Jak na věc


tncz nova kdy začne sněžit

Policie zadržela dealery kokainu. Drogy schovávali v botách ...

    Dnes bude jasno, zpočátku až polojasno, na severu a severovýchodě až oblačno. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v Čechách ojediněle až 24 °C, v 1000 metrech na horách kolem 16 °C, na severovýchodě kolem 13 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.
    Sobota bude nejchladnějším dnem týdne. Mělo by být polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, nad 1000 metrů smíšené nebo sněhové. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku až zataženo a místy přeháňky. K večeru další ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.
    V období do 20. listopadu bude v Česku přetrvávat počasí inverzní charakteru. Bude převážně zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Meteorologové předpovídají i občasné mrholení.
    Na začátku příštího týdne bude oblačno, přechodně i polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, ráno ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.


Policie zadržela dealery kokainu. Drogy schovávali v botách ...

    První den víkendu už bude opravdu studený a teploty se pod bodem mrazu udrží nejen ráno a večer, ale i přes den. Čeká nás také občasné sněžení. V noci budou teploty mezi mínus třemi až mínus sedmi, přes den od mínus pěti do mínus jednoho stupně Celsia.
    Výrazné ochlazení nakonec do Česka dorazí dřív, než se očekávalo. Prudký pokles teplot totiž přijde už v pátek odpoledne, ne až o víkendu. A kromě mrazů se do Česka vrátí i sněžení. ČHMŮ navíc na pátek a sobotu varuje před náledím.
    Kdo čekal, že se po víkendu počasí zlepší, bude zklamán. Pondělí totiž bude ještě studenější. Od vyšších poloh navíc musíme počítat i se sněžením.
    Letošní babí léto se vydařilo, brzy mu však bude konec - alespoň na horách. Přestože v sobotu padaly teplotní rekordy a v neděli bude počasí minimálně rovnocenné, koncem týdně by už mělo sněžit.
    Do Česka se v noci na středu přihnal od západu déšť. Meteorologové ale upozorňují, že během dne se srážky změní na sněžení. Během středy bude počasí v Česku pod vlivem studené fronty, která přinese do hor, a postupně do Čech od 600 m sněžení. Na horách spadne až kolem 10 cm sněhu, upozorňuje Dagmar Honsová z Meteopressu.


Policie zadržela dealery kokainu. Drogy schovávali v botách ...

    Posledních deset dní v listopadu bude podle předpovědi ve znamení jasné a polojasné oblohy, zataženo a mlhavo bude v Česku jen místy. Na konci měsíce meteorologové očekávají přibývání oblačnosti a od středních poloh se objeví první sněhové přeháňky. Teploty po ránu klesnou na 3 až -4 °C a denní vystoupí na maximálně 6 °C.
    V sobotu můžeme očekávat oblačno až zataženo, na většině území se bude vyskytovat déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 800 m, postupně nad 600 m se budou vyskytovat srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.
    Začátkem prosince bude v Česku převážně oblačno až polojasno, sněhové přeháňky se vyskytnou častěji. V nižších polohách bude pršet nebo se objeví smíšené přeháňky. Rtuť teploměru po ránu ukáže hodnoty v rozmezí 0 až -6 °C teploty přes den se vyšplhají na 1 až 6 °C.
     V pátek bude převážně zataženo s občasným deštěm. V odpoledních hodinách se oblačnost začne od severozápadu protrhávat. V polohách na 800m se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty budou 8 až 12 °C.


Takhle řádí fanoušci na biatlonu! Výborné jídlo i atmosféra

    Noční teploty se budou pohybovat od 2 až -5°C, postupně rtuť teploměru klesne až k -7 °C. Teploty přes den vystoupí na 3 až 9 °C. Ke konci období se začne postupně ochlazovat a denní maxima se budou pohybovat v rozmezí 1 až 5 °C.
    Nejchladnější byl rok 1998, kdy průměrná teplota v daném období dosahovala minus tří stupňů. Naopak nejteplejší byl rok 2006 s průměrem 5,6 stupně.
    Pro nadcházející týden meteorologové předpovídají průměrné denní teploty kolem osmi stupňů Celsia. Z hlediska srážek půjde o nejsušší týden z celého sledovaného období.
    Čtvrtek bude nejteplejším dnem tohoto týdne, přesto na horách ráno měřili teploty pod bodem mrazu. Od pátku se začne ochlazovat a v sobotu už bude v maximech jen 14 stupňů. Na horách se dočkají i sněžení.
    „Během noci na pondělí se začne déšť na vrcholcích hor měnit na sněžení a během pondělního odpoledne se bude hranice sněžení v Čechách snižovat – očekáváme přechodně sněžení nebo déšť se sněhem od vyšších poloh,“ upozorňuje Meteopress.
    Počasí příští týden bude poměrně teplé a bez výrazných srážek. Na začátku adventu se ale ochladí a na horách začne sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Takhle řádí fanoušci na biatlonu! Výborné jídlo i atmosféra

    V týdnu po první adventní neděli, která připadá na 27. listopad, klesnou průměrné teploty zhruba na tři stupně nad nulou. A po Mikuláši budou ještě o stupeň nižší.
    Průměrná teplota pro období od 21. listopadu do 18. prosince je 0,8 stupně Celsia nad nulou a průměrný objem srážek 41 milimetrů, tedy 41 litrů na metr čtvereční.
    A jaké budou následující dny? V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Ve středu bude polojasno až oblačno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Ve čtvrtek bude polojasno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty 1 až 5 °C, uzavřela předpověď meteoroložka.
    V pátek bude skoro jasno, později odpoledne od severozápadu oblačno až zataženo a večer postupně místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na severovýchodě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na severozápadě kolem 17 °C. Slabý jihozápadní vítr do 4 m/s se bude měnit na mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s.


