Jak na věc


tržnice lipence obchody krmivo pro psy

Slovácká tržnice v Uherském Hradišti

    "Po loňském požáru je areál 24 hodin pod kamerovou kontrolou. Záznamy jsme hned ráno předali policii a hasičům. Nic z nich ale patrno není. Vlastník areálu je samozřejmě událostí zdrcen," dodal právník. Firma prý už domlouvá těžkou techniku, kterou by v úterý nechala torzo vyhořelé budovy strhnout.
    Diskuse s obyvateli Slovácka mi přinesla nápad, jak po dlouhých letech využít o chátrající objekt bývalé konírny v uherskohradišťských kasárnách. Již příští rok chci tuto budovu proměnit na zbrusu novou slováckou tržnici, která nabídne celoroční kvalitní zázemí pro prodej výhradně regionálních zemědělských, potravinářských a tradičních výrobků.
    "Vzhledem k rozsahu a potřebě velkého počtu velkokapacitních cisteren byl vyhlášen druhý a vzápětí i třetí, nejvyšší stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.
    Brno - Ve vietnamské tržnici na Olomoucké ulici v Brně vzplála krátce po půlnoci jedna z prodejních hal. Hasičům se podařilo rychle dostat plameny pod kontrolu a zabránit jejich šíření na okolní haly. Nejničivější požár zažili trhovci v lednu loňského roku, kdy oheň spálil dvanáct hal. Hasiči lidem z okolí doporučují, aby omezili větrání.


Slovácká tržnice Konírna

    Protože z hořícího objektu stoupalo velké množství kouře, tým chemiků v okolních obytných čtvrtích monitoruje stav ovzduší. Měření  zatím neprokázalo výskyt škodlivin nad povolené limity. Hasiči přesto lidem z okolí doporučují, aby omezili větrání a otevírání oken.
    Na místě vyhořelých hal za několik měsíců vyrostly nové zděné haly. Na rozdíl od předchozích staveb byly vyprojektovány tak, aby splňovaly veškerá požární opatření. Stěny budovy jsou zděné, stropy jsou z betonu. Místnosti mají alespoň dvě únikové cesty a nainstalované elektrické hlásiče mají včas detekovat požár.
    Každé patro tržnice má svůj vlastní koncept. V přízemní Bistro pasáži se nachází Jean Paul’s Bistro, Coucou Pastrami & Sandwiches, Matějovo pekařství, Jazzová kavárna Podobrazy a Dětský koutek Atrium. V něm se o děti postarají proškolení animátoři. Rodiče se zatím mohou nerušeně věnovat nákupu.
    Požár už je pod kontrolou hasičů, kteří na místě budou ještě dopoledne dohašovat ohniska požáru. U požáru zasahovalo šestnáct jednotek profesionálů i dobrovolníků, celkem 80 mužů.


Po roce a půl se vietnamská tržnice ocitla znovu v plamenech

    Objekt bývalých uherskohradišťských kasáren – někdejší konírna – znovu slouží veřejnosti. Proměnil se ve Slováckou tržnici, která veřejnosti nabízí to nejlepší z regionu.Iniciátorem myšlenky vzniku Slovácké tržnice je senátor a podnikatel Ivo Valenta, který se s podobnými projekty několikrát setkal během svých zahraničních cest.Skupina SYNOT, která je vlastníkem objektu, dlouhodobě zvažovala možnosti jeho využití, kdy velmi úzce spolupracovala s veřejností. Mezi navrhovanými variantami byla například studentská kavárna s diskotékou. Nicméně veřejnost se nakonec prostřednictvím sociálních sítí jednoznačně shodla na tom, že nejvhodnějším využitím bude právě tržnice, o kterou mají zájem jak prodejci, tak zákazníci, kteří zde získávají možnost zakoupení kvalitních, tradičních tuzemských produktů.Tržnice nabízí několik desítek vnitřních variabilních prodejních ploch i venkovních prostor pro sezónní prodej například ovoce a zeleniny, medu, marmelád a podobně. Vnitřní prostory trž
    Velmi rád uvítám vaše připomínky k prvním vizualizacím nové tržnice, které zpracovali architekti na základě zahraničních zkušeností i dispozičních možností objektu. Jak se vám tato tržnice líbí? Bude se vám zde dobře nakupovat? Co vy výrobci a prodejci říkáte na takové řešení slovácké tržnice? Co byste potřebovali? Co byste preferovali?
    Ničivý požár, který loni v lednu zničil dvanáct hal, vzplál na čtyřiceti metrech čtverečních a v prodejnách a skladech oblečení, bot a dalšího zboží se rychle šířil. Na místě zasahovalo 87 hasičů s 22 vozidly a desítky policistů. Hašení trvalo tři dny. Požár tržnice byl jedním z nejničivějších, u kterého hasiči na jihu Moravy v posledních letech zasahovali. Škoda se vyšplhala na šedesát milionů korun.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
11677
cache: 0024:00:00