Jak na věc


topné panely

Objednání atypické topné rohože:

    Topná rohož s ochranným opletením pro podlahové vytápění. Spodní strana rohože je opatřena oboustranně lepící páskou, umožňující fixovat rohož k podkladu do okamžiku, než je zastěrkována flexibilním tmelem. Rohož je vyrobena z jednožilového kabelu prům. 2,9 - 3,4 mm a je opatřena dvěma připojovacími vodiči - tzv. studenými konci - délky 5m. Díky ochrannému opletení může být umístěna i do vlhkých prostor (koupelny, prádelny).
    topné rohože - pro venkovní použití, jsou speciální rohože určené především do betonového lože - nejsou na běžné tkanině, ale kabely jsou spojeny pouze fixačním páskem. Rohož je vyrobena z jednožilového kabelu o prům. 5,5 mm, opatřená dvěma studenými konci - jeden délky 5m, druhý má pro snadnější instalaci délku rohože + 5m. Při pokládce tedy není nutné vracet se s celou rohoží k místu připojení, zpět se přivede pouze druhý studený konec.
    Topná rohož je vlastně topný kabel, který je fixován k nosné sklovláknité tkanině buďto samolepící páskou, nebo je přišit nití. Topné rohože můžeme rozdělit podle typu kabelu na jednožílové a dvoužilové, podle výkonu na 1m2 (80Wm2, 100W/m2, 160W/m2), podle šířky 30cm, 50cm a podle fixace rohože k podkladu na topné rohože se samolepící tkaninou, nebo se samolepícími páskami.


Infra topení - propagační video

    Topné rohože šířky 0,3 a 0,5m s jednožilovým topným kabelem s ochranným opletením - vhodné do běžných i vlhkých prostor. Do instalační krabice se zapojuje začátek i konec kabelu, při instalaci je nutné vrátit se s rohoží zpět. Rohož je vhodná především do tmelu pod dlažbu, možná je i instalace do betonové desky nad tepelnou izolací (polystyrenem).
    Jinak nazývaná atypická rohož, neboli zkráceně atyp. Pokud si nevíte rady, jak do členité místnosti položit typovou topnou rohož a nechcete použít topný kabel je nejvhodnějším řešením právě atypická topná rohož. Rohož se vyrábí přesně dle zadaných rozměrů  místnosti a umístění vyústění  studených konců. K atypické topné rohoži obdržíte náčrt, podle kterého topnou rohož do místnosti rozložíte, další postup pokládky je už srovnatelný s pokládkou typových topných rohoží. Jedinou nevýhodou je delší dodací lhůta, která bývá zpravidla 1 až 2 týdny.
     Topne rohože jsou topný okruh, fixovaný k nosné tkanině. Z hlediska funkce není mezi topným okruhem a rohoží žádný rozdíl, liší se pouze ve způsobu instalace. Rohož se rozvíjí jako "koberec".

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00