Jak na věc


trasy na běžky

Rozcestí Soláň, Pepicentrum - Miloňovky - rozc. Miloňov - Machůzky

    Cestou můžete navštívit  dvě hospůdky chata Pláně kde dobře vaří, a hospůdku u Šámalů/Šámalku/ kde mají dobré pivko a pár drobností na zakousnutí, mají tam koně a je tam nádherný výhled do dálek.
    Vybrat si můžete ze dvou možných zeleně značených tras. První je zcela nenáročná. Je to parádní jízda celá z kopce pouze po silnici. Druhá trasa vede částečně přírodou po Ještědském hřebenu, přes Chatu Pláně s dojezdem do Janova Dolu po silnici.
    U parkoviště Zelený potok začíná směrovkami značená vycházková trasa údolím kolem Zeleného potoka s několika malými vodopády a kaskádami. Cesta vede po lesní pěšině. Po dvou a půl kilometrech se údolí rozšiřuje, protože tu vysokohorský ledovec před desítkami tisíc let vyhloubil široký ledovcový kar. V 16. století zde byla založena luční enkláva Jelení louky...
    Zpátky konečně vlakem !!!!! odjezdy z Kryštofáku každý den v 10h 52min a následovně každé dvě hodiny 12h 52min, 14h 52 min……..atd. Takže parádní výlet na kolobrndách a zpátky 30 min vláčkem do Liberce. Parádní zážitek pro děti.


černě značená trasa – dlouhá 7 KM

    Z Pece můžete vyrazit na kratší procházku i na vícedenní túry. Vycházkové trasy Okolo Pece, Zelený potok nebo Vlčí jáma jsou skvělým tipem pro nenáročnou procházku po nejhezčích místech nedaleko centra, nebo pro krátký běh. Pro krátkou vycházku s dětmi je pak ideální vycházková stezka Ke Krakonošově zpovědnici, na jejíž trase na děti čeká několik zastávení se zábavným překvapením.
    Doporučujeme ji pro dospělé a děti starší 10ti let. Menší děti tuto trasu také zvládnou, ale není pro ně, vzhledem k náročnosti terénu, úplně vhodná. Naopak je vhodná pro partičky a rodiny se staršími dětmi.
    Tento výlet nás zavede na polskou stranu Krkonoš, takže občanský průkaz s sebou! Malý Staw je ledovcové jezero na polské straně Krkonoš, jen 1,5 hodiny cesty od Sněžky. Cesta k Malému a Velkému Stawu je poměrně náročná kvůli převýšení a pro někoho nepohodlné kamenné cestě na polské straně, a proto doporučujeme vyjet až na Sněžku lanovkou. Zdatnější turisté se mohou nechat dovézt...


Kasárna – Ztracenec – Portáš – Javorník

    Koloběžku odevzdáte v centru Liberce, v naší partnerské hospůdce Tatáž Pakáž v týdnu po 15hod a přes víkendy po 17hod., kdy se hospůdka otevírá. Odměnou za zdolání této trasy bude možnost se vyfotit vlastním fotoaparátem s naším jedinečným kuchařem Jendou Zarembou. :o))) a pak se občerstvit lahodným tankovým plzeňským pivkem a dát si vynikající vyhlášená pečená žebra. Kde hospůdku v centru najdete? Mrkněte na www.tatazpakaz.cz
    Modrá trasa vede přírodou a je určena pro ty, co mají rádi jízdu přírodním terénem s návštěvou hospůdky. Prostě a jednoduše pro ty, kteří mají rádi výlety.
    Lesní hrádek Aichelburg stojí uprostřed lesů na úbočí Světlé hory. Z Temného dolu k němu vedou tradiční chodníky využívané v minulosti ke svážení dřeva na saních rohačkách. Lesní hrádek vznikl v roce 1861 jako památník osvíceného majitele panství Bertholda Aichelburga. Uvnitř obnovené hradní síně najdete jeho dochovanou bustu, ale také vchod do vyhlídkové věže a další zajímavosti. V informačním...
    V období dešťů se tuto trasu snažíme všem rozmlouvat, stejně jako u žlutě značené trasy. Všichni se vrací „zaflákaní“ blátem až na záda….Ale budete-li i na toto připraveni, klidně vyražte. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut.


Oblíbené hřebenové trasy s výhledy - Vsetínské vrchy

    Trasa je také určena pro rodiny s dětmi, kteří si chtějí bezpečně, v klidu a bez námahy užít jízdu z Ještědu na koloběžce. Mysleli jsme i na ty nejmenší, pro které máme připraveny dětské sedačky s nosností do 15kg. Větší děti, které si netroufnou jet samy a na jízdu v sedačce jsou již velké, doporučujeme jízdu v tandemu na nášlapu před taťkou nebo mamkou. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut.
    Trasu doporučujeme pro rodiny s většími dětmi a partičky, co mají 1,5- 2,5 hodinky času, pokud nám tedy někde nezabloudíte nebo se nám nezdržíte v některé z hospůdek.
    Pokud nám někde nezabloudíte, tak vám jízda zabere tak 1-2 hodiny. Záleží, jak se zdržíte v hospůdce na Pláních, která je na trase. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut.
    V období dešťů se tuto trasu snažíme všem rozmlouvat. Všichni se vrací „zaflákaní“ blátem až na záda….Ale budete-li i na toto připraveni, klidně vyražte.
    Tato trasa kopíruje zeleně značenou trasu CAMP 2000, ale končí u pensionu Horka, který se nachází při vjezdu do obce Hoření Paseky směr Janův Důl. Trasa je vhodná zejména pro ubytované v penzionu Horka nebo pro ty co mají chatu, nebo chalupu v jeho okolí.


