Jak na věc


tncz nova kdy začne sněžit

Deprese v rytmu koled. Obří outletové centrum u Prahy zeje ...

    V neděli bude zataženo až oblačno, na většině území bude pršet, na horách vydatně, zejména na severovýchodních návětřích Jeseníků, Krkonoš, Jizerských a Orlických hor a Šumavy.
    V období do 20. listopadu bude v Česku přetrvávat počasí inverzní charakteru. Bude převážně zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Meteorologové předpovídají i občasné mrholení.
    Začátkem prosince bude v Česku převážně oblačno až polojasno, sněhové přeháňky se vyskytnou častěji. V nižších polohách bude pršet nebo se objeví smíšené přeháňky. Rtuť teploměru po ránu ukáže hodnoty v rozmezí 0 až -6 °C teploty přes den se vyšplhají na 1 až 6 °C.
    Výrazné ochlazení nakonec do Česka dorazí dřív, než se očekávalo. Prudký pokles teplot totiž přijde už v pátek odpoledne, ne až o víkendu. A kromě mrazů se do Česka vrátí i sněžení. ČHMŮ navíc na pátek a sobotu varuje před náledím.


Teplo bude až do konce listopadu! Sněžit začne během adventu

    Posledních deset dní v listopadu bude podle předpovědi ve znamení jasné a polojasné oblohy, zataženo a mlhavo bude v Česku jen místy. Na konci měsíce meteorologové očekávají přibývání oblačnosti a od středních poloh se objeví první sněhové přeháňky. Teploty po ránu klesnou na 3 až -4 °C a denní vystoupí na maximálně 6 °C.
    Po chladnějším víkendu se příští týden mírně oteplí, bude to ale už typický podzim. Teploty budou stoupat maximálně k 18 stupňům. Pršet by mělo jen minimálně, na horách se mohou dočkat sněhových přeháněk.
    První den víkendu už bude opravdu studený a teploty se pod bodem mrazu udrží nejen ráno a večer, ale i přes den. Čeká nás také občasné sněžení. V noci budou teploty mezi mínus třemi až mínus sedmi, přes den od mínus pěti do mínus jednoho stupně Celsia.
    Ochlazení navíc přinese i nebezpečí vzniku náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMú) už před ledovkou varuje v čerstvé výstraze, která platí od páteční 16. hodiny do sobotní desáté hodiny ráno v podstatě pro celou republiku.


Policie zadržela dealery kokainu. Drogy schovávali v botách ...

    Do Česka se v noci na středu přihnal od západu déšť. Meteorologové ale upozorňují, že během dne se srážky změní na sněžení. Během středy bude počasí v Česku pod vlivem studené fronty, která přinese do hor, a postupně do Čech od 600 m sněžení. Na horách spadne až kolem 10 cm sněhu, upozorňuje Dagmar Honsová z Meteopressu.
    Noční teploty se budou pohybovat od 2 až -5°C, postupně rtuť teploměru klesne až k -7 °C. Teploty přes den vystoupí na 3 až 9 °C. Ke konci období se začne postupně ochlazovat a denní maxima se budou pohybovat v rozmezí 1 až 5 °C.
    V pátek bude skoro jasno, později odpoledne od severozápadu oblačno až zataženo a večer postupně místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na severovýchodě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na severozápadě kolem 17 °C. Slabý jihozápadní vítr do 4 m/s se bude měnit na mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s.
    Neděle přinese proměnlivou oblačnost s místními sněhovými přeháňkami, v polohách pod 300 m přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní 0 až 4 °C.


Takhle řádí fanoušci na biatlonu! Výborné jídlo i atmosféra

    „Během noci na pondělí se začne déšť na vrcholcích hor měnit na sněžení a během pondělního odpoledne se bude hranice sněžení v Čechách snižovat – očekáváme přechodně sněžení nebo déšť se sněhem od vyšších poloh,“ upozorňuje Meteopress.
    I v pátek bude zataženo s deštěm nebo sněžením. Ojediněle se vyskytnou i mlhy. Mrznou by už ale nemělo. Nejnižší noční teploty budou 6 až 2 °C, nejvyšší denní 6 až 10 °C.
    Zataženo s deštěm nebo sněžením bude i ve čtvrtek. Navíc nás můžou překvapit mlhy a po ránu se přidají i mrazíky. Nejnižší noční teploty klesnou podle ČHMú na +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí 3 až 7 °C.
    Kromě ochlazení advent přinese také nadprůměrné množství srážek. Vzhledem k předpokládaným teplotám by měl na horách během první poloviny prosince přibývat sníh, uvedli meteorologové.
    Průměrná teplota pro období od 21. listopadu do 18. prosince je 0,8 stupně Celsia nad nulou a průměrný objem srážek 41 milimetrů, tedy 41 litrů na metr čtvereční.


Deprese v rytmu koled. Obří outletové centrum u Prahy zeje ...

