Jak na věc


tukan brno

Tukani, zobáky z vrcholků stromů

    Asi nejtajemnější skupinou tropických lesů, kterou mnohokrát uslyšíte, občas letmo nad hlavou zahlédnete, ale blízká setkání budou výjimečná, jsou tukani. Při svých cestách po Střední a Jižní Americe se mi tukani dlouho schovávali, ale loni během prosince v Kostarice se zdálo, že začínají přicházet lepší časy a tukani se mi začnou předvádět blíže. Bohužel, jak se ukázalo na podzim v Brazílii, byla to jen taková letmá provokace. Poslední příležitosti jsem si opět protrpěl.
    K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.
    se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00