Jak na věc


testery kabelů

Alkohol tester do školy nebo na úřad

    Při prováděné zkoušce nedochází k zahřívání (baterie alkohol testeru tak vydrží déle), tlakové čidlo pouze kontroluje množství vdechnutého vzduchu a na konci zkoušky je pumpou nasát přesný objem vzduchu, vzorku do palivového článku. Ten ze vzorku následně začne spalovat alkohol a vyrobí z něj elektrický proud, podle kterého je následně určeno množství alkoholu v dechu testované osoby.
    Další detaily ohledně principu a funkce senzorů alkohol testerů naleznete v sekci "Rozdíly mezi senzory alkohol testerů". Na uvedeném odkazu jsou taktéž k dispozici fotografie senzorů. Rozhodně stojí za pozornost.
    Alkohol testery z této skupiny se mezi sebou liší objemem nasátého vzduchu, čím je objem vyšší tím jsou výsledky testu přesnější a životnost palivového článku delší. Přesto mají všechny alkohol testery této skupiny možnou odchylkou +/- 5%. Je to také důvodem velkých cenových rozdílů v této kategorii. Přesto s levnějšími elektrochemickým alkohol testery zjistíte velmi přesně především nízký obsah alkoholu, nad 1 promile může být odchylka měření nepatrně vyšší.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00