Jak na věc


topné panely

Auraton 3003 prostorový termostat

     Topne rohože jsou topný okruh, fixovaný k nosné tkanině. Z hlediska funkce není mezi topným okruhem a rohoží žádný rozdíl, liší se pouze ve způsobu instalace. Rohož se rozvíjí jako "koberec".
    Jinak nazývaná atypická rohož, neboli zkráceně atyp. Pokud si nevíte rady, jak do členité místnosti položit typovou topnou rohož a nechcete použít topný kabel je nejvhodnějším řešením právě atypická topná rohož. Rohož se vyrábí přesně dle zadaných rozměrů  místnosti a umístění vyústění  studených konců. K atypické topné rohoži obdržíte náčrt, podle kterého topnou rohož do místnosti rozložíte, další postup pokládky je už srovnatelný s pokládkou typových topných rohoží. Jedinou nevýhodou je delší dodací lhůta, která bývá zpravidla 1 až 2 týdny.
    Topná rohož s ochranným opletením pro podlahové vytápění. Spodní strana rohože je opatřena oboustranně lepící páskou, umožňující fixovat rohož k podkladu do okamžiku, než je zastěrkována flexibilním tmelem. Rohož je vyrobena z jednožilového kabelu prům. 2,9 - 3,4 mm a je opatřena dvěma připojovacími vodiči - tzv. studenými konci - délky 5m. Díky ochrannému opletení může být umístěna i do vlhkých prostor (koupelny, prádelny).


Topné rohože - podlahové elektrické vytápění

    Topná rohož je vlastně topný kabel, který je fixován k nosné sklovláknité tkanině buďto samolepící páskou, nebo je přišit nití. Topné rohože můžeme rozdělit podle typu kabelu na jednožílové a dvoužilové, podle výkonu na 1m2 (80Wm2, 100W/m2, 160W/m2), podle šířky 30cm, 50cm a podle fixace rohože k podkladu na topné rohože se samolepící tkaninou, nebo se samolepícími páskami.
    Topné rohože šířky 0,3 a 0,5m s jednožilovým topným kabelem s ochranným opletením - vhodné do běžných i vlhkých prostor. Do instalační krabice se zapojuje začátek i konec kabelu, při instalaci je nutné vrátit se s rohoží zpět. Rohož je vhodná především do tmelu pod dlažbu, možná je i instalace do betonové desky nad tepelnou izolací (polystyrenem).
    topné rohože - pro venkovní použití, jsou speciální rohože určené především do betonového lože - nejsou na běžné tkanině, ale kabely jsou spojeny pouze fixačním páskem. Rohož je vyrobena z jednožilového kabelu o prům. 5,5 mm, opatřená dvěma studenými konci - jeden délky 5m, druhý má pro snadnější instalaci délku rohože + 5m. Při pokládce tedy není nutné vracet se s celou rohoží k místu připojení, zpět se přivede pouze druhý studený konec.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00