Jak na věc


tupá bolest horní části hlavy

Sedlářský nýt otevřený Staromosaz

    Máme své zásady, ze kterých neslevíme – Baťa nedělá kvalitní boty, polyesterová kravata není kravata a košile s krátkým rukávem se do saka prostě nenosí. Nebudeme to nijak zaobalovat a tvářit se, že vlastně-by-to-možná-někdy-šlo-takže-je-to-v-pořádku.
    Každopádně, provedení je takové, že se za něj nemusíte stydět. V hodnocení poměru ceny a výkonu, to vychází více než dobře. Za celou proceduru a tupé, lepicí pásky, kondicionér a hlavu z polystyrénu jsem zaplatil 11 250 Kč.
    Od roku 2011 se snažíme psát o pánském stylu založeném na kvalitě, ale ne nutně na „českých cenách“ a nesmyslné přirážce. Píšeme (snad) zábavně, občas provokativně, často prakticky.
    Vybrali jsme indické vlasy, upravené a mořené. Asi nejtěžší bylo vybrat barvu, protože ve svých 45 letech jsem již mírně prošedivělý a ač holič, samotnému se mi těžko u sebe určuje odstín. Nakonec jsem výběr nechal na odbornici. Po zaplacení zálohy ve výši cca tři tisíce jsem odjel s tím, že dáma mi zavolá, až vlasy dorazí.


Sedlářský knoflík, nýt šroubovací, panenka

    Na úvod bych chtěl říct, že osobně svojí plešatostí nijak netrpím, o vlasy jsem postupně přicházel už jako velmi mladý a měl jsem možnost se s tím sžít. Ani jsem nikdy o podobném řešení neuvažoval a přípravky proti padání vlasů mne nechávaly klidným. Šlo čistě jen o experiment, protože bych rád svým zákazníkům v holičství zprostředkoval osobní zkušenost předtím, než investují nemálo peněz.
    Je běžné, že vylepšená žena s umělými ňadry, nehty nebo prodlouženými vlasy je zcela normální jev. Bohužel, muži trpící plešatěním, snažící se to nějak řešit, jsou terčem posměchu.
    První konzultace byla sice plná podrobných a zajímavých informací, ale tak trošku jsem si to představoval jako u krejčího, že si sednu a dáma mi ukáže účesy a pak na hlavě vyzkouší pár různých typů a já jeden vyberu.
    Nejsem typ, co by měl potřebu řešit svoji kštici, ale rozumím mužům, kteří se s tím, že jim řídnou vlasy, těžko smiřují. Než si neustále kupovat přípravky na podporu růstu vlasů, je tohle řešení. Výhody jsou vidět: mladší vzhled, pevnost a stálost, není třeba se bát, že když zafouká vítr, budete nahánět čupřinu po náměstí. Dá se s tím koupat, sportovat. Asi největší nevýhodou je, že takové tupé vyžaduje poměrně náročnou péči. Někdo to zvládne sám, někdo se svěří odborníkům.


Upřednostňujete osobitý střih vlasů? V Severní Koreji by vás stál hlavu. Legálních je pouze těchto 15 účesů

    Zkusil jsem s tupé i spát a byl jsem překvapen, jak pohodlné to je. Přestože jsem se asi podvědomě hlídal, během spánku jsem necítil nijaký diskomfort. Ráno byly vlasy mírně přeleželé, ale stačilo vlhkým hřebenem učesat. Takže pánové s tupé, kteří stráví noc s ženou, se nemusí obávat, že se ráno probudí a tupé bude přilepené k nějaké části jejího těla. Drží to dobře. Ovšem asi úměrně vášnivosti noci.
    Objektivně tupé na vzhledu ubere několik let věku. Člověk se hned cítí mladě a reakce okolí jsou zajímavé, obzvláště když vás jeden den vidí jako plešatého a druhý den s bujnou kšticí. Snažil jsem se na to okolí připravit a hodně jsem o svém záměru mluvil, ale překvapení okolí skrývalo těžko. Málokdo věděl, jak reagovat. Občas nastalo komické zírání až po to, že jsem byl nepoznán. Lidé, kteří  vás neznají, nedokážou na 99,9 % odhalit, že máte tupé. A to je skvělé.
    Mám však jeden důležitý poznatek. Po dvou dnech jsem musel tupé sundat, protože jsem se při pohledu do zrcadla nedokázal srovnat s tím, že tam je zcela jiný chlap. Po dvaceti letech bez vlasů to byl obrovský skok. Připravte se na to. 
    Jak hodnotit a jak popsat svoji proměnu? Protože jsem holič, rozhodl jsem se rozdělit zážitek do dvou rovin. Jedna je z pohledu zákazníka laika, a to čistě pocitově. Druhá z pohledu odborníka. Za úkol jsem si dal nechat si vytvořit za přijatelnou cenu nositelné tupé.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00