    Užijte si poslední teplejší dny tohoto týdne. Teplý vzduch k nám až do pátku bude proudit od jihozápadu. Z pátku na sobotu ukončí příliv teplého vzduchu studená fronta, která přejde od severozápadu přes naše území a za ní k nám přechodně pronikne studený vzduch, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.
    V neděli bude zataženo až oblačno, místy občas sněžení. Noční teploty -7 až -11 °C. Denní teploty -6 až -2 °C. Čerstvý až silný severovýchodní vítr, přibližuje druhou polovinu víkendu Honsová.
    Pro nadcházející týden meteorologové předpovídají průměrné denní teploty kolem osmi stupňů Celsia. Z hlediska srážek půjde o nejsušší týden z celého sledovaného období.
    V pátek bude převážně zataženo, občas déšť nebo přeháňky, během dne postupně sněžení nebo déšť se sněhem ve všech polohách. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C. Odpoledne od severu ochlazování, říká meteoroložka Dagmar Honsová.
    Závěr týdne bude jasný nebo polojasný. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý východní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.


Opilý prodejce kaprů si zbořil stánek. Neodpojil kabel a ...

    Dnes bude jasno, zpočátku až polojasno, na severu a severovýchodě až oblačno. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v Čechách ojediněle až 24 °C, v 1000 metrech na horách kolem 16 °C, na severovýchodě kolem 13 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.
    V týdnu po první adventní neděli, která připadá na 27. listopad, klesnou průměrné teploty zhruba na tři stupně nad nulou. A po Mikuláši budou ještě o stupeň nižší.
    Ještě do konce pracovního týdne se budou na území České republiky vyskytovat vyšší teploty a vítr. O víkendu začne do Česka proudit od severozápadu studený vzduch, který místy přinese pokles teplot až o 15 °C oproti počátku týdne. Končí tak počasí na draka a začíná počasí na kabát.
    Letošní babí léto se vydařilo, brzy mu však bude konec - alespoň na horách. Přestože v sobotu padaly teplotní rekordy a v neděli bude počasí minimálně rovnocenné, koncem týdně by už mělo sněžit.


Deprese v rytmu koled. Obří outletové centrum u Prahy zeje ...

    Sobota bude nejchladnějším dnem týdne. Mělo by být polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, nad 1000 metrů smíšené nebo sněhové. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku až zataženo a místy přeháňky. K večeru další ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.
    Podle Honsové bude následující třicetidenní období teplotně průměrné (dlouhodobý průměr je 2,4 °C) a srážkově podprůměrné (úhrn srážek 48 milimetrů).
    Čtvrtek bude nejteplejším dnem tohoto týdne, přesto na horách ráno měřili teploty pod bodem mrazu. Od pátku se začne ochlazovat a v sobotu už bude v maximech jen 14 stupňů. Na horách se dočkají i sněžení.
    Vlna chladu k nám dorazila už v noci na pátek. A na horách dokonce napadl sníh. Zároveň nás čekají velké teplotní rozdíly, kdy na západě Čech bude sněžit, zatímco na Moravě bude výrazně tepleji. Rozdíly budou až 10 stupňů!
    A jaké budou následující dny? V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Ve středu bude polojasno až oblačno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Ve čtvrtek bude polojasno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty 1 až 5 °C, uzavřela předpověď meteoroložka.


Takhle řádí fanoušci na biatlonu! Výborné jídlo i atmosféra

     V pátek bude převážně zataženo s občasným deštěm. V odpoledních hodinách se oblačnost začne od severozápadu protrhávat. V polohách na 800m se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty budou 8 až 12 °C.
    Na začátku příštího týdne bude oblačno, přechodně i polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, ráno ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
    Do Česka dorazila výrazná studená fronta. Nad střední Evropou se bude vlnit rozhraní oddělující teplý a studený vzduch, někde bude proto silně pršet jinde sněžit.
    Kdo čekal, že se po víkendu počasí zlepší, bude zklamán. Pondělí totiž bude ještě studenější. Od vyšších poloh navíc musíme počítat i se sněžením.
    Nejchladnější byl rok 1998, kdy průměrná teplota v daném období dosahovala minus tří stupňů. Naopak nejteplejší byl rok 2006 s průměrem 5,6 stupně.
    V sobotu můžeme očekávat oblačno až zataženo, na většině území se bude vyskytovat déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 800 m, postupně nad 600 m se budou vyskytovat srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.


Policie zadržela dealery kokainu. Drogy schovávali v botách ...

    Vozovky a chodníky mokré po dešti a sněžení budou namrzat a bude se tvořit četné náledí, odpoledne a večer v severní části republiky, během noci postupně i na jihu, píše ČHMú. Kvůli mrazům se navíc může náledí udržet i v dalších dnech.
    Patříte k milovníkům zimy a pořád čekáte na to, až konečně nasněží? O víkendu se toto přání splní. Podle předpovědí by měla zima konečně dorazit tuto neděli!
    Počasí příští týden bude poměrně teplé a bez výrazných srážek. Na začátku adventu se ale ochladí a na horách začne sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
    Ráz počasí se v následujících dnech nijak výrazně nezmění a meteorologové očekávají převážně zataženo s nejvyššími denními teplotami kolem 8 °C. Ke konci listopadu se začne ochlazovat a do Česka přijdou první sněhové přeháňky, agentuře Mediafax to ve čtvrtek řeklaDagmar Honsová z Meteopressu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
19743
cache: 0024:00:00