Jak na věc


učitelský stůl 1500x650

Ať vám druhé poloLETÍ pěkně a pohodově LETÍ :-).

    5. Vytištěné listy seřadíme do požadovaného pořadí, můžeme mezi ně vložit i volné listy pro poznámky. Mně se osvědčilo lepit si na volné stránky fotky nových žáků, zasedací pořádek, tematické plány, přehledy referátů, zadání esejí apod.
    3. Tabulky hodnocení přizpůsobíme vlastním potřebám. Připravíme si tedy dostatek sloupců a upravíme jejich šířku podle toho, co chceme do políček zapisovat. Mohou nám k tomu pomoci návodné otázky:
    Postupem času jsem ale zjistila, že potřebuji mít všechny podklady na jediném místě. Naprostou většinu poznámek zapisuji do jednoho učitelského zápisníku (toho mnou vytvořeného), důležité termíny a úkoly pak ještě přepisuji do motivačního diáře Doller.
    2. Tabulku absence si upravíme podle týdenní frekvence. Počet sloupců při jednohodinové dotaci je kolem 20, při více hodinách týdne se pak násobí. Můžeme si připravit i konkrétní datování hodin (já většinou zapisuji konkrétní datum až v hodině).


5 zaručených triků, které vaše učitelské nervy ocení

    Pololetí máme uzavřeno a učitelům se nejspíš po středečním slavnostním předávání vysvědčení na chvíli uleví. Vytřídí staré podklady a písemky k archivaci, uklidí si na stole a možná vyrazí do papírnictví koupit nový učitelský zápisník. Co si ale místo času stráveného v obchodě vytvořit zápisník šitý na míru? Že to zní moc složitě?
    Velmi kladné ohlasy uživatelů tohoto notesu svědčí o jeho účelnosti a využitelnosti pro pedagogickou veřejnost. Naše nakladatelství spolupracuje se školami již řadu let a naší snahou je, aby tato oceňovaná pomůcka vyhovovala co nejširšímu spektru pedagogů. Budeme tedy velice rádi, sdělíte-li nám vaše připomínky, náměty a postřehy k vylepšení obsahu diáře i notesu.
    8. Učitelskému zápisníku můžete pořídit parťáka v podobě pěkné plastové obálky, do které se hravě vejdou i testy k opravě, pracovní listy na okopírování a další drobnosti.
    „Proč mají žáci samé pětky?“ zeptal se mě nedávno s pobavením v hlase manžel. Možná i vás zaujal nebo zarazil detail předchozího obrázku, kde se to hemží pětkami, bajlemi, kulemi nebo jak tuto známku nazýváte :-).


Sedmihlavá saň jménem PROKRASTINACE

    Odpověď je jednoduchá. Na naší škole neznámkujeme, ale udělujeme kredity. V mém hodnocení se nejčastěji objevuje právě tento počet dosažených kreditů za práci v hodině a vypracované úkoly v pracovním listu, nebo za opakování maturitní otázky. Musím přiznat, že hodnotit kredity mi připadá jednodušší, než udělovat známku od 1 do 5.
    Potřebovat budete i tiskárnu a stroj pro kroužkovou vazbu včetně plastového hřbetu (pokud ho nemáte ve škole, je možné si zápisník nechat svázat v kopírovacím centru). Na dozdobení a vylepšení pak můžete použít i inspirativní obrázky, datový kalendářík, vytištěné rozvrhy, lepíky apod.
    Přestavte si  žáka Tomáše, který měsíc chyběl ve škole, protože byl nemocný. Přišel za mnou na konzultaci a já mu potřebovala zadat úkoly, které si má doplnit. Otevřela jsem tedy elektronickou třídnici, abych zjistila, co jsme v té době brali. Než naběhl v počítači příslušný program, přišel na řadu zápisník s poznámkami o úkolech. Pak jsem zalistovala v diáři, kdy a z čeho jsme psali písemku. Do stolního kalendáře jsem si pak poznamenala termín, kdy si Tomáš přijde dopsat test a zkonzultovat probrané učivo. A to si ještě představte situaci, kdy nefunguje internet, nebo jsem diář zapomněla doma. Vysilující procedura! A toho zbytečně plýtvaného času a úsilí!


Učitelské stoly Počet produktů: 24

    1. V prvním kroku upravíme potřebný počet listů podle tříd, které učíme. Doporučuji duplikovat vzorové listy a vytvořit samostatný list absence i hodnocení pro každou třídu zvlášť. Do ní zapíšeme zkratku třídy, zaneseme nebo nejlépe zkopírujeme jména žáků (ideálně ze systému – např. Bakalářů). Jména i všechny další údaje můžeme zapsat po tisku i rukou, ale přepis do počítače se vyplácí, zejména pokud víme, že třídu budeme učit i v dalších letech.
    UČITELSKÝ DIÁŘ A NOTES nabízíme pedagogické veřejnosti již od roku 1998. Je tedy na trhu více než 15 let. Jeho podoba se samozřejmě vyvíjela v souvislosti s měnícími se potřebami pedagogů základních a středních škol, pro které je určen. Obsah je výsledkem diskuse pedagogů z různých typů škol základních i středních.
    Máme hotovo a můžeme s chutí vystartovat do nového pololetí. Přeji vám, ať se daří zefektivnit administrativu v práci a vlastnoručně vyrobený zápisník vám přináší radost.
    Cílem bylo poskytnout učitelům prostor pro záznam jejich pracovního programu v DIÁŘI, který by respektoval specifika organizace školního roku. Dále, aby v něm nalezli potřebné informace včetně dalších doplňujících údajů a zajímavostí v kalendáriu (národní, mezinárodní a světové dny). Diář dále obsahuje liturgický kalendář a lunární kalendář.


Od učitelského zápisníku očekávám, že mi poskytne dostatek prostoru pro zápis absence i všech podkladů pro hodnocení.

    Dříve jsem si psala známky do malého zápisníčku, termíny tesů do diáře, konzultace do stolního kalendáře a absenci pouze do elektronické třídnice. Dohledávání informací je potom velmi složité.
    Během let učitelského působení mi prošla rukama řada záznamníků a za ta léta jsem jistila, že všechny ty sešitky, zápisníky, diáře a přehledy prospěchu mi prostě nevyhovují. Chybí, nebo přebývají v nich kolonky, řádky jsou moc úzké, jména žáků z jedné třídy vychází na více stránek, nebo se mi do okének nevejdou všechny poznámky.
    6. Na začátek a konec zápisníku využijeme tvrdší papír, např. barevnou nebo vzorovanou čtvrtku. (TIP: čtvrtky s krásnými dekory nabízejí čas od času v Lidlu nebo Tchibu).
    NOTES pak poskytuje prostor pro záznam rozvrhů, seznamů žáků, pedagogického sboru, klasifikační archy pro první i druhý stupeň základních škol a pro školy střední, dále poznámky, záznamy z porad, třídních schůzek atd.
    K této variantě se přikláním už druhým rokem, zápisník vylepšuji, zdokonaluji a přizpůsobuji aktuálním potřebám každého školního roku. Letos jsem si ho navíc vyzdobila a opatřila mu plastovou obálku formátu A4.


Hravé plánování, které vás bude bavit

    K výrobě zápisníku stačí běžně používané kancelářské potřeby. Připravte si tedy papíry, barevné papíry a čtvrtky, lepidlo, nůžky, plastovou obálku A4, barevné fixy (TIP: super tenké barevné fixy za rozumnou cenu koupíte v Pepcu).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
14875
cache: 0024:00:00