zeleně značená trasa – 12 KM

    Sjezd na koloběžce je opravdová zábava, která nadchne všechny věkové kategorie, jak starce, tak mlaďochy. Někdo zvolí vzrušující rychlou jízdu plnou adrenalinu. Jiný zase klidnou vyjížďku přírodou, kde se může opravdu pokochat krásou naší přírody.
    Tato trasa kopíruje trasu Rychlovka, ale končí přibližně v polovině kopce na parkovišti Výpřež, kde se nachází naše indiánská střelnice. Je vhodná zejména pro ty, kteří zaparkovali právě na tomto parkovišti.
    Vybrat si můžete ze dvou možných zeleně značených tras. První je zcela nenáročná. Je to parádní jízda celá z kopce pouze po silnici. Druhá trasa vede částečně přírodou po Ještědském hřebenu, přes Chatu Pláně s dojezdem do gofového resortu po silnici.
    Začátek vycházky najdete na náměstí u Hospody na Peci. Povedou vás dřevěné směrovky „Okolo Pece“ a těšit se můžete na jedinečné výhledy z obnovených lesních pěšin a romantických zákoutí. Cestou si můžete na informačních panelech přečíst nejrůznější informace o historii horského města. Krátké čtyřjazyčné texty přibližují založení někdejší hornické a dřevařské osady...


červeně značená trasa – 12 KM

    Celá trasa  má ideální povrch po zpevněné lesní cestě a klidné a bezpečné klesání po celé její délce. Je fyzicky absolutně nenáročná. První 3km vedou z Ještědu po silnici zhruba do půlky kopce na Výpřež, kde se nachází naše indiánská střelnice (viz záložka INDIÁNI). Tam přejedete hlavní silnici a dáte se vlevo po lesní cestě.
    V každém případě vám  do Liberce v sobotu a neděli jede autobus MHD číslo 16 a to ve 14h00 a v 17h44 a v pracovní dny v 11h59,13h35, a v 16h10 každý den a to kousek od hospůdky U Kryštofa, kde naši koloběžku odevzdáte. Čekání na autobus si můžete zpříjemnit posezením v hospůdce.
    Tato zeleně značená trasa je určena především pro ty, kteří jsou ubytovaní přímo v penzionu golfového klubu. Nabízíme vám parádní odměnu za výšlap na Ještěd. Sjezd na koloběžce zpátky do penzionu, ale také pro ty co si chtějí užít celý den. Je to jednoduché, přijď k nám na Ještěd, půjč si koloběžku a zajeď si zahrát golf. Zpátky do Liberce autobusem – info na www.idos.cz
    Tato zeleně značená trasa je určena pro návštěvníky Campu 2000, kteří jsou tam ubytovaní a kteří si vyšlápli pěšky na Ještěd, ale také pro ty co mají chatu nebo chalupu někde v okolí Janova Dolu.


Rozcestí Soláň – Miloňovky - rozc. Podťaté - Machůzky

    Máme pro vás připraveno několik tras, které jsou různě náročné, jak na čas, tak na vaši fyzickou kondici. Někdy rozhoduje i aktuální počasí. Pokud i po prostudování tras stále váháte, která trasa bude tou pravou, v naší půjčovně vám určitě rádi s výběrem poradí.
    Rychlovka je vhodná pro ty, co mají rádi rychlou a pohodovou jízdu z Ještědu nebo se třeba jen potřebují rychle dostat ke svému autu na spodním parkovišti.
    Kryštofovo Údolí je turisticky velice zajímavá  vesnice, kde najdete spoustu pozoruhodností ( krásné roubené hospůdky a chalupy, orloj, starý kamenný viadukt, ..) Jedinou nevýhodou je, že si musíte naplánovat vaší dopravu zpět. ČD nabízí dopravu vláčkem jen pár zastávek do Liberce. Je proto zapotřebí nastudovat jízdní řád na www.idos.cz. Vlaková zastávka Kryštofovo Údolí je vzdálena cca 20 min pěšky od naší cílové zastávky hospůdka u Kryštofa.
    Turistické trasy od 3 km výše můžete kombinovat s vycházkovými trasami, využít lanovek nebo trasy prodloužit prostřednictvím následujících tipů (seřazeny jsou podle své délky). Po výstupu na hřebeny nemusíte hned spěchat dolů. Využijte horské chaty na hřebenech Krkonoš, přenocujte a vychutnejte si pravou horskou snídani.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
16876
cache: 0024:00:00