícím na Waylandu. Kvůli problémům popsaným v článku na Mojefedora.cz se stále spustí na XWaylandu. To by mělo být ve Fedoře 31 minulostí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10565
cache: 0024:00:00