Deprese v rytmu koled. Obří outletové centrum u Prahy zeje ...

    Neděle přinese proměnlivou oblačnost s místními sněhovými přeháňkami, v polohách pod 300 m přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní 0 až 4 °C.
    Po chladnějším víkendu se příští týden mírně oteplí, bude to ale už typický podzim. Teploty budou stoupat maximálně k 18 stupňům. Pršet by mělo jen minimálně, na horách se mohou dočkat sněhových přeháněk.
    Do Česka dorazila výrazná studená fronta. Nad střední Evropou se bude vlnit rozhraní oddělující teplý a studený vzduch, někde bude proto silně pršet jinde sněžit.
    I v pátek bude zataženo s deštěm nebo sněžením. Ojediněle se vyskytnou i mlhy. Mrznou by už ale nemělo. Nejnižší noční teploty budou 6 až 2 °C, nejvyšší denní 6 až 10 °C.
    Podle Honsové bude následující třicetidenní období teplotně průměrné (dlouhodobý průměr je 2,4 °C) a srážkově podprůměrné (úhrn srážek 48 milimetrů).
    Ráz počasí se v následujících dnech nijak výrazně nezmění a meteorologové očekávají převážně zataženo s nejvyššími denními teplotami kolem 8 °C. Ke konci listopadu se začne ochlazovat a do Česka přijdou první sněhové přeháňky, agentuře Mediafax to ve čtvrtek řeklaDagmar Honsová z Meteopressu.


PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Skvělá zpráva pro milovníky zimy. O víkendu začne sněžit!

    Vlna chladu k nám dorazila už v noci na pátek. A na horách dokonce napadl sníh. Zároveň nás čekají velké teplotní rozdíly, kdy na západě Čech bude sněžit, zatímco na Moravě bude výrazně tepleji. Rozdíly budou až 10 stupňů!
    Ještě do konce pracovního týdne se budou na území České republiky vyskytovat vyšší teploty a vítr. O víkendu začne do Česka proudit od severozápadu studený vzduch, který místy přinese pokles teplot až o 15 °C oproti počátku týdne. Končí tak počasí na draka a začíná počasí na kabát.
    V neděli bude zataženo až oblačno, místy občas sněžení. Noční teploty -7 až -11 °C. Denní teploty -6 až -2 °C. Čerstvý až silný severovýchodní vítr, přibližuje druhou polovinu víkendu Honsová.
    Vozovky a chodníky mokré po dešti a sněžení budou namrzat a bude se tvořit četné náledí, odpoledne a večer v severní části republiky, během noci postupně i na jihu, píše ČHMú. Kvůli mrazům se navíc může náledí udržet i v dalších dnech.
    Patříte k milovníkům zimy a pořád čekáte na to, až konečně nasněží? O víkendu se toto přání splní. Podle předpovědí by měla zima konečně dorazit tuto neděli!


Poslali jste vše včas? Na co nezapomenout do konce roku, ...

    Ochlazení navíc přinese i nebezpečí vzniku náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMú) už před ledovkou varuje v čerstvé výstraze, která platí od páteční 16. hodiny do sobotní desáté hodiny ráno v podstatě pro celou republiku.
    Závěr týdne bude jasný nebo polojasný. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý východní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
    Zataženo s deštěm nebo sněžením bude i ve čtvrtek. Navíc nás můžou překvapit mlhy a po ránu se přidají i mrazíky. Nejnižší noční teploty klesnou podle ČHMú na +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí 3 až 7 °C.
    V neděli bude zataženo až oblačno, na většině území bude pršet, na horách vydatně, zejména na severovýchodních návětřích Jeseníků, Krkonoš, Jizerských a Orlických hor a Šumavy.
    Kromě ochlazení advent přinese také nadprůměrné množství srážek. Vzhledem k předpokládaným teplotám by měl na horách během první poloviny prosince přibývat sníh, uvedli meteorologové.


Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

    Užijte si poslední teplejší dny tohoto týdne. Teplý vzduch k nám až do pátku bude proudit od jihozápadu. Z pátku na sobotu ukončí příliv teplého vzduchu studená fronta, která přejde od severozápadu přes naše území a za ní k nám přechodně pronikne studený vzduch, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.
    V pátek bude převážně zataženo, občas déšť nebo přeháňky, během dne postupně sněžení nebo déšť se sněhem ve všech polohách. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C. Odpoledne od severu ochlazování, říká meteoroložka Dagmar Honsová.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00